سیاست حفظ حریم خصوصی Xiaomi

سیاست حفظ حریم خصوصی ما در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ به‌روزرسانی شده است.

لطفاً چند لحظه برای آشنایی با رویه‌های ما برای حفظ حریم خصوصی وقت گذاشته و اگر پرسشی دارید به آگاهی ما برسانید.

درباره ما

Xiaomi Singapore Pte. Ltd., Xiaomi Technology Netherlands B.V., و شرکت‌های وابسته آن (اشاره به نهادهای Xiaomi دارد که در آخرین گزارش سالانه شرکت Xiaomi ابلاغ شده‌اند؛ لطفاً اینجا را کلیک کرده و برای جزئیات «گزارش درآمد اخیر» را بیابید) به همراه گروه Xiaomi (که از این پس «Xiaomi» یا «ما» اطلاق می‌شود) حریم خصوصی شما را بسیار جدی می‌گیرند. سیاست حفظ حریم خصوصی با در نظر گرفتن نیازهای شما در نظر گرفته شده است و این مهم است که شما درک جامعی از رویه‌های ما برای گردآوری و استفادۀ اطلاعات شخصی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که در نهایت شما کنترل اطلاعات شخصی ارائه شده به Xiaomi را در دست دارید.

درباره این سیاست حفظ حریم خصوصی

به استثناء برخی محصولات یا خدمات Xiaomi که یک سیاست حفظ حریم خصوصی مستقل برای خود را دارند، این سیاست حفظ حریم خصوصی به همه دستگاه‌های Xiaomi، تارنماها یا برنامه‌هایی اعمال می‌شود که مرجع این سیاست حفظ حریم خصوصی یا دارای پیوند به آن هستند. این سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح می‌دهد که Xiaomi چگونه هرگونه اطلاعات شخصی که هنگام استفاده‌تان از محصولات و خدمات ما واقع در تارنماهای (https://www.mi.com‏، https://en.miui.com‏، https://account.xiaomi.com) و برنامه‌های ارائه‌شده ما روی گوشی‌های موبایل، به ما می‌دهید یا ما از شما گردآوری می‌کنیم را مورد گردآوری، استفاده، افشاء، پردازش و حفاظت قرار می‌دهد. اگر یک محصول Xiaomi سیاست حفظ حریم خصوصی جداگانه داشته باشد، اعمال سیاست آن در اولویت خواهد بود و هر آن‌چه که به صورت خاص تحت پوشش نباشد، مشمول مفاد این سیاست حفظ حریم خصوصی قرار خواهد داشت. افزون بر این، اینکه برخی محصولات و خدمات خاص چگونه اطلاعات شخصی شما را پردازش می‌کنند ممکن است بسته به مدل، نسخه خدمات یا منطقه متغیر باشد. برای جزئیات بیشتر باید به سیاست حفظ حریم خصوصی جداگانه مراجعه کنید.

طبق این سیاست حفظ حریم خصوصی، «اطلاعات شخصی» یعنی اطلاعاتی که می‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم برای شناسایی فرد مورد استفاده قرار گیرند؛ شناسایی می‌تواند فقط بر اساس این اطلاعات یا از ترکیب این اطلاعات با سایر اطلاعات مربوط به آن فرد که در دسترس Xiaomi است انجام شود، به جز مواردی که به صورت مشخص در قانون جاری منطقه شما مستثنی شده باشند. ما در استفاده از اطلاعات شخصی شما اکیداً از سیاست حفظ حریم خصوصی تبعیت می‌کنیم. در جایی که نیاز به زمینه باشد، اطلاعات شخصی نیز باید شامل داده‌ها یا اطلاعات شخصی همانگونه که در قوانین قابل اجرا طبقه‌بندی می‌شوند حساس شمرده شوند.

چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم

خواستۀ نهایی ما ایجاد بهترین تجربه برای همه کاربران‌مان است. چنانچه در مورد رویه‌های ما برای پردازش داده‌ها که در این سیاست حفظ حریم خصوصی به طول خلاصه توضیح داده شده پرسشی دارید، لطفاً برای رسیدگی به آن با ما از طریق https://privacy.mi.com/support تماس بگیرید. ما از دریافت مکاتبات شما استقبال می‌کنیم. اگر در مورد حریم خصوصی یا استفاده از داده‌ها نگرانی خاصی دارید که به طور رضایت‌بخشی از سوی ما برطرف نشده است، لطفاً با مرکز حل اختلاف سوم‌شخص ما واقع در ایالات متحده به نشانی https://feedback-form.truste.com/watchdog/request (به طور رایگان) تماس بگیرید. همچنین لطفاً «تماس با ما» را در زیر ببینید.

alt

۱ ما چه اطلاعاتی را گردآوری و چگونه استفاده می‌کنیم؟

۱.۱ ما چه اطلاعاتی را گردآوری می‌کنیم

ما به منظور خدمات‌دهی به شما از شما می‌خواهیم که اطلاعات شخصی‌تان که لازمۀ ارائه آن خدمات است را ارائه دهید. ما فقط اطلاعاتی را گردآوری می‌کنیم که برای تحقق اهداف مشخص، عینی، صریح و قانونی لازم است و باید تضمین شود که این اطلاعات را به شیوه‌ای که مغایر با این اهداف باشد مورد پردازش قرار نمی‌دهیم. شما این حق را دارید که تصمیم بگیرید اطلاعات درخواستی ما را ارائه دهید یا خیر؛ اما در بیشتر موارد، چنانچه اطلاعات شخصی خود را ارائه ندهید، ممکن است نتوانیم محصولات یا خدمات خود را به شما عرضه کنیم یا به درخواست‌های شما پاسخ دهیم.

ما بسته به خدمات انتخابی شما، این نوع اطلاعات را گردآوری می‌کنیم:

۱.۱.۱ اطلاعاتی که به ما ارائه می‌دهید

ما ممکن است هرگونه اطلاعات شخصی ارائه شده به ما توسط شما که لازمه خدمات انتخاب شده شماست را گردآوری کنیم. مثلاً برای استفاده از خدمات خرده‌فروشی mi.com باید نام، شماره تلفن همراه، نشانی ایمیل، نشانی تحویل پستی، حواله، جزئیات صورت‌حساب، شماره حساب بانکی، نام دارنده حساب، شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات مربوطه را ارائه دهید؛ برای استفاده از خدمات فضای ابری Xiaomi باید کلیات همگام‌سازی یا داده‌ها را ارائه دهید؛ برای ایجاد حساب باید جنسیت، اطلاعات امنیتی مربوطه و سایر اطلاعات را ارائه دهید؛ در صورت ورود به فعالیت‌های تخفیفی شما لازم است نام مستعار، نشانی ایمیل، عکس‌ها، ویدئوها یا سایر اطلاعات مورد نیاز را به ما ارائه دهید؛ در صورتی که با ما، محتوای ما و یا بازاریابی ما تعامل داشته و یا برنده جایزه شوید باید نام، شماره تلفن و نشانی خود را ارائه دهید.

۱.۱.۲ اطلاعاتی که هنگام استفاده‌تان از خدمات گردآوری می‌کنیم

• اطلاعات دستگاه یا سیم‌کارت. مانند شماره IMEI/شماره OAID، شماره GAID/شماره IMSI، نشانی MAC، شماره سریال، نسخه و نوع MIUI، نسخه ROM، نسخه Android، شناسه Android، شناسه Space، شرکت مخابراتی سیم‌کارت و موقعیت آن، اطلاعات نمایشگر صفحه، اطلاعات صفحه‌کلید دستگاه، مشخصات شرکت سازنده دستگاه و نام مدل، زمان فعال‌سازی دستگاه، شرکت مخابراتی شبکه، نوع اتصال، اطلاعات پایه سخت‌افزار، کانال‌های فروش و اطلاعات مصرف (مانند پردازشگر مرکزی، حافظه، مصرف باتری، وضوح صفحه و دمای دستگاه، مدل لنز دوربین و تعداد دفعات روشن شدن صفحه و تعداد دفعات باز شدن قفل صفحه).

• اطلاعات مختص شما که ممکن است توسط خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری اختصاص داده شده باشند: ممکن است اطلاعاتی مانند شناسه تبلیغاتی شما را مورد گردآوری و استفاده قرار دهیم که توسط خدمات‌دهندگان سوم شخص یا شرکای تجاری به شما اختصاص یافته‌اند.

• اطلاعات مربوط به استفاده شما از برنامه، شامل شناساگرهای منحصر به فرد برای برنامه (همچون شماره VAID، شماره OAID، شماره AAID و شناسه Instance)، اطلاعات پایه برنامه مانند فهرست برنامه، اطلاعات شناسه برنامه، نسخه SDK، تنظیمات به‌روزرسانی سیستم، تنظیمات برنامه (منطقه، زبان، منطقه زمانی، فونت)، زمان ورود/خروج برنامه در پیش‌زمینه و پیشینه وضعیت برنامه (مثلاً دانلود، نصب، به‌روزرسانی، حذف).

• اطلاعات تولید شده هنگام استفاده شما از خدمات MIUI، همانند نشان‌ها، امتیازدهی‌ها، اطلاعات ورود به حساب و پیشینه‌های مرور شده در مجمع Mi؛ پیام‌های شما در مجمع Mi (فقط برای دو طرف فرستنده و گیرنده قابل دیدن هستند)؛ تاریخچه بازپخش صدا و جستجوهای شما در خدمات موسیقی؛ پسندیدن‌ها، نظرات، موارد پسندیده، همرسانی‌ها، جستجوهای در خدمات تم؛ زبان سیستم، کشور و منطقه، وضعیت سیستم، فهرست برنامه‌های قفسه برنامه؛ اطلاعات مصرف شما، شامل منطقه، IP، ارائه دهنده محتوای مربوطه، تناوب تغییر تصویر زمینه، نمایش تصاویرِ، حالت مرور تصاویرِ، مدت مرور تصاویر، کلیک‌ها و نمایش مقالات، عضویت‌ها در تصاویر زمینه چرخشی.

• اطلاعات محل (فقط برای برخی خدمات/کارایی‌ها): انواع مختلف اطلاعات مربوط به محل دقیق یا تقریبی شما در صورت استفاده‌تان از خدمات مربوط به محل جغرافیایی (نرم‌افزارهای مسیریاب، نرم‌افزارهای پیش‌بینی آب و هوا و نرم‌افزارهای دارای کارایی یافتن محل جغرافیایی دستگاه). برای نمونه: منطقه، کد کشور، کد شهر، کد شبکه موبایل، کد کشور موبایل، هویت گوشی، اطلاعات طول و عرض جغرافیایی، تنظیمات منطقه زمانی، تنظیمات زبان. شما می‌توانید در هر زمانی، اطلاعات محل جغرافیایی هر برنامه را در تنظیمات گوشی (تنظیمات - مجوزها) خاموش کنید.

• اطلاعات رخداد: اطلاعات مربوط به استفاده شما از برخی کارایی‌ها، برنامه‌ها و تارنماها. مانند کوکی‌ها و سایر فناوری‌های شناساگر، نشانی IPها، اطلاعات درخواست شبکه، تاریخچه پیام موقت، رخدادهای استاندارد سیستم، اطلاعات از کار افتادگی، اطلاعات رخداد تولیدشده در نتیجۀ استفاده از خدمات (مانند زمان ثبت، زمان دسترسی، زمان فعالیت و غیره).

• سایر اطلاعات: مقدار مشخصات محیطی (ECV) (یعنی مقادیر تولیدشده از شناسه حساب Mi، شناسه گوشی، شناسه Wi-Fi متصل و اطلاعات محل جغرافیایی).

۱.۱.۳ اطلاعات از منابع سوم‌شخص

در جایی که قانون مجاز کرده باشد، اطلاعات مربوط به شما را از منابع سوم‌شخص گردآوری می‌کنیم. برای نمونه،

• برای برخی خدماتی که ممکن است تراکنش‌های مالی و حساب را شامل شوند، می‌توانیم به منظور تأمین امنیت شما و جلوگیری از کلاهبرداری، اطلاعات ارائه‌شده توسط شما (مانند شماره تلفن) را از طریق منابع معتبر سوم‌شخص اعتبارسنجی کنیم؛

• ممکن است برای ارائه خدمات تبلیغاتی به شما، نمادهای شناساگر اختصاصی (مثلاً IMEI/OAID/GAID آگهی‌دهنده) را دریافت کنیم؛

• همچنین ممکن است اطلاعات خاصی مانند شناسه حساب‌ها، نام‌های مستعار، تصویر نمایه و نشانی ایمیل را از خدمات شبکه اجتماعی سوم‌شخص به دست آوریم (مثلاً وقتی برای ورود به خدمات Xiaomi از یک حساب شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید)؛

• اطلاعات مربوط به شما که دیگران به ما ارائه داده‌اند (مانند نشانی تحویل پستی‌تان که ممکن است سایر کاربران هنگام خرید محصولات برای شما از خدمات mi.com به ما ارائه داده باشند).

۱.۱.۴ اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی

همچنین ممکن است ما سایر انواع اطلاعاتی را نیز گردآوری کنیم که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به افراد مرتبط نباشند و طبق قوانین جاری محلی، اطلاعات شخصی قلمداد نشوند. چنین اطلاعاتی را اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی می‌نامند. ما ممکن است اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی را استفاده، منتقل و آشکار کنیم. در اینجا چند نمونه از اطلاعاتی که ما گردآوری می‌کنیم و چگونگی استفاده از آن‌ها در یک قالب کلی قابل شناسایی غیرشخصی را نشان می‌دهیم:

• ما ممکن است داده‌های آماری تولیدشده هنگام استفاده شما از خدمات خاص (مانند اطلاعات غیر قابل شناسایی مربوطه دستگاه، رویدادهای مصرف روزانه، رویدادهای دسترسی صفحه، رویدادهای زمان دسترسی صفحه و رویدادهای نشست) را شامل کنیم؛

• داده‌های نظارت بر شبکه (همچون زمان درخواست، تعداد درخواست یا خطای درخواست و غیره)؛

• رویدادهای خرابی برنامه (همچون ورود خودکار به حساب پس از خرابی برنامه ایجاد شده باشد و غیره).

هدف از گردآوری این اطلاعات، بهبود خدماتی است که به شما ارائه می‌دهیم. نوع و مقدار اطلاعات گردآوری‌شده بستگی به نحوه استفاده شما از محصولات و/یا خدمات ما دارد.

هدف ما از گردآوری این اطلاعات به منظور ارائه اطلاعات مفیدتر به شما و نیز آگاهی از این است که کدام بخش از تارنماها، محصولات و خدمات ما مورد علاقه شما قرار گرفته است. برای نمونه ممکن است ما فقط به تعداد کاربرانی که در یک روز فعال هستند نیاز داشته و نیازی به دانستن این که چه کسی در آن روز فعال بوده است نداشته و داده‌های کلی برای تحلیل آماری کفایت می‌کند. ما تلاش می‌کنیم تا داده‌های شخصی شما را از اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی جدا کرده و تضمین کنیم که هر دو گونه اطلاعات به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اگر اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی را با اطلاعات شخصی ترکیب کنیم، چنین اطلاعات ترکیب شده تا زمانی که به صورت ترکیب باقی بمانند به مثابه اطلاعات شخصی تلقی خواهد شد.

۱.۲ چگونه اطلاعاتی که گردآوری کرده‌ایم را استفاده می‌کنیم

هدف از گردآوری اطلاعات شخصی، ارائه محصولات و/یا خدمات به شما و نیز تضمین این است که از قوانین جاری، مقررات و سایر الزامات قانونی تبعیت می‌کنیم. این شامل موارد زیر است:

• ارائه، پردازش، حفظ، بهبود و توسعه محصولات و/یا خدمات ما برای شما مانند تحویل، فعال‌سازی، تأیید، خدمات پس از فروش، پشتیبانی مشتریان و تبلیغات.

• اجرا و حفظ اقدامات احتیاطی امنیتی با هدف جلوگیری از زیان و کلاهبرداری، مانند کمک به شناسایی کاربران و تأیید هویت کاربر. ما تنها زمانی از اطلاعات شما برای اهداف ضد کلاهبرداری استفاده می‌کنیم که دو شرط زیر احراز شده باشد: لازم باشد؛ و داده‌های مورد استفاده برای ارزیابی با منافع قانونی Xiaomi در حفاظت از کاربران و خدمات مطابقت داشته باشد.

• رسیدگی به پرسش‌ها یا درخواست‌های شما درباره دستگاه‌ها و خدمات، مانند پاسخگویی به پرسش‌های مشتری، ارسال اعلان‌های سیستم و برنامه، مدیریت فعالیت‌های شما (مانند قرعه‌کشی‌ها).

• انجام فعالیت‌های تبلیغاتی مربوطه، همچون ارائه کلیات و به‌روزرسانی‌های بازاریابی و تبلیغاتی. اگر دیگر نمی‌خواهید برخی انواع مطالب تبلیغی را دریافت کنید، می‌توانید به روشی که در پیام آمده است (مثلاً از طریق لینک لغو اشتراک مندرج در انتهای پیام) اشتراک خود را لغو کنید؛ مگر اینکه در قوانین جاری چیزی غیر از این آمده باشد. همچنین «حقوق شما» در زیر را نیز ببینید.

• اهداف داخلی، مانند تحلیل داده‌ها، تحقیق و توسعه اطلاعات آماری مرتبط با استفاده از محصولات یا خدمات ما برای بهبود هر چه بیشتر محصولات یا خدمات ما. برای مثال، یادگیری ماشینی یا آموزش الگوریتم مدل بعد از پردازش شناسه‌زدایی اجرا می‌شود.

• بهینه‌سازی عملکرد دستگاه شما، مانند تحلیل استفاده از حافظه یا استفاده برنامه شما از پردازشگر مرکزی.

• ذخیره‌سازی و حفظ اطلاعات مربوط به شما برای عملیات‌های تجاری (مانند آمار تجاری) یا برای عمل به تعهدات حقوقی ما.

• پردازش بر اساس منافع قانونی Xiaomi (قابل اجرا در حوزه‌های قضایی، برای نمونه تحت GDPR). منافع قانونی شامل قادر ساختن ما در مدیریت و اجرای تجارت و ارائه محصولات و خدمات مؤثرتر ما؛ محافظت از امنیت کسب و کار، سیستم‌ها، محصولات، خدمات و مشتریان ما (شامل اهداف پیشگیری از خسارت و ضد کلاه‌برداری)؛ مدیریت داخلی؛ رعایت همراه با سیاست‌های داخلی و پردازش؛ سایر منافع قانونی آمده در این سیاست. برای مثال، به منظور تضمین امنیت خدماتمان و برای کمک به ما در درک بیشتر توضیحات کارایی برنامه‌های کاربردیمان، ما ممکن است اطلاعات مربوطه همچون تناوب مصرف شما، اطلاعات گزارشات خرابی‌ها، مصرف کلی، داده‌های کارایی و منبع برنامه را ضبط کنیم؛ به منظور پیشگیری از گشودن قفل دستگاه‌ها توسط شرکت‌های نامعتبر، ما ممکن است حساب Mi، شماره سریال و نشانی IP رایانه اجرا شده، شماره سریال و اطلاعات دستگاه گوشی شما را گردآوری کنیم.

• ارائه خدمات محلی در دستگاه‌های پایانه‌ای که مستلزم ارتباط با سرورهای ما نیستند؛ مانند استفاده از یادداشت روی گوشی شما.

• سایر اهداف با رضایت شما.

چند نمونه از چگونگی استفاده ما از اطلاعات شما (که شامل اطلاعات شخصی نیز می‌شود) عبارتند از:

• فعال‌سازی و ثبت محصولات یا خدمات Xiaomi که خریداری کرده‌اید.

• ایجاد و نگهداری حساب Mi شما. اطلاعات شخصی گردآوری‌شده هنگام ایجاد حساب Mi در تارنماهای ما یا از طریق گوشی‌های ما، برای ایجاد حساب شخصی Mi و صفحه نمایه شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

• پردازش سفارش خرید شما. اطلاعات مربوط به سفارشات تجارت الکترونیک برای پردازش سفارش خرید و خدمات پس از فروش مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اعم از پشتیبانی مشتری و تحویل دوباره. افزون بر این، از شماره سفارش برای بررسی همه جانبه سفارش، هماهنگی با همکار تحویل‌دهنده و نیز ثبت تحویل بسته استفاده می‌شود. اطلاعات دریافت‌کننده شامل نام، نشانی، شماره تلفن و کد پستی برای اهداف تحویل مرسوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. نشانی ایمیل شما برای ارسال اطلاعات رهگیری بسته‌تان استفاده می‌شود. فهرستی از اقلام خریداری‌شده برای چاپ صورت‌حساب استفاده می‌شود تا مشتری بتواند ببیند چه اقلامی در بسته است.

• شرکت در مجمع Mi. اطلاعات شخصی مرتبط با مجمع Mi یا سایر بسترهای اینترنتی Xiaomi می‌تواند برای نمایش صفحه نمایه، تعامل با سایر کاربران و مشارکت در مجمع Mi استفاده شود.

• ارائه خدمات MIUI. اطلاعات زیر: (اطلاعات دستگاه یا سایر اطلاعات مربوط به سیم‌کارت اعم از شماره GAID، شماره IMEI، شماره IMSI، شماره تلفن، شناسه دستگاه، سیستم عامل دستگاه، آدرس MAC، نوع دستگاه، اطلاعات سیستم و کارایی و اطلاعات محل جغرافیایی شامل کد کشور موبایل، کد شبکه تلفن همراه، کد محدوده جغرافیایی و هویت گوشی) به منظور فعال‌سازی خدمات MIUI استفاده می‌شود.

• تشخیص اختلالات فعال‌سازی. اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی برای دسترسی به اختلالات در فعال‌سازی سیم‌کارت (مانند اختلالات درگاه‌های خدمات پیامکی (SMS) و شبکه) و با هدف شناسایی اپراتور شبکه خدمات و اطلاع آن اختلال به اپراتور شبکه استفاده می‌شود.

• ارائه سایر خدمات MIUI. اطلاعات گردآوری‌شده هنگام استفاده شما از خدمات MIUI برای اجرای عملکردهای آن خدمات و در عین حال ارائه بهینه‌سازی خدمات اعم از دانلود، به‌روزرسانی، ثبت، اجرا یا بهینه‌سازی فعالیت‌های مربوط به خدمات MIUI استفاده می‌شود. برای مثال، با استفاده از اطلاعات شخصی گردآوری‌شده توسط فروشگاه تِم، بر اساس تاریخچه دانلود و جستجویتان تم‌های شخصی به شما پیشنهاد می‌شود.

• یافتن گوشی شما. اگر گوشی شما گم شده یا به سرقت رفته است، قابلیت یافتن دستگاه Xiaomi می‌تواند در یافتن و حفظ امنیت گوشی‌تان به شما کمک کند. شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی ارائه‌شده توسط گوشی‌تان، آن را موقعیت‌یابی کرده و یا گوشی خود را پاکسازی یا قفل کنید. وقتی فعالانه در جستجوی گوشی خود هستید، اطلاعات محل جغرافیایی از گوشی شما گرفته می‌شود. در برخی مواقع، این اطلاعات از برج‌های مخابراتی یا کانون داغ Wi-Fi به دست می‌آید. شما می‌توانید در هر زمانی، این قابلیت را در قسمت تنظیمات گوشی خود (تنظیمات - حساب Mi - فضای ابری Xiaomi - یافتن دستگاه) روشن یا خاموش کنید.

• ثبت اطلاعات محل جغرافیایی در عکس‌ها. شما می‌توانید اطلاعات مکان جغرافیایی خود را هنگام عکس گرفتن ثبت کنید. این اطلاعات در پوشه‌های عکس‌های شما قابل نمایش خواهند بود و محل جغرافیایی در مشخصات عکس‌هایتان ذخیره خواهد شد. اگر نمی‌خواهید هنگام عکس گرفتن، محل جغرافیایی‌تان ثبت شود، می‌توانید در هر زمانی این قابلیت را در تنظیمات دوربین گوشی خود خاموش کنید.

• ارائه عملکردهای پیام‌رسان (مانند Mi Talk و پیام‌رسان Mi). اگر Mi Talk را دانلود و استفاده کنید، اطلاعات گردآوری‌شده توسط آن ممکن است برای فعال‌سازی این خدمات و شناسایی کاربر و گیرندۀ پیام استفاده شود. افزون بر این، به منظور آسان‌سازی در بارگذاری دوباره تاریخچۀ گفتگو پس از نصب دوباره برنامه‌ها توسط کاربر و همچنین برای همگام‌سازی بین دستگاه‌ها، تاریخچه گفتگو ذخیره می‌شود. اطلاعات (شماره تلفن‌های فرستنده و گیرنده و شناسه‌های پیام‌رسان Mi) ممکن است توسط پیام‌رسان Mi برای فعال‌سازی خدمات و امکان فعالیت خدمات همچون امکان مسیریابی پیام‌ها استفاده شود.

• ارائه خدمات مبتنی بر محل جغرافیایی. در دوره استفاده‌تان از خدمات MIUI، ممکن است ما یا خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری‌مان به منظور ارائه خدمات به شما و عرضه جزئیات دقیق درباره آن محل برای تحقق بهترین تجربه کاربر مانند اطلاعات آب و هوا و دسترسی (به عنوان بخشی از بستر Android) از اطلاعات محل جغرافیایی شما استفاده کنیم (برای اطلاعات بیشتر بخش «چگونه اطلاعات شخصی شما را مورد اشتراک، انتقال و افشای عمومی قرار می‌دهیم» در زیر را ببینید). می‌توانید در هر زمانی خدمات محل جغرافیایی را در تنظیمات یا استفاده از خدمات محل جغرافیایی را در برنامه‌ها خاموش کنید.

• بهبود تجربه کاربر از طریق تحلیل داده‌ها، سخت‌افزار و نرم‌افزار. برخی قابلیت‌های اختیاری مانند برنامه تجربه کاربر به Xiaomi امکان می‌دهد تا داده‌های مربوط به چگونگی استفاده کاربران از گوشی موبایل و خدمات MIUI و سایر خدمات ارائه شده توسط Xiaomi را تحلیل کند. این کار با هدف بهبود تجربه کاربر مثلاً در ارسال گزارش‌های از خرابی انجام می‌شود. Xiaomi همچنین برای بهبود هر چه بیشتر تجربه کاربر به تحلیل سخت‌افزار و نرم‌افزار می‌پردازد.

• امکان استفاده شما از برنامه امنیت. اطلاعات گردآوری‌شده ممکن است برای عملکردهای امنیتی و ابقاء سیستم در برنامه امنیت اعم از اسکن امنیتی، بهینه‌سازی باتری، فهرست سیاه، پاک‌سازی کننده و غیره استفاده شود. برخی از این قابلیت‌ها توسط خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و/یا شرکای تجاری اجرا می‌شوند (برای اطلاعات بیشتر، بخش «چگونه اطلاعات شخصی شما را مورد اشتراک، انتقال و افشای عمومی قرار می‌دهیم» در زیر را ببینید). اطلاعات (مانند فهرست مصادیق ویروس که اطلاعات شخصی نیستند) برای قابلیت‌های اسکن امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

• ارائه خدمات فوری. شناسه حساب Mi، GAID، توکن FCM، شناسه Android و شناسه Space (فقط در دستگاه‌های Xiaomi دارای ویژگی فضای دوم) برای ارائه خدمات فوری Xiaomi و خدمات اعلان Mi با هدف ارزیابی عملکرد تبلیغاتی و ارسال اعلان‌هایی از MIUI درباره به‌روزرسانی نرم‌افزارها یا اطلاعیه‌های محصولات جدید شامل اطلاعات مرتبط با حراج‌ها و تخفیف‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور ارائه خدمات بالا به شما، اطلاعات مربوط به برنامه کاربردی (شناسه نسخه برنامه، نام بسته برنامه) و اطلاعات مربوط به دستگاه (مدل و برند) نیز گردآوری خواهند شد. ما می‌توانیم برای ارسال پیام‌های فوری (چه از طریق پیام‌دهی در خدمات خود و چه از طریق ایمیل یا هر وسیله دیگر) که حاوی پیشنهادات یا تبلیغات محصولات و خدمات ما و/یا محصولات و خدمات سوم‌شخص‌های انتخابی هستند نیز از اطلاعات شخصی شما استفاده کنیم. این کار در جایی که بر اساس قوانین اجرایی لازم باشد، فقط با رضایت شما انجام خواهد شد. شما می‌توانید در هر زمانی و با تغییر ترجیحات خود در قسمت تنظیمات گوشی‌تان یا با مدیریت ترجیحات خود در تارنما/برنامه سوم‌شخص که از خدمات فوری Xiaomi استفاده می‌کند، از دریافت اطلاعات تبلیغات از سوی ما و سوم‌شخص‌ها انصراف دهید. همچنین «حقوق شما» در زیر را نیز ببینید.

• تأیید هویت کاربر. Xiaomi برای تأیید هویت کاربر و جلوگیری از ورود غیرمجاز به حساب، از ارزش تجاری مورد انتظار (ECV) استفاده می‌کند.

• گردآوری بازخورد کاربر. بازخوردی که تصمیم می‌گیرید ارائه دهید ارزشمند است و به Xiaomi کمک می‌کند خدمات خود را بهبود ببخشد. Xiaomi ممکن است برای پیگیری بازخوردی که داده‌اید، با استفاده از اطلاعات شخصی که قبلاً ارائه کرده‌اید با شما مکاتبه کند و این مکاتبات را با هدف حل مسئله و بهبود خدمات در بایگانی ذخیره کند.

• ارسال اطلاعیه. ممکن است گهگاهی از اطلاعات شخصی شما برای ارسال اطلاعیه‌های مهمی مانند اطلاعیه خرید و اطلاع تغییر شرایط، ضوابط و سیاست‌های خود استفاده کنیم. از آنجا که اطلاعات برای تعامل شما با Xiaomi امری ضروری است، توصیه نمی‌کنیم که دریافت این اطلاعات را رد کنید.

• اجرای فعالیت‌های تبلیغی. اگر از طریق بستر رسانه‌های اجتماعی Xiaomi وارد قرعه‌کشی، مسابقه یا فعالیت تبلیغی نظیر آن شوید، ممکن است از اطلاعات شخصی شما برای ارسال این جوایز به شما استفاده کنیم.

• ارائه خدمات و محتوای شخصی‌سازی‌شده شامل تبلیغات. به منظور حفاظت از حریم خصوصی شما، ما از یک شناساگر منحصر به فرد به جای نام، ایمیل یا سایر اطلاعاتی که به وسیله آن‌ها به صورت مستقیم شناسایی می‌شوید استفاده می‌کنیم تا به شما محصولات، خدمات و فعالیت‌های شخصی‌سازی شده شامل تبلیغات ارائه دهیم.

ممکن است برای ارائه و بهبود محصولات، خدمات، محتوا و تبلیغات خود، این اطلاعات را با اطلاعات دیگر (شامل اطلاعات موجود در سراسر خدمات یا دستگاه‌های مختلف نظیر رایانه‌ها، گوشی‌های همراه، تلویزیون‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های متصل) ترکیب کنیم.

به عنوان مثال، ممکن است از مشخصات حساب Mi شما در همه خدمات مورد استفاده‌تان که به حساب Mi نیاز دارد استفاده کنیم. افزون بر این، برای ارائه تجربه‌ای بهتر برای شما و بهبود خدمات ما و در عین حال رعایت قوانین و مقررات مربوطه و (در جایی که لازم باشد) مفاد رضایت‌نامه‌تان، می‌توانیم با جداسازی اطلاعات محصولات، خدمات یا تجهیزات شما یا مربوط به شما، برچسبی بسازیم تا پیشنهادات، محتوای سفارشی‌سازی‌شده و قابلیت‌های شخصی‌سازی‌شده را با آن عرضه کنیم.

برای تبلیغات شخصی‌سازی شده، ممکن است این موارد، برای نمونه بر اساس فعالیت‌ها، مصرف و کارایی مرتبط شما با برنامه‌ها و خدمات ما ارائه شوند. ما به وسیله تحلیل اطلاعات آمده در بالا و بخش‌بندی (ایجاد گروه‌هایی همراه با مشخصات مشترک خاص) و قرار دادن اطلاعات شخصی شما در یک یا چند بخش، نمایه‌هایی ایجاد می‌کنیم. تبلیغات هدفمند در جایی که بر اساس قوانین اجرایی لازم باشد، فقط با رضایت شما انجام خواهد شد. شما این حق را دارید که از دریافت تبلیغات سفارشی انصراف دهید و در هر زمانی نسبت به نمایه‌سازی که با هدف بازاریابی برای شما صورت گرفته اعتراض کنید.

و بنا به دلایل گفته شده در بالا برای ادغام اطلاعات و نیز الزامات قوانین جاری، ساختار کنترلی مشخصی برای این ادغام در اختیار شما می‌گذاریم. شما این حق را دارید که از دریافت مستقیم مطالب تبلیغاتی از ما و تصمیم‌گیری‌های خودکار و نظایر آن انصراف دهید. به منظور بهره‌مندی از این حقوق، شما می‌توانید در هر زمانی آن را در تنظیمات (تنظیمات > گذرواژه‌ها و امنیت > حریم خصوصی > خدمات آگهی و یا تنظیمات > گذرواژه‌ها و امنیت > امنیت سیستم > خدمات آگهی) روشن یا خاموش کرده و یا از طریق https://privacy.mi.com/support با ما تماس گرفته و یا به سازوکار کنترل توضیح داده شده در سیاست حفظ حریم خصوصی جداگانه هر محصول مراجعه کنید. همچنین «حقوق شما» در زیر را نیز ببینید.

۲ کوکی‌ها و سایر فناوری‌ها

Xiaomi و خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری ما از فناوری‌هایی نظیر کوکی‌ها، دیدبان تارنماها و برچسب پیکسل‌ها استفاده می‌کنند (برای اطلاعات بیشتر، بخش «چگونه اطلاعات شخصی شما را مورد اشتراک، انتقال و افشای عمومی قرار می‌دهیم» در زیر را ببینید). این فناوری‌ها در تحلیل روندها، اداره سایت، رهگیری حرکات کاربران در تارنما و نیز برای گردآوری اطلاعات جمعیت‌شناختی درباره کاربران به طور کلی استفاده می‌شوند. ممکن است به صورت انفرادی یا تجمیعی، گزارش‌هایی مبتنی بر استفاده از این فناوری‌ها توسط این شرکت‌ها دریافت کنیم. این فناوری‌ها به ما کمک می‌کنند تا رفتار کاربران را بهتر درک کنیم؛ به ما می‌گویند افراد از کدام بخش‌های تارنمای ما بازدید کرده‌اند و همچنین، تأثیرگذاری آگهی‌های تبلیغاتی و جستجوهای تارنما را تسهیل و ارزیابی می‌کنند.

• فایل رخدادها: ما در بیشتر تارنماهای خود، اطلاعات خاصی را گردآوری و در فایل رخدادها ذخیره می‌کنیم. این اطلاعات عبارتند از نشانی‌های پروتکل اینترنت (IP)، نوع مرورگر، خدمات‌دهنده اینترنتی (ISP)، صفحات مورد رجوع/خروج، سیستم عامل، مُهر تاریخ/زمان و/یا داده‌های کلیکی. ما این داده‌هایی که به طور خودکار گردآوری می‌شوند را با سایر اطلاعاتی که درباره شما گردآوری می‌کنیم مرتبط نمی‌سازیم.

• حافظه محلی – HTML5/Flash: ما از اشیاء حافظه محلی (LSOها) مانند HTML5 یا Flash برای ذخیره‌سازی محتوا و ترجیحات استفاده می‌کنیم. سوم‌شخص‌هایی که در ارائه برخی قابلیت‌ها روی سایت‌ها یا نمایش تبلیغات مبتنی بر فعالیت وب شما با ما همکاری دارند نیز می‌توانند از کوکی‌های HTML5 یا فلش برای گردآوری و ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده کنند. مرورگرهای مختلف می‌توانند ابزار مدیریت خود را برای حذف LSOهای HTML5 ارائه دهند. برای مدیریت کوکی‌های Flash، لطفاً اینجا را کلیک کنید.

• کوکی‌های تبلیغات: یا برای نمایش تبلیغات روی تارنما‌مان یا برای مدیریت تبلیغات خود روی سایت‌های دیگر، ما با خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری همکاری می‌کنیم (برای اطلاعات بیشتر، بخش «چگونه اطلاعات شخصی شما را مورد اشتراک، انتقال و افشای عمومی قرار می‌دهیم» در زیر را ببینید). ارائه‌دهندگان خدمات سوم‌شخص و شرکای تجاری ما ممکن است از کوکی‌های تبلیغات برای گردآوری اطلاعات درباره فعالیت‌ها و علاقه‌مندی‌های آنلاین شما استفاده کرده و به شما تبلیغاتی که بیشترین ارتباط با شخصیت و علاقه‌مندیتان دارند ارائه کنند. ما پیش از ارائه این خدمات تبلیغاتی به شما، رضایت قبلی و صریح و تأیید عملی از شما می‌گیریم. اگر می‌خواهید این اطلاعات برای ارائه تبلیغات مبتنی بر علاقه‌تان به شما ارائه نشود، می‌توانید با تغییر تنظیمات کوکی خود از آن انصراف دهید. https://preferences-mgr.truste.com.

• تجزیه و تحلیل آماری همراه: ما در برخی از برنامه‌های همراه خود، از کوکی‌های تحلیلی برای گردآوری اطلاعات درباره چگونگی استفاده بازدیدکنندگان از تارنمایمان استفاده می‌کنیم. این کوکی‌ها ممکن است اطلاعاتی مانند اینکه هر چند وقت یک بار از برنامه استفاده می‌کنید، رویدادهایی که داخل برنامه رخ می‌دهد، مجموع استفاده، داده‌های کارایی و جاهایی در برنامه که خرابی رخ داده است را گردآوری کنند. ما اطلاعات ذخیره‌شده در نرم‌افزار تجزیه و تحلیل آماری را با اطلاعات شخصی‌تان که در برنامه موبایل ارائه کرده‌اید پیوند نمی‌دهیم.

۳ چگونه اطلاعات شخصی شما را مورد اشتراک، انتقال و افشای عمومی قرار می‌دهیم

۳.۱ اشتراک‌گذاری

ما هیچ اطلاعات شخصی را به سوم‌شخص‌ها نمی‌فروشیم.

ممکن است گاهی به منظور ارائه یا بهبود محصولات یا خدمات اعم از عرضه محصولات یا خدمات بر اساس نیازهای شما، اطلاعات شخصی شما را در اختیار سوم‌شخص‌ها (به شرح زیر) قرار دهیم. اطلاعات بیشتر درباره اشتراک‌گذاری داده‌ها در زیر آمده است.

۳.۱.۱ اشتراک‌گذاری آنچه که خودتان انتخاب یا درخواست می‌کنید

ما در صورت رضایت یا درخواست شما، اطلاعات شخصی‌تان را در حوزه مورد رضایت/درخواست‌تان در اختیار سوم‌شخص‌هایی که شما مشخص کرده‌اید قرار می‌دهیم. برای مثال، وقتی با استفاده از حساب Mi وارد تارنما یا برنامه سوم‌شخص می‌شوید.

۳.۱.۲ اشتراک‌گذاری اطلاعات با گروه ما

برای اجرای موفق عملیات‌های تجاری و نیز ارائه همه قابلیت‌های محصولات یا خدمات ما به شما، ممکن است گهگاهی اطلاعات شخصی شما را با سایر شرکت‌های وابسته Xiaomi به اشتراک بگذاریم.

۳.۱.۳ اشتراک‌گذاری با شرکت‌های زیست‌بوم گروه ما

Xiaomi با گروهی از شرکت‌هایی که زیست‌بوم Mi را تشکیل می‌دهند همکاری می‌کند. شرکت‌های زیست‌بوم Mi نهادهای وابسته‌ای هستند که توسط Xiaomi سرمایه‌گذاری و توسعه یافته‌اند و در حوزه خود متخصص هستند. Xiaomi می‌تواند برای بهبود و ارائه محصولات و خدمات هیجان‌انگیز (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) توسط شرکت‌های زیست‌بوم به شما، اطلاعات شخصی‌تان را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد. برخی از این محصولات یا خدمات همچنان برند Xiaomi خواهند داشت، در حالیکه برخی دیگر ممکن است از برند خودشان استفاده کنند. شرکت‌های زیست‌بوم Mi می‌توانند در خصوص محصولات یا خدمات دارای برند Xiaomi و به منظور ارائه خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، بهبود عملکرد و تجربه کاربری، گهگاهی اطلاعات را با Xiaomi به اشتراک بگذارند. Xiaomi اقدامات مدیریتی و فنی لازم برای تضمین امنیت پردازش اطلاعات شخصی شما را انجام خواهد داد؛ یک نمونه از این اقدامات، رمزگذاری اطلاعات شخصی شماست.

۳.۱.۴ اشتراک‌گذاری با خدمات‌‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری

برای کمک به ما در ارائه محصولات و خدمات مندرج در این سیاست حفظ حریم خصوصی، ممکن است در صورت لزوم اطلاعات شخصی شما را در اختیار خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری خود قرار دهیم.

این شامل ارائه‌دهندگان خدمات تحویل، مراکز داده‌ها، مراکز ذخیره‌سازی داده‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات مشتریان، خدمات‌دهندگان تبلیغات و بازاریابی و سایر شرکای تجاری ما می‌شود. این سوم‌شخص‌ها می‌توانند از طرف Xiaomi یا به منظور یک یا چند هدف مندرج در این سیاست حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی شما را پردازش کنند. ما متعهد به تضمین آن هستیم که به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی مورد نیاز برای ارائه خدمات به شما تنها برای اهداف مشروع، قانونی، لازم، مشخص و صریح انجام خواهد شد. Xiaomi برای اطمینان از اینکه خدمات‌دهندگان سوم‌شخص از قوانین جاری حفظ حریم خصوصی در حوزه قضایی شما تبعیت می‌کنند، اهتمام مقتضی را می‌ورزد و قراردادهایی با این شرکت‌ها منعقد می‌سازد. ممکن است در مواردی، خدمات‌دهندگان سوم‌شخص پردازشگران فرعی زیرمجموعه خود را داشته باشند.

به منظور ارزیابی عملکرد، تحلیل و سایر خدمات تجاری، ممکن است اطلاعات (غیرشخصی) را به صورت تجمیع‌شده با سوم‌شخص‌ها (مانند آگهی‌دهندگان در تارنماهای ما) نیز به اشتراک بگذاریم. از اطلاعاتی که داریم برای کمک به آگهی‌دهندگان و سایر شرکای تجاری در ارزیابی اثرگذاری و پوشش خدمات و تبلیغات‌شان و نیز اطلاع از انواع افرادی که کاربر خدمات‌شان هستند و اینکه افراد چگونه با تارنماها، برنامه‌ها و خدمات آن‌ها تعامل می‌کنند، استفاده می‌کنیم. ممکن است روند کلی استفاده از خدمات خود را نیز با آن‌ها به اشتراک بگذاریم؛ مثلاً تعداد مشتریان در یک گروه خاص از افرادی که محصولات خاصی را خریداری می‌کنند یا در تراکنش‌های خاصی مشارکت دارند.

۳.۱.۵ سایر

به اقتضای الزامات قانونی، رویه‌های حقوقی، درخواست‌ها و/یا دعوی‌های نهادهای عمومی و دولتی، ممکن است Xiaomi مجبور شود اطلاعات شخصی شما را افشا کند. همچنین اگر افشای اطلاعات برای امنیت ملی، اهداف پلیس یا سایر امور حائز اهمیت عمومی ضروری یا مناسب باشد، ممکن است اطلاعات مربوط به شما را افشا کنیم.

افزون بر این، به منظور اجرای ضوابط و حفاظت از شرکت، حقوق، اموال یا محصولات خود یا به منظور حفاظت از کاربران یا در شرایطی که افشای اطلاعات برای این اهداف (شناسایی، جلوگیری و مبارزه با کلاهبرداری، استفاده غیرمجاز از محصول، نقض ضوابط یا سیاست‌های ما یا سایر فعالیت‌های مضر یا غیرقانونی) ضرورت منطقی داشته باشد، ممکن است اطلاعات مربوط به شما را افشا کنیم. (Xiaomi ممکن است اطلاعات شخصی شما را فقط در حدی که طبق قوانین مربوط به محافظت از داده‌ها مجاز است گردآوری، استفاده یا افشا کند). این شامل ارائه اطلاعات شخصی شما به آژانس‌های عمومی یا دولتی، مکاتبه با شرکای سوم‌شخص درباره اطمینان‌پذیری حساب شما به منظور جلوگیری از کلاهبرداری، نقض قانون و سایر رفتارهای مخرب می‌شود.

افزون بر این، ممکن است اطلاعات شخصی شما را در اختیار موارد زیر نیز قرار دهیم:

• حسابداران، حسابرسان، وکلا یا سایر مشاوران ما که از آن‌ها مشاوره حرفه‌ای درخواست می‌کنیم؛ و

• سرمایه‌گذاران و سایر سوم‌شخص‌های مربوطه در خصوص فروش فعلی یا احتمالی یا در خصوص سایر تراکنش‌های شرکتی مربوط به یکی از نهادهای گروه Xiaomi؛ و

• سایر سوم‌شخص‌هایی که در این سیاست حفظ حریم خصوصی آمده یا به گونه‌ای دیگر به آگاهی شما رسانده شده، از جمله اگر توسط شما برای افشای خاصی مجاز معرفی شده باشد.

۳.۲ انتقال

Xiaomi به استثناء موارد زیر، اطلاعات شما را به هیچ کسی منتقل نمی‌کند:

• وقتی رضایت صریح شما را داشته باشیم؛

• اگر Xiaomi در فرآیند ادغام، خرید یا فروش همه یا بخشی از دارایی‌های خود که ممکن است روی اطلاعات شخصی شما اثر داشته باشد قرار گیرد، هرگونه تغییر در مالکیت، استفاده و انتخابی که می‌توانید در خصوص اطلاعات شخصی خود داشته باشید را از طریق ایمیل و/یا با ارسال اطلاعیه برجسته در تارنماهای خود یا سایر راه‌های مقتضی به آگاهی شما خواهیم رساند؛

• در شرایطی که در این سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده و یا از راه‌های دیگر به آگاهی شما خواهد رسید.

۳.۳ افشای عمومی

Xiaomi ممکن است اطلاعات شخصی شما را تحت شرایط زیر به صورت عمومی افشا نماید:

• در مواردی که باید برنده یک تبلیغ، مسابقه یا قرعه‌کشی را اعلام کنیم، در این صورت ما فقط اطلاعات محدودی را منتشر می‌کنیم؛

• در مواردی که رضایت صریح شما را داشته باشیم، یا شما اطلاعات را از طریق خدمات ما همچون صفحات رسانه‌های اجتماعی یا انجمن‌های عمومی افشا کرده‌اید؛ و

• افشای عمومی به دلایل قانونی یا منطقی: اعم از استناد به قوانین و مقررات، رویه‌های حقوقی، دعوی یا درخواست ادارات دولتی ذی‌صلاح.

۴. چگونه اطلاعات شخصی شما را ذخیره و حفاظت می‌کنیم

۴.۱ تدابیر حفاظتی امنیتی Xiaomi

ما متعهد به حفظ امنیت اطلاعات شخصی شما هستیم. به منظور جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، افشا یا سایر خطرات مشابه، همه رویه‌های فیزیکی، الکترونیک و مدیریتی دارای الزام قانونی را اتخاذ کرده‌ایم تا اطلاعاتی که از شما روی گوشی موبایل و تارنماهای Xiaomi گردآوری می‌کنیم را حفاظت کنیم. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که امنیت اطلاعات شخصی شما را مطابق با قوانین جاری حفظ کنیم.

برای مثال، هنگام دسترسی به حساب Mi خود، می‌توانید انتخاب کنید که برای امنیت بیشتر، از برنامه احراز هویت دومرحله‌ای که ما به شدت آن را به شما توصیه می‌کنیم استفاده کنید. هنگام انتقال اطلاعات شخصی شما بین دستگاه Xiaomi شما و سرورهای ما، ما تضمین می‌کنیم که داده‌ها با استفاده از امنیت لایه انتقال (TLS) و الگوریتم‌های رمزگذاری مناسب، رمزگذاری شده‌اند.

همه اطلاعات شخصی شما روی سرورهای امن ذخیره شده و در تأسیسات کنترل‌شده محافظت می‌شود. ما اطلاعات شما را بر اساس اهمیت و حساسیت طبقه‌بندی می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که اطلاعات شخصی از میزان امنیت لازم برخوردار است. ما کنترل‌های دسترسی خاصی برای داده‌های ذخیره‌شده ابری داریم و به منظور مبارزه با هرگونه دسترسی و استفاده غیرمجاز، مرتباً رویه‌های گردآوری، ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات خود نظیر اقدامات امنیتی فیزیکی را بازبینی می‌کنیم.

ما بر شرکای تجاری و خدمات‌دهندگان سوم‌شخص نظارت لازم را داریم تا مطمئن شویم که آن‌ها قادر به حفاظت از اطلاعات شخصی شما هستند. همچنین بررسی می‌کنیم که این سوم‌شخص‌ها با اجرای محدودیت‌های قراردادی مناسب و در صورت لزوم، انجام حسابرسی‌ها و ارزیابی‌ها، استانداردهای امنیتی لازم را رعایت می‌کنند. افزون بر این، کارکنان ما و کارکنان شرکای تجاری و خدمات‌دهندگان سوم‌شخص که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند مشمول تعهدات قراردادی لازم‌الاجرا در خصوص حفظ محرمانگی می‌شوند.

ما برای افزایش آگاهی کارکنان خود از اهمیت حفظ اطلاعات شخصی، دوره‌های آموزشی و آزمون‌های حفظ حریم خصوصی و امنیت برگزار می‌کنیم. ما برای حفاظت از اطلاعات شخصی شما، همه گام‌های عملی و دارای الزام قانونی را برمی‌داریم. اما باید به خاطر داشته باشید که استفاده از اینترنت تماماً امن نیست و به همین دلیل است که ما نمی‌توانیم امنیت یا یکپارچگی اطلاعات شخصی‌تان را وقتی از طریق اینترنت از سوی شما یا به شما منتقل می‌شود را تضمین کنیم.

ما به موارد نقض داده‌های شخصی طبق الزامات قوانین مربوطۀ حفاظت از داده‌ها رسیدگی می‌کنیم؛ این الزامات می‌تواند شامل گزارش بروز نقض به مقام ناظر بر حفاظت از داده‌ها و صاحبان داده‌ها باشد.

سیاست ها و رویه‌های امنیت اطلاعات ما با استناد به استانداردهای بین‌المللی طراحی شده‌اند و برای تأیید اثربخشی اقدامات امنیتی به طور مرتب زیر نظر بازرسان سوم‌شخص قرار می‌گیرند. سیستم اطلاعات Xiaomi برای سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) مجوز ISO/IEC 27001:2013 را به دست آورده است. تجارت الکترونیک Xiaomi و بستر اینترنت اشیاء (IoT) خانه Mi برای سیستم‌های مدیریت اطلاعات شخصی (PIMS) مجوز ISO/IEC 27701:2019 را به دست آورده است. MIUI برای محافظت از اطلاعات شخصی فضای ابری عمومی مجوز ISO/IEC 27018:2019 را به دست آورده است.

۴.۲ آنچه شما می‌توانید انجام دهید

با تنظیم یک گذرواژه منحصر به فرد و عدم افشای گذرواژه ورود یا اطلاعات حساب با دیگران (مگر آن که چنین شخصی توسط شما به موقع مجاز شده باشد)، می‌توانید از افشای گذرواژه در سایر تارنماها که ممکن است به امنیت حساب شما در Xiaomi آسیب برساند جلوگیری کنید. لطفاً حتی‌المقدور کد احراز هویتی که دریافت می‌کنید را در اختیار هیچ کسی قرار ندهید (از جمله کسانی که ادعا می‌کنند از طرف مرکز خدمات مشتریان Xiaomi هستند). وقتی به عنوان کاربر حساب Mi در تارنماهای Xiaomi وارد می‌شوید، به خصوص روی رایانه فرد دیگر یا در پایانه‌های اینترنتی عمومی، همواره باید در پایان نشست خود از حساب‌تان خارج شوید.

Xiaomi در قبال لغزش‌های امنیتی ناشی از دسترسی سوم‌شخص‌ها به اطلاعات شخصی شما که در نتیجه ناتوانی شما در خصوصی نگه داشتن این اطلاعات باشد، مسئولیتی بر عهده ندارد. در کنار موارد فوق، در صورت استفاده غیرمجاز حساب شما توسط کاربر اینترنتی دیگر یا هرگونه نقض امنیتی دیگر، باید این را فوراً به ما اطلاع دهید. همکاری شما به ما کمک می‌کند که محرمانگی اطلاعات شخصی شما را حفظ کنیم.

۴.۳ ارزیابی سایر ویژگی‌های گوشی شما

برنامه‌های ما ممکن است به برخی ویژگی‌های دستگاه شما همچون فعال‌سازی ایمیل برای استفاده از مخاطبین، حافظه پیامک و وضعیت شبکه Wi-Fi و غیره دسترسی یابند. این اطلاعات بدین منظور استفاده می‌شود تا برنامه‌ها بتوانند روی گوشی شما اجرا شوند و شما بتوانید با این برنامه‌ها کار کنید. شما در هر زمانی می‌توانید با خاموش کردن آن‌ها در دستگاه و یا از طریق تماس با ما به نشانی https://privacy.mi.com/support رضایت خود را پس بگیرید.

۴.۴ سیاست نگهداری

ما اطلاعات شخصی شما را به مدتی که برای تحقق اهداف گردآوری اطلاعات لازم است یا تا زمانی که قانون ایجاب می‌کند نگهداری می‌کنیم؛ اهداف مذکور، در این سیاست حفظ حریم خصوصی یا هر سیاست مشابه دیگر برای محصول یا خدمات خاص آمده است. جزئیات مدت زمان نگهداری داده‌ها، در صفحه خدمات یا محصولات مربوطه درج شده است. پس از تحقق هدف ما از گردآوری اطلاعات یا پس از اینکه درخواست شما برای حذف این اطلاعات را تأیید کنیم یا پس از خاتمه عملکرد محصول یا خدمات مربوطه از سوی ما، دیگر اطلاعات شخصی‌تان را نگهداری نمی‌کنیم و آن‌ها را حذف یا ناشناس می‌نماییم. در صورت امکان، ما مشخص کرده‌ایم که به طور معمول چه مدت دسته‌ها، انواع یا اقلام داده‌های شخصی مشخص را حفظ می‌کنیم. هنگام تصمیم‌گیری در مورد این دوره‌های نگهداری، معیارهای زیر را در نظر گرفتیم:

• مقدار، ماهیت و حساسیت اطلاعات شخصی

• خطر صدمه ناشی از استفاده یا افشای غیر مجاز

• اهدافی که برای آن‌ها داده‌های شخصی را پردازش کرده و مدت زمانی که برای دستیابی به این اهداف به داده‌های خاص نیاز داریم

• چه مدت داده‌های شخصی دقیق و به‌روز باقی می‌مانند

• برای چه مدت ممکن است داده‌های شخصی مربوط به ادعاهای قانونی احتمالی آینده باشد

• هرگونه الزامات قانونی، حسابداری، گزارشگری یا نظارتی قابل اجرا که مشخص کند چه مدت پیشینه‌های خاص باید نگهداری شوند.

بسته به حوزه قضایی شما، ممکن است در مورد اطلاعات شخصی که به خاطر منافع عمومی، تحقیقات علمی، تاریخی یا اهداف آماری که در حال پردازش آن هستیم، یک استثنا وجود داشته باشد. حتی اگر پردازش بیشتر این داده‌ها به هدف اولیۀ گردآوری آن‌ها مرتبط نباشد، Xiaomi در صورت لزوم و داشتن مجوز قوانین جاری یا بنا به درخواست شما همچنان این نوع اطلاعات را به مدت طولانی‌تر از زمان استاندارد نگهداری خواهد کرد.

۵ حقوق شما

کنترل اطلاعات شخصی شما

۵.۱ کنترل تنظیمات

Xiaomi بر این امر واقف است که نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. از همین رو، مثال‌هایی ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهند Xiaomi روش‌هایی در اختیار شما گذاشته است تا بتوانید گردآوری، استفاده، افشا یا پردازش اطلاعات شخصی خود را محدود کنید و کنترل تنظیمات حریم خصوصی‌تان را در دست داشته باشید:

• قابلیت‌های برنامه تجربه کاربر و دسترسی به موقعیت مکانی را روشن/خاموش کنید؛

• وارد حساب Mi خود یا از آن خارج شوید؛

• قابلیت‌های همگام‌سازی فضای ابری Xiaomi را روشن/خاموش کنید؛ و

• هرگونه اطلاعات ذخیره‌شده در فضای ابری Xiaomi را از طریق https://i.mi.com حذف کنید؛

• سایر خدمات و قابلیت‌ها که مربوط به اطلاعات شخصی حساس هستند را روشن/خاموش کنید. شما می‌توانید در برنامه امنیت MIUI نیز جزئیات بیشتر مربوط به وضعیت امنیت دستگاه خود را به دست آورید.

اگر پیش‌تر با استفاده ما از اطلاعات شخصی‌تان برای اهداف آمده در بالا موافقت کرده‌اید، می‌توانید در هر زمانی نظر خود را تغییر و مراتب را از طریق تماس با ما به نشانی https://privacy.mi.com/support به آگاهی ما برسانید.

۵.۲ حقوق شما در خصوص اطلاعات شخصی‌تان

بسته به قوانین و مقررات مربوطه، شما صاحب حق دسترسی، اصلاح و حذف (و برخی حقوق دیگر) هر یک از اطلاعات شخصی خود نزد ما هستید (از این پس با عنوان «درخواست» به این مورد اشاره خواهد شد). این حقوق در قوانین قابل اجرا منوط به استثنائات و ایرادات خاص خواهند بود.

همچنین می‌توانید از طریق حساب Mi خود در نشانی https://account.xiaomi.com یا با ورود به حساب کاربری خود در دستگاه‌تان، به جزئیات مربوط به اطلاعات شخصی دسترسی داشته باشید و آن را به‌روزرسانی کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفاً از طریق https://privacy.mi.com/support با ما تماس بگیرید.

دارا بودن شرایط زیر به ما در انجام مؤثرتر درخواست شما کمک خواهد کرد:

(۱) درخواست به واسطه کانال درخواست انحصاری Xiaomi اشاره شده در بالا ارسال و به منظور حفظ امنیت اطلاعات شما، درخواست‌تان باید به صورت مکتوب باشد (مگر آنکه قوانین محلی صراحتاً درخواست شفاهی را قابل قبول دانسته باشند)؛

(۲) برای اینکه Xiaomi بتواند هویت شما را تأیید کند و مطمئن شود که موضوع داده‌ها شما بوده و یا به نمایندگی از موضوع داده‌ها به صورت قانونی مجاز به اقدام هستید، اطلاعات کافی را ارائه دهید.

پس از اینکه اطلاعات کافی برای تأیید اینکه درخواست شما قابل رسیدگی است را دریافت کردیم، ظرف هر بازه زمانی که در قوانین مربوطه حفاظت از داده‌ها مشخص شده است به درخواست شما پاسخ خواهیم داد.

به طور تفصیلی:

• شما این حق را دارید که در خصوص نحوه استفاده ما از اطلاعات شخصی شما و نیز حقوق‌تان، اطلاعاتی واضح، شفاف و به آسانی قابل درک دریافت کنید. به همین دلیل است که اطلاعات مندرج در این سیاست حفظ حریم خصوصی را به شما ارائه می‌کنیم.

• بر اساس الزامات قوانین مربوطه، در صورت درخواست‌تان یک نسخه از داده‌های شخصی شما که توسط ما گردآوری و پردازش شده است را به طور رایگان به شما می‌دهیم. برای هرگونه درخواست بیشترِ اطلاعات مربوطه، ممکن است بسته به هزینه‌های اجرایی و مطابق با قوانین اجرایی و در صورت اجازه آن‌ها، مبلغ معقولی از شما دریافت کنیم.

• اگر هر اطلاعاتی که از شما در اختیار داریم نادرست یا ناقص باشد، شما این حق را دارید که بسته به هدف استفاده، اطلاعات شخصی خود را تصحیح یا تکمیل کنید.

• بسته به الزامات قوانین مربوطه، شما این حق را دارید که وقتی دلیل موجهی برای نگهداری اطلاعات شخصی شما نزد ما وجود ندارد، درخواست حذف این اطلاعات را بدهید. ما دلایل درخواست شما برای حذف را بررسی کرده و گام‌های منطقی اعم از اقدامات فنی را پیاده می‌کنیم. لطفاً در نظر داشته باشید که ممکن است به دلایل مربوط به قوانین اجرایی و/یا محدودیت‌های فناوری نتوانیم اطلاعات را بلافاصله از سیستم پشتیبان حذف کنیم. در این صورت، اطلاعات شخصی شما را به طور امن ذخیره کرده و دیگر آن را مورد پردازش قرار نمی‌دهیم تا زمانی که بتوان نسخه پشتیبان آن را حذف کرد یا آن را غیر قابل شناسایی نمود.

• شما این حق را دارید که به برخی انواع پردازش اعتراض کنید؛ از جمله پردازش اطلاعات برای تبلیغات مستقیم (مثلاً در جایی که نمایه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد) و نیز شرایط خاصی که مبنای حقوقی پردازش (و نمایه‌سازی)، منافع قانونی ما می‌باشد.

به طور اخص طبق قوانین برخی حوزه‌های قضایی:

• شما این حق را دارید که محدودیت پردازش اطلاعات شخصی‌تان را از ما بخواهید. ما دلایل درخواست محدودیت شما را بررسی می‌کنیم. اگر دلایل شما GDPR را دربرگیرد، اطلاعات شخصی شما را فقط طبق شرایط مربوطه در GDPR پردازش می‌کنیم و رفع محدودیت پردازش را از پیش به آگاهی شما می‌رسانیم.

• شما این حق را دارید که مشمول تصمیمی که صرفاً مبتنی بر پردازش خودکار مانند نمایه‌سازی است و برای شما اثرات حقوقی یا تأثیرات قابل توجه مشابه دارد قرار نگیرید.

• شما این حق را دارید که اطلاعات شخصی خود را در قالب ساختارمند و رایج مطالبه کنید و این اطلاعات را به هر کنترل‌کننده داده‌ها انتقال دهید (قابلیت حمل داده‌ها).

ما در مواردی همچون بی‌اساس بودن آشکار درخواست و یا به صورت آشکار از حد فراتر بودن آن و یا لزوم افشای اطلاعات درباره سوم‌شخص‌ها حق داریم از انجام درخواست‌ها خودداری کرده و یا با بخشی از درخواست‌ها که استثنایی اعمال شده باشد موافقت و یا در غیر این صورت طبق قوانین قابل اجرا حق چنین کاری را داریم. در برخی شرایط، در صورت مجاز بودن طبق قوانین قابل اجرا، ممکن است هزینه‌ای را دریافت کنیم. اگر ما بر این عقیده باشیم که برخی جنبه‌های یک درخواست برای حذف اطلاعات ممکن است منجر به ناتوانی ما در استفاده قانونی از این اطلاعات برای ایجاد، اعمال یا دفاع از ادعاهای قانونی یا دلایل مجاز شده توسط قانون اجرایی باشند، ممکن است رد شود.

۵.۳ پس گرفتن رضایت

می‌توانید رضایتی که قبلاً برای هدفی مشخص به ما داده‌اید را با ارسال درخواست پس بگیرید؛ این لغو رضایت می‌تواند شامل گردآوری، استفاده و/یا افشای اطلاعات شخصی شما در اختیار یا کنترل ما باشد. بسته به خدمات خاصی که شما درحال استفاده هستید، ما می‌توانید از طریق تماس با ما به نشانی https://privacy.mi.com/support رضایت خود را پس بگیرید. پس از دریافت درخواست شما، در بازۀ زمانی معقول به آن رسیدگی می‌کنیم و سپس بر اساس خواستۀ شما، از گردآوری، استفاده و/یا افشای اطلاعات شخصی شما خودداری می‌نماییم.

لطفاً توجه داشته باشید که بر اساس میزان پس گرفتن رضایت، ممکن است دیگر امکان دریافت مزایای کامل محصولات و خدمات Xiaomi را نداشته باشید. لغو رضایت یا مجوز، تأثیری بر پردازشی که قبل از تاریخ لغو رضایت و بر اساس رضایت قبلی شما انجام شده است نخواهد داشت.

۵.۴ لغو خدمت یا حساب

چنانچه تمایل به لغو محصول یا خدمت خاصی هستید می‌توانید از طریق نشانی https://privacy.mi.com/support با ما تماس بگیرید.

چنانچه می‌خواهید حساب Mi خود را لغو کنید، لطفاً توجه داشته باشید که این کار مانع از استفادۀ کامل از مجموعۀ محصولات و خدمات Xiaomi خواهد شد. در برخی شرایط خاص، ممکن است لغو انجام نشود یا به تأخیر بیفتد. برای مثال، در صورت وجود بدهی در حساب شما اعم از هزینۀ پرداخت‌نشدۀ عضویت در خدمات موسیقی Mi، تم پولی در فروشگاه تم، بدهی تسویه‌نشده در امورمالی Mi و موارد مشابه، قادر به پشتیبانی سریع از درخواست شما نخواهیم بود.

در صورتی که از طریق حساب سوم‌شخص وارد Xiaomi شده‌اید، لازم است که درخواست لغو حساب را به سوم‌شخص ارسال کنید.

۶ انتقال جهانی اطلاعات شخصی شما چگونه انجام می‌شود

Xiaomi پردازش و پشتیبان‌گیری اطلاعات شخصی را از طریق یک زیرساخت جهانی عملیات و کنترل انجام می‌دهد. در حال حاضر، Xiaomi صاحب مراکز داده در چین، هند، ایالات متحدۀ آمریکا، آلمان، روسیه و سنگاپور است. برای اهداف و مقاصد مندرج در این سیاست حفظ حریم خصوصی، ممکن است اطلاعات شما مطابق با قوانین مربوطه به این مراکز داده منتقل شود.

همچنین ممکن است اطلاعات شخصی شما را به خدمات‌دهندگان سوم‌شخص و شرکای تجاری خود منتقل کنیم. از همین رو ممکن است اطلاعات شما به سایر کشورها و مناطق انتقال یابد. شیوۀ محافظت از اطلاعات شخصی در حوزۀ قضایی محل قرارگیری این مراکز جهانی ممکن است با استانداردهای حوزۀ قضایی شما یکسان یا متفاوت باشد. ریسک‌های متفاوتی در قوانین مختلف محافظت از داده‌ها وجود دارد. با این حال، این به معنای تغییر در تعهد ما به رعایت این سیاست حفظ حریم خصوصی و حفظ اطلاعات شخصی شما نیست.

موارد زیر به طور خاصی قابل توجه‌اند،

• اطلاعات شخصی که از طریق عملیات در داخل سرزمین اصلی چین گردآوری و تولید می‌کنیم در مراکز دادۀ واقع در سرزمین اصلی چین نگهداری می‌شوند؛ مگر در خصوص انتقالات برون‌مرزی مجاز مطابق با قوانین مربوطه.

• اطلاعات شخصی که از طریق عملیات در روسیه گردآوری و تولید می‌کنیم در مراکز دادۀ واقع در روسیه نگهداری و پردازش می‌شوند؛ مگر در خصوص انتقالات برون‌مرزی مجاز مطابق با قوانین روسیه.

• اطلاعات شخصی که از طریق عملیات در هند گردآوری و تولید می‌کنیم در مراکز دادۀ واقع در هند نگهداری و پردازش می‌شوند.

در صورت نیاز به انتقال اطلاعات شخصی به خارج از حوزۀ قضایی شما، چه به شرکت‌های وابستۀ خود و چه به خدمات‌دهندگان سوم‌شخص، از قوانین جاری مربوطه تبعیت خواهیم نمود. ما از طریق اجرای تدابیر حفاظتی یکسان، اطمینان حاصل می‌کنیم که تمام موارد نقل و انتقال اطلاعات بر اساس الزامات قوانین محلی محافظت از داده‌ها انجام می‌پذیرد. در صورت تمایل برای آگاهی از تدابیر حفاظتی ما، می‌توانید از طریق https://privacy.mi.com/support با ما تماس بگیرید.

چنانچه از محصولات و خدمات ما در منطقۀ اقتصادی اروپا (EEA) استفاده می‌کنید، ‎Xiaomi Technology Netherlands B.V.‎ مسئول کنترل داده و Xiaomi Singapore Pte. Ltd. مسئول پردازش داده خواهد بود. اطلاعات تماس را می‌توانید در بخش «تماس با ما» بیابید.

در صورتی که Xiaomi داده‌های شخصی شما را که منشاء آن در منطقۀ اقتصادی اروپا (EEA) است با یکی از نهادهای گروه Xiaomi یا یک خدمات‌دهندۀ سوم‌شخص خارج از منطقۀ اقتصادی اروپا (EEA) به اشتراک بگذارد، این کار را بر اساس مقررات قراردادی استاندارد اتحادیۀ اروپا یا سایر تدابیر حفاظتی پیشبینی‌شده در GDPR انجام خواهیم داد. در صورت تمایل برای آگاهی و یا تهیه رونوشت از تدابیر حفاظتی خاصی که در دست داریم، می‌توانید از طریق https://privacy.mi.com/support با ما تماس بگیرید.

۷ حفاظت از افراد زیر سن قانونی

ما نظارت بر استفاده کودک از محصولات یا خدمات خود را به عهده ولی یا سرپرست او در نظر می‌گیریم. با این حال، ما به طور مستقیم به کودکان خدمات ارائه نمی‌دهیم یا داده‌های شخصی کودکان را به منظور بازاریابی استفاده نمی‌کنیم.

اگر شما یکی از والدین یا سرپرست هستید و فکر می‌کنید که کودک شما اطلاعات شخصی خود را در اختیار Xiaomi قرار داده است، لطفاً از طریق نشانی https://privacy.mi.com/support با ما تماس گرفته تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات شخصی کودک بلافاصله حذف شده و اشتراک کودک در خدمات مربوطۀ Xiaomi لغو می‌شود.

۸ آیا لازم است که با شرایط و ضوابط سوم‌شخص‌ها موافقت کنم؟

سیاست حفظ حریم خصوصی ما در مورد محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط سوم‌شخص‌ها اجرا نمی‌شود. بسته به محصول یا خدمات Xiaomi که استفاده می‌کنید، ممکن است از محصولات یا خدمات سوم‌شخص‌ها استفاده شود؛ این خدمات می‌تواند شامل پشتیبانی صوتی، پردازش دوربین، پخش ویدئویی، پاکسازی سیستم و خدمات مربوط به ایمنی، بازی، آمار، تعاملات رسانۀ اجتماعی، پردازش پرداخت، ناوبری نقشه، همرسانی، اعلان فوری، فیلتر اطلاعات، روش‌های ورودی و غیره باشد. برخی از این خدمات در قالب پیوند به تارنماهای سوم‌شخص‌ها و برخی نیز در قالب SDK،‏ API و غیره ارائه خواهد شد. هنگامی که از این محصولات و خدمات استفاده می‌کنید، اطلاعات شما ممکن است گردآوری شوند. به همین دلیل، اکیداً توصیه می‌کنیم که کمی وقت صرف کرده و سیاست حفظ حریم خصوصی سوم‌شخص‌ها را همانند سیاست ما مطالعه فرمایید. ما قادر نیستیم که نحوۀ استفاده از اطلاعات شخصی گردآوری‌شده توسط سوم‌شخص‌ها را کنترل کنیم و در این خصوص مسئولیتی نداریم. سیاست حفظ حریم خصوصی در مورد سایر تارنماهایی که در خدمات ما به آن لینک شده است اِعمال نمی‌شود.

موارد زیر نمونه‌هایی از شرایط و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی سوم‌شخص‌ها است که هنگام استفاده از محصولات فهرست‌شده در بالا اجرا می‌شوند:

هنگامی که از خدمات پرداخت نهایی سوم‌شخص برای نهایی کردن و پرداخت مبلغ سفارش خود استفاده می‌کنید، اطلاعات شخصی ارائه‌شده هنگام پرداخت نهایی مطابق با سیاست حفظ حریم خصوصی سوم‌شخص مدیریت می‌شود.

هنگامی که از قابلیت اسکن امنیتی برنامۀ امنیت MIUI استفاده می‌کنید، بسته به خدماتی که انتخاب کرده‌اید، یکی از موارد زیر به‌کار برده می‌شود:

• سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات Avast‏: https://www.avast.com/privacy-policy

• سیاست حفظ حریم خصوصی Antiy Mobile Security AVL SDK‏: https://www.avlsec.com/en/privacy-policy

• شرایط استفاده از خدمات Tencent‏: https://privacy.qq.com

هنگام استفاده شما از ویژگی پاک‌سازی کننده در برنامه امنیت MIUI، سیاست حفظ حریم خصوصی Tencent این مورد را به‌کار می‌برد: https://privacy.qq.com

هنگامی که از خدمات تبلیغات در برخی از برنامه‌های MIUI استفاده می‌کنید، بسته به خدماتی که انتخاب کرده‌اید، یکی از موارد زیر به‌کار برده می‌شود:

• سیاست حفظ حریم خصوصی Google‏: https://www.google.com/policies/privacy

• سیاست حفظ حریم خصوصی فیسبوک: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

هنگام استفاده از شیوه ورودی Google، سیاست حفظ حریم خصوصی Google این مورد را به‌کار می‌برد: https://policies.google.com/privacy

ما از Google Analytics برای Firebase یا Firebase Analytic ارائه شده توسط ‏.Google Inc برای انجام کار آماری، نظارت بر میزان خرابی برنامه و ارائه قابلیت‌های کنترل ابری استفاده می‌کنیم. می‌توانید درباره سیاست حفظ حریم خصوصی Google Firebase بیشتر بخوانید: https://policies.google.com/privacy و https://www.google.com/policies/privacy/partners/.

برای به‌کارگیری تبلیغات در هر برنامه سیستمی MIUI، ممکن است شرکای تبلیغاتی سوم‌شخص داده‌های تولید شده از فعالیت‌های آنلاینتان همچون کلیک‌ها و بازدیدهای تبلیغاتی شما و یا سایر فعالیت‌ها میان تارنماها و برنامه‌هایتان را گردآوری کنند.

• سیاست حفظ حریم خصوصی Google‏: https://www.google.com/policies/privacy

• سیاست حفظ حریم خصوصی فیسبوک: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

• سیاست حفظ حریم خصوصی Unity‏: https://unity3d.com/legal/privacy-policy

• سیاست حفظ حریم خصوصی Vungle‏: https://vungle.com/privacy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی IronSource‏: https://developers.ironsrc.com/ironsource-mobile/air/ironsource-mobile-privacy-policy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Applovin‏: https://www.applovin.com/privacy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Chartboost‏: https://answers.chartboost.com/en-us/articles/200780269

• سیاست حفظ حریم خصوصی Mopub‏: https://www.mopub.com/legal/privacy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Mytarget‏: https://legal.my.com/us/mytarget/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Yandex‏: https://yandex.com/legal/privacy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Tapjoy‏: https://www.tapjoy.com/legal/advertisers/privacy-policy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی AdColony‏: https://www.adcolony.com/privacy-policy/

ما ممکن است اطلاعات شما از جمله معیارهای تعامل شما با تبلیغات ما (در صورت وجود)، را با توجه به دستورالعمل شرکای تبلیغاتی خود برای تهیه گزارش برای شرکای تبلیغاتیمان، با شرکت‌های منتسب سوم‌شخص گردآوری و به اشتراک بگذاریم. بسته به برنامه‌های سیستمی MIUI که استفاده می‌کنید، شرکت‌های منتسب سوم‌شخص ممکن است این موارد را شامل شوند:

• سیاست حفظ حریم خصوصی Adjust‏: https://www.adjust.com/terms/privacy-policy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Appsflyer‏: https://www.appsflyer.com/privacy-policy/?utm_source=google

• سیاست حفظ حریم خصوصی Affise‏: https://affise.com/privacy-policy/

• سیاست حفظ حریم خصوصی Miaozhen‏: https://www.miaozhen.com/en/privacy

• سیاست حفظ حریم خصوصی Nielsen‏: https://www.nielsen.com/cn/en/legal/privacy-policy/

۹ این سیاست حفظ حریم خصوصی را چگونه به‌روزرسانی می‌کنیم

بر اساس تغییرات در کسب و کار، فناوری، قانون اجرایی و اقدامات صحیح این سیاست حفظ حریم خصوصی را به طور دوره‌ای مورد بازبینی قرار می‌دهیم و در صورت لزوم آن را به‌روزرسانی می‌نماییم. در صورت ایجاد تغییرات اساسی در این سیاست حفظ حریم خصوصی، از طریق اطلاعات تماس ثبت‌شدۀ شما مانند ایمیل (ارسال به نشانی ایمیل تعیین‌شده در حساب شما)، انتشار خبر در تارنماهای Xiaomi یا اطلاع‌رسانی از طریق دستگاه‌های تلفن همراه، شما را در جریان خواهیم گذاشت تا از اطلاعات گردآوری‌شده و نحوۀ استفاده از این اطلاعات آگاه شوید. این تغییرات در سیاست حفظ حریم خصوصی، از تاریخ اجرای مشخص‌شده در اطلاعیه یا تارنما به‌کار برده خواهد شد. توصیه می‌کنیم که برای کسب آخرین اطلاعات دربارۀ رویه‌های ما در زمینۀ حفظ حریم خصوصی، این صفحه را به طور منظم بررسی فرمایید. ادامۀ استفادۀ شما از محصولات و خدمات موجود در تارنما، گوشی و/یا سایر دستگاه‌ها مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی به‌روزرسانی‌شده خواهد بود. در مواردی که طبق قوانین اجرایی الزامی باشد، در صورت گردآوری اطلاعات شخصی جدید دربارۀ شما یا هنگام استفاده یا افشای اطلاعات شخصی شما با اهداف و مقاصد جدید، رضایت صریح و روشن شما را جویا خواهیم شد.

۱۰ تماس با ما

چنانچه دربارۀ این سیاست حفظ حریم خصوصی نظر یا پرسشی دارید یا در رابطه با نحوۀ گردآوری، استفاده و افشای اطلاعات شخصی خود توسط Xiaomi پرسشی دارید، لطفاً از طریق https://privacy.mi.com/support و یا نشانی ذکرشدۀ زیر با ما تماس بگیرید. هنگام دریافت درخواست‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی یا اطلاعات شخصی درباره دسترسی یا دانلود اطلاعات شخصی، تیم حرفه‌ای ما آمادۀ رسیدگی و حل مشکلات شما است. در صورتی که پرسش شما مربوط به اشکال خاصی باشد، ممکن است از شما بخواهیم که اطلاعات بیشتری در اختیارمان بگذارید.

چنانچه از پاسخ دریافتی ما در رابطه با اطلاعات شخصی خود رضایت ندارید، می‌توانید شکایت خود را به مقام نظارتی حفاظت از داده‌های مربوطه در حوزۀ قضایی خود ارائه دهید. در صورتی که از ما مشورت بگیرید، با در نظر گرفتن شرایط شما، اطلاعاتی دربارۀ کانال‌های مناسب برای طرح شکایت در اختیارتان قرار خواهیم داد.

Xiaomi Communications Co., Ltd. #019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian District, Beijing, China 100085

Xiaomi Singapore Pte.‎ Ltd. 20 Cross Street, China Court #02-12 Singapore 048422

برای کاربران در هند:

Xiaomi Technology India Private Limited Building Orchid, Block E, Embassy Tech Village, Outer Ring Road, Devarabisanahalli, Bengaluru, Karnataka - 560103, India

هرگونه مغایرت و شکایتی در رابطه با پردازش اطلاعات یا داده‌های حساس شخصی باید به اطلاع افسر شکایت تعیین شده در زیر برسد:

نام: Vishwanath C

شماره تلفن: ۰۸۰۶۸۸۵۶۲۸۶، دوشنبه تا شنبه: ۹ ق.ظ تا ۶ ب.ظ

ایمیل: grievance.officer@xiaomi.com

برای کاربران ساکن در منطقۀ اقتصادی اروپا (EEA):

Xiaomi Technology Netherlands B.V. Prinses Beatrixlaan 582, The Hague 2595BM Netherlands

از وقتی که برای خواندن سیاست حفظ حریم خصوصی ما صرف کرده‌اید سپاسگزاریم!

تازه‌ها برای شما

ما چند به‌روزرسانی به صورت‌های زیر آماده کرده‌ایم:

• ما برخی جزئیات تماس با ما را به‌روز کرده‌ایم.

• ما برخی اطلاعات که توسط ما و سوم‌شخص‌ها گردآوری شده‌اند را به‌روز کرده‌ایم.

• ما چگونگی استفاده از اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصی را شفاف‌ مشخص کرده‌ایم.

• ما چگونگی استفاده از اطلاعات شخصی شما را به‌روز کرده‌ایم، از جمله این که هنگام پردازش اطلاعات شخصی بر اساس منافع قانونی و در رابطه با استفاده شما از خدمات فوری جزئیات بیشتری به‌کار می‌بریم.

• ما جزئیات بیشتری در مورد نگهداری داده‌ها ارائه داده‌ایم.

• ما حقوق شما را در مورد اطلاعات شخصی شما با وضوح بیشتری بیان کرده‌ایم.