Polityka prywatności Xiaomi

Nasza Polityka prywatności została zaktualizowana 15 stycznia 2021 roku.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procedur ochrony prywatności i kontakt w przypadku jakichkolwiek pytań.

Informacje o nas

Xiaomi Singapore Pte. Ltd., Xiaomi Technology Netherlands B.V., i ich firm stowarzyszonych (co odnosi się do podmiotów Xiaomi ujawnionych w najnowszym raporcie rocznym Xiaomi Corporation; kliknij tutaj i przeczytaj „Raport ostatnich zarobków”, aby uzyskać szczegółowe informacje) w ramach Grupy Xiaomi (zwanej dalej „Xiaomi”, „my”, „nasz” lub „nas”) bardzo poważnie traktujemy Twoją prywatność. Niniejszą Politykę prywatności stworzono z myślą o Tobie, dlatego tak ważne jest, abyś w pełni zrozumiał nasze procedury gromadzenia i przetwarzania danych osobowych, a także miał całkowitą pewność, że sprawujesz pełną kontrolę nad swoimi danymi osobowymi przekazanymi Xiaomi.

O Polityce prywatności

Z wyjątkiem określonych produktów lub usług Xiaomi zapewniających niezależną politykę prywatności, niniejsza Polityka prywatności ma zastosowanie do wszystkich urządzeń Xiaomi, witryn internetowych lub aplikacji, które odwołują się do niniejszej Polityki Prywatności lub łączą się z nią. Niniejsza Polityka prywatności wyjaśnia, w jaki sposób Xiaomi gromadzi, wykorzystuje, ujawnia, przetwarza i chroni wszelkie dane osobowe, które nam przekazujesz lub które od Ciebie zbieramy, gdy korzystasz z naszych produktów i usług znajdujących się na stronach internetowych (https://www.mi.com, https://en.miui.com, https://account.xiaomi.com) oraz naszych aplikacji, które oferujemy na urządzeniach mobilnych. Jeśli produkt Xiaomi zapewnia osobną politykę prywatności, oddzielna polityka prywatności otrzyma priorytetowe zastosowanie, podczas gdy nieopisana część będzie podlegać warunkom niniejszej Polityki prywatności. Ponadto, sposoby, w jaki określone produkty i usługi gromadzą oraz przetwarzają dane osobowe, mogą się różnić w zależności od modelu, wersji usługi lub regionu. Zalecamy zapoznanie się z oddzielną polityką prywatności, aby otrzymać szczegółowe informacje.

Zgodnie z niniejszą Polityką prywatności, „dane osobowe” oznaczają informacje, które mogą być wykorzystane do bezpośredniej lub pośredniej identyfikacji osoby, na podstawie tych samych informacji lub z tych informacji w połączeniu z innymi informacjami, do których Xiaomi posiada dostęp na temat danej osoby, z wyjątkiem przypadków wyraźnie określonych przez obowiązujące przepisy prawne w Twoim regionie. Będziemy wykorzystywali Twoje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Jeżeli wymaga tego kontekst, dane osobowe obejmują również poufne dane osobowe lub informacje, które można sklasyfikować zgodnie z obowiązującym prawem.

Jak możemy Ci pomóc

Pragniemy tego, co najlepsze dla wszystkich naszych użytkowników. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z naszą praktyką przetwarzania danych, opisaną w niniejszej Polityce prywatności, prosimy o kontakt przez https://privacy.mi.com/support, w celu rozwiązania konkretnych problemów. W razie potrzeby, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. W przypadku wątpliwości dotyczących kwestii ochrony danych osobowych lub ich wykorzystania, które nie zostały przez nas zadowalająco rozwiązane, należy skontaktować się z amerykańskim niezależnym podmiotem świadczącym usługi w zakresie rozstrzygania sporów (bezpłatnie), korzystając z adresu https://feedback-form.truste.com/watchdog/request. Zobacz także „Skontaktuj się z nami” poniżej.

alt

1 Jakie informacje są przez nas gromadzone i jak z nich korzystamy?

1.1 Jakie informacje są przez nas gromadzone

W celu świadczenia naszych usług, zwracamy się do użytkowników z prośbą o podanie niezbędnych do tego danych osobowych. Zbieramy tylko te informacje, które są niezbędne do określonych, konkretnych, jednoznacznych i legalnych celów i nie są dalej przetwarzane w sposób niezgodny z tymi celami. Posiadasz prawo, aby zdecydować o tym, czy chcesz podać informacje, których wymagamy; niemniej jednak w większości przypadków, jeśli nie podasz swoich danych osobowych, możemy nie być w stanie dostarczyć naszych produktów, usług lub odpowiedzieć na Twoje pytania.

W zależności od wybranej usługi możemy zbierać następujące rodzaje informacji:

1.1.1 Informacje, które nam przekazujesz

Możemy zbierać wszelkie dane osobowe, które nam przekazujesz, co jest niezbędne dla wybranej przez Ciebie usługi. Na przykład, możesz podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail, adres dostawy, zamówienie, dane do faktury, numer konta bankowego, nazwę właściciela konta, numer karty kredytowej i inne informacje, jeśli korzystasz z usług detalicznych mi.com; możesz synchronizować materiały lub dane, jeśli korzystasz z usług Chmury Xiaomi; możesz podać płeć, swoje informacje związane z bezpieczeństwem i inne informacje, jeśli utworzysz konto; możesz podać nam swój pseudonim, adres e-mail, zdjęcia, filmy lub inne potrzebne informacje, jeśli bierzesz udział w działaniach promocyjnych; możesz podać imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i adres, jeśli kontaktujesz się z nami w sprawie naszych treści, marketingu lub gdy wygrasz nagrodę.

1.1.2 Informacje gromadzone przez nas podczas korzystania z usług

• Informacje związane z urządzeniem lub kartą SIM. Na przykład, numer IMEI/numer OAID, numer GAID, numer IMSI, adres MAC, numer seryjny, wersja i typ MIUI, wersja ROM, wersja Androida, identyfikator Android, ID miejsca, operator karty SIM i jej obszar lokalizacji, informacje na ekranie, informacje o klawiaturze urządzenia, dane producenta urządzenia i nazwa modelu, czas aktywacji urządzenia, operator sieci, typ połączenia, podstawowe informacje o sprzęcie i informacje o użytkowaniu (takie jak procesor, pamięć, zużycie baterii, rozdzielczość ekranu i temperatura urządzenia, model obiektywu aparatu, ilość razy, gdy odblokowano telefon lub ekran się zaświecił).

• Informacje o użytkowniku, które mogą być przypisywane przez zewnętrznych dostawców usług: możemy gromadzić i wykorzystywać informacje, takie jak identyfikator reklamowy użytkownika przydzielony przez zewnętrznych dostawców usług i parterów biznesowych.

• Informacje związane z korzystaniem z aplikacji, w tym unikalne identyfikatory aplikacji (np. numer VAID, numer OAID, numer AAID, identyfikator instancji), podstawowe informacje o aplikacji, takie jak lista aplikacji, informacje o identyfikatorze aplikacji, wersja SDK, ustawienia aktualizacji systemu, ustawienia aplikacji (region, język, strefa czasowa, font), czas, w którym aplikacja wchodzi/wychodzi w stan aktywności i rejestr stanu aplikacji (np. pobieranie, instalowanie, aktualizowanie, usuwanie).

• Informacje generowane podczas korzystania z usługi MIUI, takie jak Twoje odznaki, oceny, dane logowania i zapisy przeglądania w Mi Społeczności; Twoje wiadomości w Mi Społeczności (widoczne tylko dla stron wysyłających i odbierających); historię odtwarzania dźwięku i zapytania wyszukiwania w usługach muzycznych; Twoje polubienia, komentarze, ulubione, udostępnienia, zapytania wyszukiwania w usługach tematycznych; język systemu, kraj i region, stan sieci, lista aplikacji w Panelu informacyjnym; Twoje informacje o użytkowaniu, w tym region, adres IP, odpowiedni dostawca treści, częstotliwość zmiany tapety, wyświetlenia obrazów, tryb przeglądania obrazów, czas przeglądania obrazów, kliknięcia i ekspozycja artykułów, subskrypcje w Codziennych tapetach.

• Informacje o lokalizacji (tylko w przypadku określonych usług/funkcji): różne rodzaje informacji związanych z Twoją dokładną lub przybliżoną lokalizacją, jeśli korzystasz z usług związanych z lokalizacją (oprogramowanie nawigacyjne, oprogramowanie pogodowe i oprogramowanie z funkcją lokalizowania urządzeń). Na przykład region, kod kraju, kod miasta, kod sieci komórkowej, mobilny kod kraju, identyfikacja komórki, informacje o długości i szerokości geograficznej, ustawienia strefy czasowej, ustawienia języka. Informacje o lokalizacji każdej aplikacji możesz wyłączyć w dowolnym momencie w Ustawieniach telefonu (Ustawienia - Uprawnienia).

• Informacje z dziennika: informacje o funkcjach i aplikacjach używanych przez użytkownika oraz odwiedzanych witrynach. Na przykład pliki cookie i inne technologie identyfikatora, adresy IP, informacje o żądaniach sieciowych, historia wiadomości tymczasowych, standardowe dzienniki systemowe, informacje o awariach, informacje rejestrowania generowane przy użyciu usług (takie jak czas rejestracji, czas dostępu, czas aktywności itp.).

• Inne informacje: wartość charakteryzująca środowisko (ECV) (tzn. wartość wygenerowana na podstawie identyfikatora konta Xiaomi, identyfikatora urządzenia telefonicznego, identyfikatora sieci Wi-Fi oraz lokalizacji).

1.1.3 Informacje ze źródeł zewnętrznych

Jeśli takie działanie jest zgodne z prawem, będziemy zbierać informacje o Tobie ze źródeł zewnętrznych. Na przykład:

• w przypadku niektórych usług, które obejmują między innymi rachunki oraz transakcje finansowe; możemy zatwierdzić za Twoją zgodą informacje dostarczone przez Ciebie (np. numer telefonu) za pośrednictwem legalnych źródeł zewnętrznych w celach bezpieczeństwa i zapobiegania oszustwom;

• możemy otrzymać wyznaczone symbole identyfikatora (takie jak IMEI/OAID/GAID od reklamodawcy) w celu świadczenia usług reklamowych;

• możemy również uzyskać pewne informacje, takie jak identyfikatory kont, pseudonimy, awatary i adresy e-mail z serwisów społecznościowych innych firm (np. w przypadku korzystania z konta sieci społecznościowej w celu zalogowania się do usługi Xiaomi);

• informacje o Tobie, które udostępnili nam inni (np. Twój adres dostawy, który inni użytkownicy mogą nam przekazać przy zakupie produktów za pośrednictwem usług mi.com).

1.1.4 Dane nieosobowe

Możemy również zbierać inne rodzaje informacji, które nie są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z osobą, i które nie mogą być zdefiniowane jako dane osobowe zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym. Takie informacje nazywane są danymi nieosobowymi. Możemy gromadzić, wykorzystywać, przekazywać i ujawniać informacje, które są danymi nieosobowymi. Oto kilka przykładów informacji, które zbieramy, oraz sposobów ich wykorzystania w zagregowanym formacie, które są danymi nieosobowymi:

• Możemy uwzględnić dane statystyczne generowane podczas korzystania z określonej usługi (np. informacje związane z urządzeniem niemożliwe do zidentyfikowania, dzienne zdarzenia użytkowania, zdarzenia związane z dostępem do strony i czasem dostępu, zdarzenia sesji);

• Dane z monitorowania sieci (np. czas żądania, liczba żądań lub zgłoszeń błędów itp.);

• Zdarzenia awarii aplikacji (np. logi generowane automatycznie po awarii aplikacji itp.).

Celem takiego gromadzenia jest ulepszenie świadczonych przez nas usług. Rodzaj i ilość zebranych informacji zależy od sposobu, w jaki korzystasz z naszych produktów i/lub usług.

Gromadzimy tego rodzaju informacje, aby dostarczyć Ci bardziej przydatne sugestie oraz ustalić, które części naszych stron internetowych, produkty i usługi najbardziej Cię interesują. Na przykład możemy potrzebować tylko liczby użytkowników aktywnych w ciągu jednego dnia; i nie musimy wiedzieć tego dnia, kto jest aktywny, więc do analizy statystycznej wystarczą dane zbiorcze. Dołożymy wszelkich starań, aby odizolować Twoje dane osobowe od nieosobowych i zapewnić, że te dwa rodzaje danych są używane oddzielnie. Jeśli jednak połączymy dane nieosobowe z danymi osobowymi, takie połączone informacje będą traktowane jako dane osobowe tak długo, jak długo pozostaną połączone.

1.2 Jak wykorzystujemy gromadzone przez nas dane osobowe

Celem gromadzenia danych osobowych jest dostarczenie produktów/lub usług oraz zapewnienie, że przestrzegamy obowiązujących przepisów, regulacji i innych wymogów prawnych. To uwzględnia:

• Dostarczanie, przetwarzanie, utrzymywanie, ulepszanie i rozwijanie naszych produktów i/lub usług dla Ciebie, takich jak dostawa, aktywacja, weryfikacja, obsługa posprzedażowa, obsługa klienta i reklama.

• Wdrażanie i utrzymywanie zabezpieczeń w celu zapobiegania stratom i oszustwom, takich jak pomoc w identyfikacji użytkowników, weryfikacja tożsamości użytkownika. Wykorzystujemy Twoje informacje do celów zwalczania nadużyć finansowych tylko wtedy, gdy spełnione są następujące dwa warunki: wystąpiła konieczność; a dane wykorzystywane do oceny są zgodne z uzasadnionymi interesami Xiaomi w celu ochrony użytkowników i usług.

• Obsługa pytań lub próśb dotyczących urządzeń i usług, uwzględniając odpowiadanie na zapytania klientów, wysyłanie powiadomień o systemie i aplikacjach, zarządzanie Twoimi działalnościami (np. loteriami).

• Prowadzenie odpowiednich działań promocyjnych, takich jak dostarczanie materiałów marketingowych i promocyjnych oraz aktualizacji. Jeśli nie chcesz już otrzymywać niektórych rodzajów materiałów promocyjnych, możesz zrezygnować z metody podanej w wiadomości (takiej jak link rezygnacji z subskrypcji na dole wiadomości), chyba że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa określono inaczej. Zobacz także „Twoje prawa” poniżej.

• Cele wewnętrzne, takie jak analiza danych, badania i opracowywanie informacji statystycznych związanych z korzystaniem z naszych produktów lub usług w celu ulepszenia naszych produktów lub usług. Na przykład, szkolenie w zakresie uczenia maszynowego lub algorytmu modelowego odbywa się po przetworzeniu identyfikacji.

• Optymalizacja wydajności urządzenia, poprzez analizę wykorzystania pamięci lub wykorzystanie procesora w aplikacji.

• Przechowywanie i utrzymywanie związanych z Tobą informacji dla naszych operacji biznesowych (takich jak statystyki biznesowe) lub wypełnianie naszych zobowiązań prawnych.

• Przetwarzanie na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Xiaomi (w odpowiednich jurysdykcjach, np. na podstawie RODO). Uzasadnione interesy obejmują umożliwienie nam skuteczniejszego zarządzania i prowadzenia naszej działalności oraz dostarczania naszych produktów i usług; ochrona bezpieczeństwa naszych firm, systemów, produktów, usług i klientów (w tym w celu zapobiegania stratom i oszustwom); zarządzanie wewnętrzne; przestrzeganie wewnętrznych polityk i procesów; i inne uzasadnione interesy opisane w niniejszej polityce. Na przykład, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych usług i pomóc nam lepiej zrozumieć stan działania naszych aplikacji, możemy rejestrować istotne informacje, takie jak częstotliwość użytkowania, informacje z dzienników awarii, ogólne wykorzystanie, dane dotyczące wydajności i źródło aplikacji; aby uniemożliwić nieautoryzowanym dostawcom odblokowywanie urządzeń, możemy gromadzić informacje o koncie Xiaomi, numer seryjny i adres IP obsługiwanego komputera, numer seryjny i informacje o urządzeniu.

• Świadczenie lokalnych usług, które nie wymagają komunikacji z naszymi serwerami, takich jak korzystanie z usługi Notatki na urządzeniu.

• Inne cele za Twoją zgodą.

Oto bardziej szczegółowe przykłady wykorzystania przez nas informacji (które mogą obejmować dane osobowe):

• Aktywowanie i rejestrowanie zakupionych przez Ciebie produktów lub usług Xiaomi.

• Tworzenie i utrzymywanie konta Xiaomi. Dane osobowe zgromadzone podczas tworzenia konta Xiaomi na naszych stronach internetowych lub za pośrednictwem naszych urządzeń mobilnych służą do tworzenia osobistego konta Xiaomi i profilu strony.

• Przetwarzanie Twojego zamówienia. Informacje dotyczące zamówień e-commerce są wykorzystywane do przetwarzania zamówienia zakupu i powiązanych usług posprzedażowych, w tym obsługi klienta i ponownej dostawy. Ponadto, numer zamówienia zostanie użyty do sprawdzenia zamówienia u partnera dostawy, a także do zarejestrowania dostawy paczki. Informacje o odbiorcy, w tym imię i nazwisko, adres, numer telefonu i kod pocztowy, zostaną wykorzystane w celach dostawy. Adres e-mail służy do przekazania użytkownikowi informacji o śledzeniu przesyłki. Lista zakupionych przedmiotów służy do drukowania faktury i umożliwia klientowi sprawdzenie, które przedmioty znajdują się w paczce.

• Udział w Mi Społeczności. Dane osobowe związane z Mi Społecznością lub innymi platformami internetowymi Xiaomi mogą być wykorzystywane do wyświetlania strony profilu, interakcji z innymi użytkownikami i uczestnictwa w Mi Społeczność.

• Świadczenie usług MIUI. Następujące informacje: (informacje dotyczące urządzenia lub karty SIM, w tym numer GAID, numer IMEI, numer IMSI, numer telefonu, identyfikator urządzenia, system operacyjny urządzenia, adres MAC, typ urządzenia, informacje o systemie i wydajności oraz informacje o lokalizacji, w tym mobilny kod kraju, kod sieci komórkowej, kod obszaru lokalizacji i identyfikator komórki), są wykorzystywane do aktywacji usług MIUI.

• Diagnozowanie błędów aktywacji. Informacje powiązane z lokalizacją są wykorzystywane w celu wykrycia błędu aktywacji karty SIM (tzn. awarii bramki SMS i sieci), aby rozpoznać operatora sieci w danej usłudze i powiadomić operatora sieci o awarii.

• Świadczenie innych usług MIUI. Inne informacje zgromadzone podczas korzystania z usług MIUI mogą być wykorzystywane przez funkcje danej usługi w celu ułatwienia świadczenia jej z korzyścią dla użytkownika, np. pobierania, aktualizowania, rejestrowania lub optymalizowania działań związanych z usługami MIUI. Na przykład, dane osobowe gromadzone przez sklep Motywy mogą zapewniać spersonalizowane usługi rekomendacji motywów w oparciu o historię pobierania i przeglądania.

• Szukanie zgubionego urządzenia. Jeśli zgubiłeś swój telefon lub został on skradziony, funkcja Znajdź urządzenie Xiaomi, może pomóc znaleźć i zabezpieczyć telefon. Możesz zlokalizować swój telefon na mapie za pomocą informacji o lokalizacji dostarczonych przez telefon, wyczyścić lub zablokować telefon. Gdy aktywnie szukasz telefonu, informacje o lokalizacji są przechwytywane z urządzenia mobilnego; w niektórych sytuacjach informacje te są uzyskiwane z wież komórkowych lub punktów dostępu Wi-Fi. Możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję w dowolnym momencie w Ustawieniach telefonu (Ustawienia - Konto Xiaomi - Chmura Xiaomi - Znajdź urządzenie).

• Zapisywanie informacji o lokalizacji podczas robienia zdjęć. Podczas robienia zdjęcia, użytkownik może zapisać informację o lokalizacji. Informacje te będą widoczne w folderach zdjęć, a lokalizacja zostanie zapisana w informacjach o właściwościach zdjęć. Jeśli nie chcesz, aby podczas robienia zdjęć była zapisywana informacja o lokalizacji, możesz wyłączyć tę funkcję w dowolnym momencie w Ustawieniach aparatu fotograficznego w urządzeniu.

• Udostępnianie funkcji przesyłania wiadomości (np. Mi Talk, Mi Wiadomości). Jeśli pobierasz i używasz Mi Talk, informacje zebrane przez Mi Talk mogą być wykorzystane do aktywacji tej usługi, identyfikacji użytkownika i odbiorcy wiadomości. Ponadto, w celu ułatwienia wczytywania wiadomości po ponownym zainstalowaniu aplikacji przez użytkownika lub synchronizacji z innymi urządzeniami, jest przechowywana historia wiadomości. Informacje (numery telefonów nadawcy i odbiorcy oraz identyfikatory Mi Wiadomości) mogą być wykorzystywane przez Mi Wiadomości do aktywacji usług i umożliwienia działania usługi, w tym routingu wiadomości.

• Świadczenie usług lokalizacyjnych. W trakcie korzystania z usług MIUI, informacje o lokalizacji mogą być również wykorzystywane przez nas lub przez zewnętrznych dostawców usług i partnerów biznesowych (więcej informacji w sekcji „Jak udostępniamy, przesyłamy i publicznie ujawniamy Twoje dane osobowe” poniżej), aby dostarczać usługi i podać dokładne informacje na temat lokalizacji, w celu zapewnienia użytkownikowi najlepszego doświadczenia, np. szczegółów pogody, dostępu do lokalizacji (jako część platformy Android). W dowolnym momencie, możesz wyłączyć usługi lokalizacji w Ustawieniach lub wyłączyć korzystanie z usług lokalizacyjnych aplikacji.

• Poprawa komfortu użytkowania dzięki analizie danych, sprzętu i oprogramowania. Niektóre funkcje opt-in, takie jak program doświadczeń użytkownika, pozwalają Xiaomi analizować dane o tym, w jaki sposób użytkownicy korzystają z telefonu komórkowego, usług MIUI i innych usług świadczonych przez Xiaomi, aby poprawić wrażenia użytkownika, takie jak wysyłanie raportów o awariach. Xiaomi będzie przeprowadzać również analizę sprzętu i oprogramowania, aby jeszcze bardziej poprawiać komfort użytkowania.

• Umożliwienie korzystania z Panelu Sterowania. Zebrane informacje mogą być wykorzystywane do celów bezpieczeństwa i utrzymania systemu w aplikacji Panel sterowania, takich jak Skanowanie bezpieczeństwa, Oszczędzanie baterii, Lista blokowanych, Sprzątacz itp. Niektóre z tych funkcji są obsługiwane przez zewnętrznych dostawców usług i/lub partnerów biznesowych (więcej informacji można znaleźć w „Jak udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe” poniżej). Informacje (takie jak listy zdefiniowanych wirusów, które nie są danymi osobowymi) służą do Skanowania bezpieczeństwa.

• Świadczenie usług push. Numery identyfikatorów konta Xiaomi, GAID, token FCM, Android ID i Space ID (tylko na urządzeniach Xiaomi z włączoną funkcją Drugiej przestrzeni) będą wykorzystywane do oferowania aktywnych powiadomień Xiaomi w celu oceny działań reklamowych oraz do wysyłania przez MIUI powiadomień o aktualizacjach oprogramowania lub o nowych produktach, w tym informacji o wyprzedażach i promocjach. Aby zapewnić powyższą usługę, będą również gromadzone informacje dotyczące aplikacji (identyfikator wersji aplikacji, nazwa pakietu aplikacji) oraz informacje dotyczące urządzenia (model, marka). Zgoda użytkownika na użycie jego danych osobowych do wysłania wiadomości typu push (poprzez wysyłanie wiadomości w ramach naszych usług, pocztą elektroniczną lub w inny sposób), które oferują lub reklamują nasze produkty i usługi i/lub produkty i usługi wybranych stron trzecich. Odbywa się to tylko za Twoją zgodą, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo. Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania materiałów marketingowych od nas i osób trzecich poprzez zmianę preferencji w Ustawieniach urządzenia lub zarządzanie preferencjami za pośrednictwem aplikacji/stron internetowych innych firm za pomocą funkcji Xiaomi push. Zobacz także „Twoje prawa” poniżej.

• Weryfikacja tożsamości użytkownika. Xiaomi używa wartości ECV, aby zweryfikować tożsamość użytkownika i zapobiec nieautoryzowanemu logowaniu.

• Gromadzenie opinii użytkowników. Opinie, które zdecydujesz się przekazać są cenne, aby pomóc Xiaomi ulepszyć nasze usługi. Aby rozpatrzyć opinie, które nam przesłałeś, Xiaomi może nawiązać kontakt z Tobą za pomocą danych osobowych, które podałeś, a także może prowadzić dokumentację tej korespondencji w celu rozwiązywania problemów i poprawy jakości usług.

• Wysyłanie powiadomień. Od czasu do czasu możemy wykorzystywać dane osobowe do wysyłania ważnych powiadomień, takich jak powiadomienia o zakupach i zmiany naszych warunków, zasad i polityki. Ze względu na istotne znaczenie takich informacji dla interakcji z Xiaomi, nie zaleca się rezygnacji z ich otrzymywania.

• Prowadzenie działań promocyjnych. Jeśli weźmiesz udział w loterii, konkursie lub podobnej promocji za pośrednictwem platform mediów społecznościowych Xiaomi, możemy wykorzystać podane przez Ciebie dane osobowe do wysłania otrzymanych nagród.

• Dostarczanie spersonalizowanych usług i treści, w tym reklam. Aby chronić Twoją prywatność, używamy unikalnego identyfikatora zamiast imienia i nazwiska, adresu e-mail lub innych informacji, dzięki którym można Cię bezpośrednio zidentyfikować, w celu zapewnienia spersonalizowanych produktów, usług i treści, w tym reklam.

Możemy łączyć te informacje z innymi informacjami (w tym informacjami z różnych usług lub urządzeń, takich jak komputery, telefony komórkowe, inteligentne telewizory i inne podłączone urządzenia), w celu dostarczania i ulepszania naszych produktów, usług, treści i reklam.

Na przykład, możemy użyć danych konta Xiaomi we wszystkich usługach, które wymagają posiadania konta Xiaomi. Ponadto, w celu zapewnienia lepszego doświadczenia i udoskonalenia naszych usług, przy zachowaniu zgodności z odpowiednimi przepisami prawa i regulacjami (gdy wymagane) za Twoją zgodą, możemy posortować informacje o różnych produktach, usługach lub sprzęcie od Ciebie lub związanego z Tobą, w celu stworzenia etykiety, dostarczenia sugestii, zawartości dostosowanej do indywidualnych potrzeb i spersonalizowanych funkcji.

W przypadku reklam spersonalizowanych będą one dostarczane na podstawie Twoich działań, użytkowania i preferencji związanych z naszymi aplikacjami i usługami. Tworzymy profile, analizując powyższe informacje i budując segmenty (tworząc grupy o określonych wspólnych cechach) oraz umieszczając Twoje dane osobowe w jednym lub kilku segmentach. Personalizacja reklam odbywa się to tylko za Twoją zgodą, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo. Masz prawo do zrezygnowania w dowolnym momencie z otrzymywania spersonalizowanych reklam i sprzeciwienia się profilowaniu, w tym przeprowadzanych w celach marketingu bezpośredniego.

I zgodnie z powodami powyższej kombinacji oraz wymogami obowiązującego prawa, zapewnimy Ci specjalne mechanizmy kontrolne dla takiej kombinacji. Masz prawo zrezygnować z otrzymywania od nas bezpośredniego marketingu i automatycznego podejmowania decyzji itp. Aby skorzystać z tych uprawnień, możesz je w każdej chwili włączyć lub wyłączyć w Ustawieniach (Ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Prywatność > Usługi reklamowe lub ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Bezpieczeństwo systemu > Usługi reklamowe) lub możesz skontaktować się z nami https://privacy.mi.com/support, lub zapoznaj się z mechanizmami kontroli opisanymi w oddzielnej polityce prywatności dla każdego produktu. Zobacz także „Twoje prawa” poniżej.

2 Pliki cookie i inne technologie

Technologie takie jak pliki cookie, sygnały nawigacyjne w sieci web i znaczniki pikselowe są używane przez Xiaomi oraz naszych zewnętrznych dostawców usług i partnerów biznesowych (więcej informacji można znaleźć w sekcji „Jak udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe” poniżej). Technologie te są wykorzystywane do analizowania trendów, administrowania witryn, śledzenia ruchów użytkowników w witrynie i gromadzenia informacji demograficznych o naszej bazie użytkowników jako całości. Możemy otrzymywać raporty oparte na wykorzystaniu tych technologii przez te firmy zarówno w ujęciu indywidualnym, jak i zagregowanym. Technologie te pomagają nam lepiej zrozumieć zachowania użytkowników, powiedzieć nam, które części naszych stron internetowych odwiedzili ludzie, a także ułatwiają i mierzą skuteczność reklam i wyszukiwarek internetowych.

• Pliki dziennika: Tak jak w przypadku większości stron internetowych, zbieramy pewne informacje i przechowujemy je w plikach dziennika. Informacje te mogą obejmować adresy protokołu internetowego (IP), typ przeglądarki, dostawcę usług internetowych (ISP), strony odsyłające/wyjściowe, system operacyjny, znacznik daty/godziny i/lub dane kliknięć. Nie łączymy tych automatycznie zebranych danych z innymi informacjami, które gromadzimy o Tobie.

• Lokalna pamięć — HTML5/Flash: Korzystamy z tzw. obiektów przechowywanych lokalnie (LSO), takich jak technologie HTML5 i Flash, w celu przechowywania treści i informacji o preferencjach. Strony trzecie, z którymi współpracujemy w celu zapewnienia pewnych funkcji na naszych stronach lub wyświetlania reklam w oparciu o aktywność użytkownika w sieci, również wykorzystują pliki HTML5 lub pliki cookie technologii Flash, do zbierania i przechowywania informacji. Różne przeglądarki mają swoje własne narzędzia zarządzania do usuwania obiektów przechowywanych lokalnie HTML5. Aby zarządzać plikami cookie Flash kliknij tutaj.

• Pliki cookie reklamodawców: Współpracujemy z zewnętrznymi firmami dostarczającymi usługi i partnerami biznesowymi (więcej informacji można znaleźć w sekcji „Jak udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy Twoje dane osobowe” poniżej), aby wyświetlać reklamy na naszej stronie lub zarządzać naszymi reklamami na innych stronach. Nasi zewnętrzni usługodawcy i partnerzy biznesowi mogą wykorzystywać reklamowe pliki cookie do zbierania informacji o Twoich działaniach i zainteresowaniach online oraz do dostarczania Ci reklam, które są najbardziej kompatybilne z Twoim profilem i zainteresowaniami. Uzyskamy uprzednią jednoznaczną zgodę użytkownika i podejmiemy wyraźne działania potwierdzające przed dostarczeniem Ci tej usługi reklamowej. Jeśli nie chcesz, aby te informacje były wykorzystywane w celu wyświetlania reklam opartych na zainteresowaniach, możesz zrezygnować, zmieniając Ustawienia plików cookie. http://preferences-mgr.truste.com.

• Analityka mobilna: W niektórych naszych aplikacjach mobilnych używamy analitycznych plików cookie do zbierania informacji o tym, jak odwiedzający korzystają z naszej witryny. Pliki cookie pozwalają rejestrować informacje o częstotliwości korzystania z aplikacji, zdarzenia mające miejsce w aplikacji, zbiorcze dane na temat korzystania z serwisu, dane o wydajności oraz informacje o miejscach występowania błędów w aplikacji. Nie łączymy informacji przechowywanych w oprogramowaniu analitycznym z żadnymi danymi osobowymi przekazywanymi przez użytkownika w ramach aplikacji mobilnej.

3 W jaki sposób udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe użytkowników

3.1 Udostępnianie

Nie sprzedajemy żadnych danych osobowych osobom trzecim.

Czasami możemy udostępniać dane osobowe osobom trzecim lub innym firmom (jak opisano poniżej), w celu zapewnienia lub ulepszenia naszych produktów lub usług, w tym oferowania produktów lub usług w oparciu o Twoje wymagania. Dalsze informacje na temat udostępniania danych znajdują się poniżej.

3.1.1 Udostępnianie, które aktywnie wybierasz lub o które prosisz

Za Twoją zgodą lub na Twoje życzenie, będziemy udostępniać dane osobowe w ramach Twojej zgody/wniosku z określonymi, wyznaczonymi przez Ciebie stronami trzecimi. Na przykład, kiedy korzystasz z konta Xiaomi, aby zalogować się do witryny lub aplikacji innej firmy.

3.1.2 Udostępnianie informacji naszej grupie

Abyśmy mogli z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą oraz udostępnić Tobie wszystkie funkcje naszych produktów oraz usług, możemy czasem udostępnić dane osobowe innym podmiotom powiązanym z Xiaomi.

3.1.3 Udostępnianie informacji firmom należącym do naszego ekosystemu

Xiaomi współpracuje z grupą firm tworzących Ekosystem Xiaomi. Spółki Ekosystemu Xiaomi są niezależnymi podmiotami, inwestowanymi i inkubowanymi przez Xiaomi oraz ekspertami w swoich dziedzinach. Xiaomi może ujawniać dane osobowe użytkownika firmom wchodzącym w skład Ekosystemu Xiaomi, aby oferować i doskonalić atrakcyjne produkty i usługi (obejmujące sprzęt i oprogramowanie), należące do firm Ekosystemu Xiaomi. Niektóre z tych produktów lub usług będą występowały pod marką Xiaomi, podczas gdy inne mogą używać własnej marki. Firmy Ekosystemu Xiaomi, mogą również udostępniać Xiaomi dane związane z produktami i usługami występującymi pod marką Xiaomi, aby oferować sprzęt i usługi programistyczne, przynosząc lepsze funkcje i wygodę użytkowania. Xiaomi podejmie odpowiednie środki organizacyjne i techniczne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych użytkownika, w tym między innymi szyfrowania Twoich danych osobowych.

3.1.4 Udostępnianie informacji zewnętrznym dostawcom usług oraz partnerom biznesowym

W celu ulepszenia procesu dostarczania produktów i usług opisanych w niniejszej Polityce prywatności, możemy, w razie potrzeby, udostępniać Twoje dane osobowe naszym zewnętrznym dostawcom usług i partnerom biznesowym.

Obejmuje to naszych dostawców usług, centra danych, miejsca do przechowywania danych, dostawców usług dla klientów, dostawców usług reklamowych i marketingowych oraz innych partnerów biznesowych. Te strony trzecie mogą przetwarzać Twoje dane osobowe w imieniu Xiaomi lub do jednego lub więcej celów niniejszej Polityki prywatności. Zapewniamy, że udostępnianie danych osobowych niezbędnych do świadczenia usług jest stosowane jedynia dla uzasadnionych, zgodnych z prawem, koniecznych, konkretnych i jednoznacznych celów. Przed zawarciem umowy z zewnętrznymi dostawcami usług, Xiaomi zawsze przeprowadza due diligence zapewniając tym samym, że niezależne podmioty stosują się do obowiązujących przepisów dotyczących prywatności w danym kraju. Mogą zaistnieć sytuacje, w których zewnętrzni dostawcy usług będą korzystali z usług swoich podwykonawców.

Niektóre informacje (informacje nieosobowe) mogą być ujawnione w formie zagregowanej niezależnym podmiotom (takim jak reklamodawcy na naszych stronach internetowych), w celu zapewnienia pomiaru wydajności, analiz oraz innych usług biznesowych. Używamy tych informacji, aby pomóc reklamodawcom i innym partnerom biznesowym ocenić skuteczność i zasięg reklam oraz usług. Informacje są także wykorzystywane do rozpoznania grupy użytkowników, którzy korzystają z ich usług oraz sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję ze swoimi stronami internetowymi, aplikacjami oraz usługami. Możemy również udostępniać im ogólne trendy użytkowania naszych usług, takie jak liczba klientów w określonej grupie osób, które kupują określone produkty lub angażują się w określone transakcje.

3.1.5 Inne

Zgodnie z wymogami prawnymi, procedurami prawnymi, postępowaniami sądowymi i/lub żądaniami agencji publicznych i agencji rządowych, Xiaomi może ujawnić dane osobowe użytkownika. Jeśli zaszła konieczność ujawnienia w związku z bezpieczeństwem narodowym, egzekwowaniem prawa lub innych spraw publicznej wagi, w takiej sytuacji również możemy udostępnić informacje o użytkowniku.

Informacje o użytkowaniu mogą być również udostępnione, w celu wyegzekwowania naszych warunków lub ochrony naszej działalności, praw, aktywów lub produktów, lub w celu ochrony użytkowników, lub jeśli ujawnienie jest w uzasadniony sposób konieczne do następujących celów (wykrywanie, zapobieganie i rozwiązywanie oszustw, nieuprawnione użycie produktu, naruszenia naszych warunki lub zasady lub inne szkodliwe lub nielegalne działania). (Xiaomi może gromadzić, wykorzystywać lub ujawniać dane osobowe użytkownika w zakresie, jaki wyraźnie przewidują lokalne przepisy o ochronie danych osobowych). Może to dotyczyć przekazywania danych osobowych do agencji publicznych lub rządowych; komunikowanie się z partnerami zewnętrznymi na temat wiarygodności konta w celu zapobiegania oszustwom, naruszeniom oraz innym szkodliwym działaniom.

Ponadto, możemy udostępniać dane osobowe użytkownika:

• naszym księgowym, rewidentom, prawnikom lub innym doradcom, których prosimy o świadczenie usług z zakresu profesjonalnego doradztwa; oraz

• inwestorom i innym odpowiednim podmiotom trzecim w przypadku faktycznej lub potencjalnej sprzedaży lub innej transakcji korporacyjnej związanej z podmiotem z Grupy Xiaomi; oraz

• inne osoby trzecie, jak wyszczególniono w niniejszej Polityce prywatności lub w inny sposób, o których zostałeś powiadomiony, w tym jeśli zostały do tego upoważnione w związku z określonym ujawnieniem.

3.2 Przekazywanie danych

Xiaomi nie przekazuje Twoich informacji żadnemu podmiotowi, z wyjątkiem następujących przypadków:

• Gdy uzyskaliśmy wyraźną zgodę;

• Jeśli Xiaomi bierze udział w fuzji, przejęciu lub sprzedaży całości lub części swoich aktywów, które mogą mieć wpływ na Twoje dane osobowe, powiadomimy Cię o wszelkich zmianach we własności, użytkowaniu i wszelkich możliwościach wyboru dotyczących Twoich danych osobowych przez e-mailem i/lub poprzez umieszczenie widocznej informacji na naszych stronach internetowych lub w inny odpowiedni sposób;

• W okolicznościach wyjaśnionych w niniejszej Polityce prywatności lub w inny sposób, o których zostałeś powiadomiony.

3.3 Publiczne ujawnienie danych

Xiaomi może publicznie ujawnić Twoje dane osobowe w następujących okolicznościach:

• Gdy musimy ogłosić zwycięzcę promocji, konkursu lub loterii, w którym to przypadku publikujemy tylko ograniczone informacje;

• Jeżeli uzyskaliśmy Twoją wyraźną zgodę lub ujawnisz informacje za pośrednictwem naszych usług, takich jak strony mediów społecznościowych lub fora publiczne; i

• Publiczne ujawnianie informacji na podstawie prawa lub uzasadnionych powodów: w tym przepisów ustawowych i wykonawczych, procedur prawnych, sporów sądowych lub na wniosek właściwych departamentów rządowych.

4 Jak przechowujemy i chronimy Twoje dane osobowe

4.1 Ochrona i bezpieczeństwo stosowane przez Xiaomi

Zobowiązujemy się do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych użytkownika. Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, ujawnieniu lub innym podobnym zagrożeniom, wprowadziliśmy wszelkie wymagane prawem procedury fizyczne, elektroniczne i zarządcze w celu zapewnienia ochrony i zabezpieczenia informacji zbieranych przez nas na Twoim urządzeniu przenośnym i na stronach internetowych Xiaomi. Zapewniamy ochronę Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem.

Na przykład, użytkownik może wybrać dwuetapowy proces weryfikacji zwiększający poziom bezpieczeństwa podczas uzyskiwania dostępu do konta Xiaomi. Kiedy Twoje dane osobowe są przesyłane między Twoim urządzeniem Xiaomi a naszymi serwerami, upewniamy się, że są one szyfrowane przy użyciu protokołu Transport Layer Security (TLS) i odpowiednich algorytmów szyfrowania.

Wszystkie dane osobowe użytkownika przechowywane są na bezpiecznych serwerach, chronionych w kontrolowanych obiektach. Klasyfikujemy dane osobowe użytkownika na podstawie poufności oraz ich wagi, a także upewniamy się, że są one objęte wymaganym poziomem bezpieczeństwa. Mamy specjalne kontrole dostępu do przechowywania danych w Chmurze Xiaomi i regularnie sprawdzamy nasze praktyki gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji, w tym fizyczne środki bezpieczeństwa, w celu ochrony przed nieautoryzowanym dostępem i wykorzystaniem.

Przeprowadzamy due diligence odnośnie naszych partnerów biznesowych i zewnętrznych dostawców usług, w ten sposób upewniamy się, że są w stanie chronić Twoje dane osobowe. Upewniamy się również, czy dane niezależne podmioty zachowują odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Z tego względu zawieramy odpowiednie ograniczenia w umowie, a gdy zajdzie taka konieczność, przeprowadzamy audyty i rewizje. Ponadto, nasi pracownicy, partnerzy biznesowi oraz zewnętrzni dostawcy usług, którzy uzyskują dostęp do danych osobowych, podlegają zobowiązaniom umownym dotyczącym poufności.

Aby zwiększyć świadomość naszych pracowników na temat znaczenia ochrony danych osobowych, prowadzimy szkolenia i testy z zakresu ochrony prywatności i bezpieczeństwa. Podejmiemy wszelkie możliwe i wymagane kroki prawne w celu ochrony danych osobowych użytkownika. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z Internetu nie jest całkowicie bezpieczne, z tego powodu nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa ani integralności jakichkolwiek danych osobowych, które są przekazywane od użytkownika lub użytkownikowi przez Internet.

Zajmujemy się przypadkami naruszenia danych osobowych zgodnie z wymogami obowiązującego prawa o ochronie danych, co obejmuje, w razie potrzeby, powiadomienie o naruszeniu właściwego organu nadzorczego ds. ochrony danych oraz osób, których dane dotyczą.

Nasze zasady i procedury dotyczące bezpieczeństwa informacji są opracowywane w odniesieniu do międzynarodowych standardów i regularnie przechodzą zewnętrzne audyty w celu weryfikacji skuteczności środków bezpieczeństwa. System informacyjny Xiaomi uzyskał certyfikat ISO/IEC 27001:2013 dla systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Xiaomi e-commerce i platforma Xiaomi Home IoT uzyskały certyfikat ISO/IEC 27701:2019 dla systemów zarządzania danymi osobowymi (PIMS). MIUI uzyskało certyfikat ISO/IEC 27018:2019 w zakresie ochrony danych osobowych w chmurze publicznej.

4.2 Co może zrobić użytkownik

Możesz ustawić unikalne hasło dla Xiaomi, nie ujawniając nikomu swojego hasła dostępu lub informacji o koncie (chyba, że taka osoba jest przez Ciebie należycie upoważniona), ponieważ w razie wycieku hasła z innych stron internetowych, mogłoby to zaszkodzić bezpieczeństwu Twojego konta Xiaomi. Nie zaleca się ujawniania nikomu otrzymanego kodu weryfikacyjnego (także tym osobom, które twierdzą, że są obsługą klienta Xiaomi). Podczas każdorazowego logowania jako użytkownik konta Xiaomi w witrynach Xiaomi, zwłaszcza na cudzym komputerze lub z publicznych terminali internetowych, należy zawsze wylogować się po zakończeniu sesji.

Xiaomi nie ponosi odpowiedzialności za luki w zabezpieczeniach spowodowane dostępem osób trzecich do danych osobowych mające miejsce na skutek niezachowania poufności swoich danych osobowych. Niezależnie od powyższego, należy natychmiast powiadomić nas, jeśli wystąpi jakiekolwiek nieautoryzowane użycie konta przez innego użytkownika Internetu lub jakiekolwiek inne naruszenie bezpieczeństwa. Wsparcie ze strony użytkowników pomoże nam chronić prywatność danych osobowych.

4.3 Dostęp do innych funkcji urządzenia

Nasze aplikacje mogą wymagać dostępu do niektórych funkcji urządzenia, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail do kontaktów, przechowywanie wiadomości SMS, status sieci Wi-Fi oraz do innych funkcji. Informacje te są wykorzystywane, aby umożliwić aplikacjom działanie na urządzeniu oraz interakcje użytkownika z aplikacjami. W każdej chwili możesz cofnąć swoje pozwolenia, wyłączając je na swoim urządzeniu lub kontaktując się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support.

4.4 Zasady przechowywania

Zachowujemy dane osobowe na okres niezbędny do celów gromadzenia informacji opisanych w niniejszej Polityce prywatności lub jakiejkolwiek odrębnej polityce prywatności przewidzianej dla określonego produktu, usługi lub zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe okresy przechowywania są opisane w konkretnej usłudze lub na odpowiedniej stronie danego produktu. Przestaniemy przechowywać i usuniemy lub zanonimizujemy dane osobowe, gdy cel ich gromadzenia zostanie osiągnięty, lub po potwierdzeniu prośby o ich usunięcie, lub po zakończeniu działania odpowiedniego produktu lub usługi. W miarę możliwości wskazaliśmy, jak długo zazwyczaj przechowujemy zidentyfikowane kategorie, typy lub elementy danych osobowych. Decydując się na te okresy przechowywania, wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria:

• ilość, charakter i wrażliwość danych osobowych

• ryzyko szkody wynikającej z nieuprawnionego użycia lub ujawnienia

• cele, dla których przetwarzamy dane osobowe oraz jak długo potrzebujemy tych danych do osiągnięcia tych celów

• jak długo dane osobowe prawdopodobnie pozostaną dokładne i aktualne

• jak długo dane osobowe mogą mieć znaczenie dla ewentualnych przyszłych roszczeń prawnych

• wszelkie obowiązujące wymogi prawne, księgowe, sprawozdawcze lub regulacyjne, które określają, jak długo należy przechowywać określone zapisy.

W zależności od Twojej jurysdykcji mogą istnieć wyjątki od tej zasady w przypadku danych osobowych, które przetwarzamy w interesie publicznym, badaniach naukowych, historycznych lub w celach statystycznych. Przez okres dłuższy niż standardowy okres przechowywania, Xiaomi będzie nadal przechowywać tego rodzaju informacje, jeśli jest to dozwolone przez obowiązujące prawo lub na podstawie Twojego żądania, nawet jeśli dalsze przetwarzanie danych nie jest związane z pierwotnym celem uzyskiwania.

5 Twoje prawa

Kontrola danych osobowych użytkownika

5.1 Zarządzanie ustawieniami

Xiaomi jest świadome, problemy związane z ochroną prywatności różnią się w zależności od osoby. Dlatego też prezentujemy szereg sposobów, za pomocą których, Xiaomi pozwala użytkownikowi ograniczać gromadzenie, wykorzystywanie, ujawnianie czy przetwarzanie swoich danych osobowych oraz zarządzanie ustawieniami prywatności:

• Włączanie/wyłączanie funkcji Program zadowolenia użytkownika i Dostęp do lokalizacji;

• Logowanie i wylogowanie się z konta Xiaomi;

• Włączanie/wyłączanie funkcji synchronizacji Chmury Xiaomi; oraz

• Usuwanie wszelkich informacji zapisanych w Chmurze Xiaomi na stronie https://i.mi.com;

• Włączanie/wyłączanie innych usług i funkcji wykorzystujących informacje wrażliwe lub poufne. Więcej szczegółowych informacji związanych ze statusem bezpieczeństwa urządzenia można uzyskać w Panelu sterowania MIUI.

Użytkownik, który wyraził zgodę na wykorzystywanie swoich danych osobowych do wyżej wymienionych celów, może w dowolnej chwili zmienić swoją decyzję i wysłać do nas wiadomość przez https://privacy.mi.com/support.

5.2 Prawa użytkownika odnośnie danych osobowych

W zależności od obowiązujących przepisów i regulacji, możesz mieć prawo dostępu, sprostowania, usunięcia (i niektórych innych praw) w odniesieniu do danych osobowych, które posiadamy na Twój temat (zwane dalej żądaniem). Prawa te będą podlegać określonym wyłączeniom i wyjątkom wynikającym z obowiązujących przepisów.

Możesz również uzyskać dostęp do informacji dotyczących danych osobowych na swoim koncie Xiaomi i aktualizować je na stronie https://account.xiaomi.com lub logując się na swoje konto na urządzeniu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z nami za pośrednictwem https://privacy.mi.com/support.

Pomoże nam to najefektywniej przetworzyć Twoją prośbę, jeśli spełni ona następujące warunki:

(1) Żądanie jest przesyłane za pośrednictwem wyłącznego kanału zapytań Xiaomi opisanego powyżej, a w celu ochrony bezpieczeństwa informacji Twoja prośba powinna mieć formę pisemną (chyba że lokalne prawo wyraźnie uznaje żądanie ustne);

(2) Podajesz wystarczające informacje, aby Xiaomi mogła zweryfikować Twoją tożsamość i upewnić się, że jesteś osobą, której dane dotyczą, lub jesteś prawnie upoważniony do działania w imieniu osoby, której dane dotyczą.

Po otrzymaniu informacji wystarczających do realizacji żądania dotyczącego dostępu do danych osobowych lub wprowadzenia w nich poprawek, rozpoczniemy proces rozpatrywania żądania w terminie określonym przez stosowne lokalne przepisy o ochronie danych.

W szczegółach:

• Masz prawo do uzyskania jasnych, przejrzystych i zrozumiałych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane osobowe i prawa. Dlatego udostępniamy informacje zawarte w niniejszej Polityce prywatności.

• Na prośbę użytkownika zostanie bezpłatnie dostarczona kopia gromadzonych i przetwarzanych przez nas danych osobowych. W przypadku dodatkowych wniosków o te same informacje, możemy pobrać rozsądną opłatę w oparciu o rzeczywiste koszty administracyjne, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

• Jeśli jakiekolwiek informacje, które przechowujemy, są nieprawidłowe lub niekompletne, masz prawo do poprawienia lub uzupełnienia danych osobowych w oparciu o cel ich wykorzystania.

• W oparciu o wymogi obowiązującego prawa, masz prawo do żądania usunięcia lub wycofania Twoich danych osobowych w przypadku, gdy nie ma żadnego konkretnego powodu do dalszego ich wykorzystywania. Rozważymy podstawy dotyczące Twojego wniosku o usunięcie danych i podejmiemy uzasadnione kroki, w tym środki techniczne. Należy pamiętać, że możemy nie być w stanie natychmiast usunąć informacji z systemu kopii zapasowych ze względu na obowiązujące prawo i/lub ograniczenia technologiczne. W takim przypadku zapewniamy bezpiecznie przechowywanie Twoich danych osobowych oraz zatrzymanie dalszego ich przetwarzania, dopóki kopia zapasowa nie zostanie usunięta lub stanie się anonimowa.

• Masz prawo sprzeciwić się niektórym rodzajom przetwarzania, w tym przetwarzaniu w celu marketingu bezpośredniego (uwzględniając także profilowanie) oraz w pewnych okolicznościach, gdy podstawą prawną przetwarzania (w tym profilowania) są nasze uzasadnione interesy.

Szczególnie na mocy prawa niektórych jurysdykcji:

• Masz prawo do uzyskania od nas ograniczenia przetwarzania danych osobowych. Rozważymy podstawę żądania użytkownika do ograniczenia przetwarzania danych. Jeżeli przyczyny mają zastosowanie do RODO, będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe tylko w odpowiednich okolicznościach w RODO i poinformujemy Cię przed zniesieniem ograniczenia przetwarzania danych.

• Masz prawo nie podlegać decyzji opartej wyłącznie na automatycznym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, które wywołuje skutki prawne dotyczące użytkownika lub ma na niego znaczący wpływ.

• Masz prawo otrzymywać swoje dane osobowe w uporządkowanym, powszechnie używanym formacie i przekazywać je do innego administratora danych (przenoszenie danych).

Mamy prawo odmówić rozpatrzenia żądań lub tylko częściowo spełnić żądania, w przypadku których ma zastosowanie wyłączenie lub w inny sposób jesteśmy do tego uprawnieni na mocy obowiązujących przepisów, na przykład jeśli żądanie jest oczywiście bezzasadne lub oczywiście nadmierne lub wymagałoby ujawnienia informacje o osobach trzecich. W niektórych okolicznościach możemy naliczyć opłatę, jeśli zezwalają na to obowiązujące przepisy. Jeśli uważamy, że niektóre aspekty żądania usunięcia informacji mogą spowodować, że nie będziemy mogli legalnie wykorzystać tych informacji w celu ustalenia, wykonania lub obrony roszczeń prawnych lub powodów dozwolonych przez obowiązujące prawo, możemy również je odrzucić.

5.3 Wycofanie zgody

Możesz wycofać uprzednio udzieloną nam zgodę w określonym celu poprzez złożenie wniosku uwzględniającego gromadzenie, wykorzystywanie i/lub ujawnianie swoich danych osobowych będących w naszym posiadaniu lub pod naszą kontrolą. W zależności od konkretnej usługi, z której korzystasz, możesz wycofać swoją zgodę, kontaktując się z nami za pośrednictwem https://privacy.mi.com/support. Rozpatrzymy prośbę użytkownika w rozsądnym terminie od momentu jej złożenia, a następnie, zgodnie z wnioskiem, przestaniemy gromadzić, wykorzystywać i ujawniać jego dane osobowe.

W zależności od zakresu wycofania zgody, należy pamiętać, że użytkownik może nie być w stanie w pełni korzystać z produktów i usług Xiaomi. Wycofanie zgody lub upoważnienia nie wpłynie na ważność naszego przetwarzania wykonywanego na podstawie zgody aż do momentu wycofania.

5.4 Anulowanie usługi lub konta

Jeśli chcesz anulować określony produkt lub usługę, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem https://privacy.mi.com/support.

Jeśli chcesz zlikwidować konto Xiaomi, pamiętaj, że uniemożliwi Ci to korzystanie z pełnej gamy produktów i usług Xiaomi. W pewnych okolicznościach rezygnacja może zostać uniemożliwiona lub opóźniona. Na przykład, jeśli wciąż widnieją zaległości pieniężne na koncie, takie jak nieopłacona usługa członkowska aplikacji Mi Muzyka, płatny motyw w serwisie Motywy lub nieopłacona pożyczka w Mi Finanse itp. W tym przypadku Twoja prośba nie będzie zaakceptowana.

Po zalogowaniu się do Xiaomi za pośrednictwem konta osoby trzeciej, należy złożyć wniosek o usunięcie konta od osoby trzeciej.

6 W jaki sposób Twoje dane osobowe są przekazywane globalnie

Xiaomi przetwarza i archiwizuje dane osobowe za pośrednictwem globalnej infrastruktury operacyjnej i kontrolnej. Obecnie, centra danych firmy Xiaomi znajdują się w Pekinie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji i Singapurze. Twoje dane mogą być przekazywane do tych centrów danych zgodnie z obowiązującym prawem w celach, które zostały opisane w niniejszej Polityce prywatności.

Możemy również przekazywać dane osobowe zewnętrznym dostawcom usług i partnerom biznesowym, a Twoje dane mogą być również przesyłane do innych krajów lub regionów. Jurysdykcja, w której znajdują się te globalne obiekty, może, ale nie musi, chronić danych osobowych w ten sam sposób, w jaki są chronione w danej jurysdykcji. Różne przepisy dotyczące ochrony danych wiążą się z różnymi zagrożeniami. Nie zmienia to jednak naszego zobowiązania do przestrzegania niniejszej Polityki prywatności i ochrony danych osobowych.

W szczególności,

• Dane osobowe, które gromadzimy i generujemy podczas operacji na terytorium Chin kontynentalnych, są przechowywane w centrach danych zlokalizowanych w Chinach kontynentalnych, z wyjątkiem transmisji transgranicznych dozwolonych przez obowiązujące prawo.

• Dane osobowe, które gromadzimy i generujemy w ramach naszej działalności w Rosji, są przetwarzane i przechowywane w centrach danych zlokalizowanych w Rosji, z wyjątkiem transmisji transgranicznych dozwolonych na mocy prawa rosyjskiego.

• Dane osobowe gromadzone i generowane podczas operacji w Indiach są przechowywane w centrach danych zlokalizowanych w Indiach.

Jeśli zajdzie konieczność przekazania danych osobowych poza jurysdykcję, naszym podmiotom stowarzyszonym lub zewnętrznym dostawcom usług, będziemy przestrzegać obowiązujących tam przepisów prawa. Zapewniamy, że wszystkie tego rodzaju transmisje danych spełniają wymogi obowiązujących lokalnych przepisów o ochronie danych, wprowadzając jednolite zabezpieczenia. Możesz dowiedzieć się o wprowadzonych przez nas zabezpieczeniach, kontaktując się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support.

Jeśli korzystasz z naszych produktów i usług w obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), funkcję administratora danych pełni Xiaomi Technology Netherlands B.V., natomiast Xiaomi Singapore Pte. Ltd. jest jednostką odpowiedzialną za przetwarzanie danych. Dane kontaktowe znajdują się w sekcji „Skontaktuj się z nami”.

Za każdym razem, gdy Xiaomi udostępnia dane osobowe użytkowników z EOG zewnętrznym dostawcom usług, którzy mogą, ale nie muszą być jednostką Xiaomi poza EOG, udostępniamy je w zgodzie z klauzulami umownymi lub innymi środkami bezpieczeństwa zawartymi w RODO. Możesz dowiedzieć się o konkretnych zabezpieczeniach, które wprowadziliśmy lub poprosić o kopię, kontaktując się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support.

7 Ochrona nieletnich

Uważamy, że rodzice odpowiadają za nadzorowanie sposobu, w jaki ich dzieci korzystają z naszych produktów i usług. Jednocześnie nie oferujemy bezpośrednio usług dziecku, ani nie wykorzystujemy danych osobowych dzieci do celów marketingowych.

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i uważasz, że osoba niepełnoletnia dostarczyła Xiaomi dane osobowe, skontaktuj się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support. W ten sposób możesz się również upewnić, że dane osobowe zostały natychmiast usunięte oraz że osoba niepełnoletnia została wycofana z subskrypcji odpowiednich usług Xiaomi.

8 Czy użytkownik musi wyrażać zgodę na warunki przedstawione przez strony trzecie?

Nasza Polityka prywatności nie dotyczy produktów i usług oferowanych przez strony trzecie. W zależności od używanego produktu lub usługi Xiaomi może zawierać produkty onnych firm, usługi obejmujące obsługę głosową, przetwarzanie kamer, odtwarzanie wideo, czyszczenie systemu i usługi związane z bezpieczeństwem, gry, statystyki, interakcje w mediach społecznościowych, przetwarzanie płatności, nawigację po mapach, udostępnianie, aktywne powiadomienia, filtrowanie informacji, metody wprowadzania itd. Niektóre z nich zostaną udostępnione w formie linków do stron internetowych niezależnych podmiotów, a niektóre będą dostępne w postaci zestawów SDK, interfejsów API itp. Twoje dane mogą być również gromadzone podczas korzystania z tych produktów lub usług. Dlatego też, po zapoznaniu się z naszą Polityką prywatności, zdecydowanie zalecamy przeczytanie polityki prywatności danej strony trzeciej. Nie odpowiadamy i nie możemy nadzorować, w jaki sposób niezależne podmioty wykorzystują gromadzone dane osobowe użytkownika. Nasza Polityka prywatności nie dotyczy witryn, do których prowadzą łącza w naszych usługach.

Oto przykłady sytuacji, w których mogą obowiązywać warunki i zasady prywatności stron trzecich, jeśli używasz określonych produktów wymienionych powyżej:

Gdy korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy w celu sfinalizowania i opłacenia zamówienia, dane osobowe podane podczas realizacji transakcji są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności danego niezależnego podmiotu.

W przypadku korzystania z funkcji Skanowania bezpieczeństwa w aplikacji Panel sterowania, zastosowanie ma jedna z poniższych opcji, w zależności od wybranej usługi:

• Polityka prywatności i bezpieczeństwa Avast: https://www.avast.com/privacy-policy

• Polityka prywatności Antiy Mobile Security AVL SDK: https://www.avlsec.com/en/privacy-policy

• Polityka prywatności Tencent: https://privacy.qq.com/

Podczas korzystania z funkcji Sprzątacz w aplikacji MIUI Panel sterowania obowiązuje Polityka prywatności Tencent: https://privacy.qq.com/

Korzystając z usług reklamowych w kilku konkretnych aplikacjach w MIUI, użytkownik wyraża zgodę na jeden z poniższych warunków, na podstawie wybranego przez niego serwisu:

• Polityka prywatności Google: https://www.google.com/policies/privacy

• Polityka prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

W przypadku korzystania z Metody wprowadzania Google, obowiązuje Polityka prywatności Google: https://policies.google.com/privacy

Kiedy prowadzimy statystyki, monitorujemy częstotliwość awarii aplikacji i zapewniamy możliwości kontroli chmury, korzystamy z Google Analytics dla Firebase lub Firebase Analytic dostarczonego przez Google Inc. Możesz przeczytać więcej o Polityce prywatności Google Firebase: https://policies.google.com/privacy i https://www.google.com/policies/privacy/partners/.

Aby wyświetlać reklamy w dowolnych aplikacjach systemu MIUI, zewnętrzni partnerzy reklamowi mogą gromadzić dane generowane na podstawie Twoich działań online, takich jak kliknięcia reklam i wyświetlenia treści lub inne działania w witrynach lub aplikacjach.

• Polityka prywatności Google: https://www.google.com/policies/privacy

• Polityka prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

• Polityka prywatności Unity: https://unity3d.com/legal/privacy-policy

• Polityka prywatności Vungle: https://vungle.com/privacy/

• Polityka prywatności IronSource: https://developers.ironsrc.com/ironsource-mobile/air/ironsource-mobile-privacy-policy/

• Polityka prywatności Applovin: https://www.applovin.com/privacy/

• Polityka prywatności Chartboost: https://answers.chartboost.com/en-us/articles/200780269

• Polityka prywatności Mopub: https://www.mopub.com/legal/privacy/

• Polityka prywatności Mytarget: https://legal.my.com/us/mytarget/

• Polityka prywatności Yandex: https://yandex.com/legal/privacy/

• Polityka prywatności Tapjoy: https://www.tapjoy.com/legal/advertisers/privacy-policy/

• Polityka prywatności AdColony: https://www.adcolony.com/privacy-policy/

Możemy gromadzić Twoje dane i udostępniać je zewnętrznym firmom zajmującym się analizą autorstwa zgodnie z instrukcjami naszych partnerów reklamowych, aby generować raporty dla naszych partnerów reklamowych, w tym wskaźniki interakcji z naszymi reklamami (jeśli istnieją). W zależności od używanych aplikacji systemowych MIUI zewnętrzne firmy atrybucyjne mogą obejmować:

• Polityka prywatności Adjust: https://www.adjust.com/terms/privacy-policy/

• Polityka prywatności Appsflyer: https://www.appsflyer.com/privacy-policy/?utm_source=google

• Polityka prywatności Affise: https://affise.com/privacy-policy/

• Polityka prywatności Miaozhen: https://www.miaozhen.com/en/privacy

• Polityka prywatności Nielsen: https://www.nielsen.com/cn/en/legal/privacy-policy/

9 Jak aktualizujemy niniejszą Politykę prywatności

Okresowo dokonujemy przeglądu Polityki prywatności w oparciu o zmiany biznesowe, technologiczne oraz obowiązujące prawo i dobre praktyki, a także możemy aktualizować niniejszą Politykę prywatności. Jeśli do niniejszej Polityki prywatności wprowadzimy istotne zmiany, użytkownik zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości e-mail (wysłanej na adres wskazany w koncie) lub ogłosimy informację o zmianach na wszystkich witrynach Xiaomi lub przez nasze urządzenia mobilne, aby użytkownik wiedział, jakie informacje gromadzimy i jak je wykorzystujemy. Tego rodzaju zmiany w naszej Polityce prywatności będą obowiązywać od dnia podanego w powiadomieniu lub na stronie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony w celu uzyskania najnowszych informacji dotyczących procedur ochrony prywatności. Używanie produktów i usług w witrynach, na telefonach komórkowych i na innych urządzeniach oznacza wyrażenie zgody na zaktualizowaną Politykę prywatności. Jeśli wymagają tego obowiązujące przepisy, poprosimy Cię o wyraźną zgodę, gdy zbierzemy od Ciebie dodatkowe dane osobowe, gdy wykorzystamy lub rozpowszechnimy Twoje dane osobowe do nowych celów.

10 Skontaktuj się z nami

W przypadku jakichkolwiek uwag lub pytań dotyczących niniejszej Polityki prywatności bądź też pytań związanych z gromadzeniem, wykorzystywaniem lub ujawnianiem danych osobowych przez Xiaomi należy skontaktować się z nami przez https://privacy.mi.com/support lub poniższy adres. Kiedy otrzymujemy prośby o prywatność lub dane osobowe dotyczące dostępu lub pobierania danych osobowych, mamy profesjonalny zespół, który rozwiąże Twoje problemy. Jeśli pytanie dotyczy poważnego problemu, możemy poprosić o udzielenie nam większej ilości informacji.

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany otrzymaną od nas odpowiedzią w związku z Twoimi danymi osobowymi, możesz wnieść skargę do odpowiedniego organu regulującego ochronę danych w Twojej jurysdykcji. Jeśli skonsultujesz się z nami, przekażemy informacje na temat odpowiedniego przebiegu skarg, które mogą mieć zastosowanie w zależności od Twojej sytuacji.

Xiaomi Communications Co., Ltd. #019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian District, Beijing, China 100085

Xiaomi Singapore Pte. Ltd. 20 Cross Street, China Court #02-12 Singapore 048422

Dla użytkowników w Indiach:

Xiaomi Technology India Private Limited Building Orchid, Block E, Embassy Tech Village, Outer Ring Road, Devarabisanahalli, Bengaluru, Karnataka - 560103, India

Wszelkie rozbieżności i zażalenia dotyczące przetwarzania poufnych danych osobowych lub informacji należy zgłosić wyznaczonemu urzędnikowi ds. skarg, o którym mowa poniżej:

Nazwa: Vishwanath C

Telefon: 080 6885 6286, pn-sob: od 9:00 do 18:00

E-mail: grievance.officer@xiaomi.com

Dla użytkowników w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG):

Xiaomi Technology Netherlands B.V. Prinses Beatrixlaan 582, The Hague 2595BM Netherlands

Dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z naszą Polityką prywatności!

Co nowego

Dokonaliśmy następujących aktualizacji:

• Zaktualizowaliśmy niektóre z naszych danych kontaktowych.

• Zaktualizowaliśmy niektóre informacje, które są gromadzone przez nas i przez strony trzecie.

• Dokładniej określiliśmy, w jaki sposób wykorzystujemy dane nieosobowe.

• Zaktualizowaliśmy sposób, w jaki wykorzystujemy Twoje dane osobowe, w tym bardziej szczegółowo określając, kiedy przetwarzamy dane osobowe w oparciu o nasze uzasadnione interesy oraz w związku z korzystaniem przez Ciebie z usług push.

• Przedstawiliśmy więcej szczegółów dotyczących przechowywania danych.

• Bardziej jasno określiliśmy Twoje prawa do danych osobowych.