Wersja:v20240307

Polityka prywatności Xiaomi

Nasza Polityka prywatności została zaktualizowana 15 stycznia 2021 roku.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procedur ochrony prywatności i kontakt w przypadku jakichkolwiek pytań.

Informacje o nas

Xiaomi Singapore Pte. Ltd., Xiaomi Technology Netherlands B.V. i wszystkie stowarzyszone firmy z Grupy Xiaomi (aby zobaczyć pełną listę kliknij tutaj), łącznie zwane dalej „Xiaomi”, „my”, „nasze” lub „nas”, poważnie podchodzą do Twojej prywatności. Niniejszą Politykę prywatności stworzono z myślą o Tobie, dlatego tak ważne jest, abyś w pełni zrozumiał nasze procedury gromadzenia i przetwarzania danych osobowych, a także miał całkowitą pewność, że sprawujesz pełną kontrolę nad swoimi danymi osobowymi przekazanymi Xiaomi.

O Polityce prywatności

Z wyjątkiem określonych produktów lub usług Xiaomi zapewniających niezależną politykę prywatności, niniejsza Polityka prywatności ma zastosowanie do wszystkich urządzeń Xiaomi, witryn internetowych lub aplikacji, które odwołują się do niniejszej Polityki Prywatności lub łączą się z nią. Niniejsza Polityka Prywatności wyjaśnia w jaki sposób Xiaomi gromadzi, wykorzystuje, ujawnia, przetwarza i chroni wszelkie dae osobowe, które są nam przekazywane podczas korzystania z naszych produktow i usług dostępnych na stronach internetowych (https://www.mi.com, https://en.miui.com, https://account.xiaomi.com) oraz naszych aplikacji, które oferujemy na urządzeniach mobilnych. Jeśli produkt Xiaomi zapewnia osobną politykę prywatności, oddzielna polityka prywatności otrzyma priorytetowe zastosowanie, podczas gdy nieopisana część będzie podlegać warunkom niniejszej Polityki prywatności. Ponadto, sposoby, w jaki określone produkty i usługi gromadzą oraz przetwarzają dane osobowe, mogą się różnić w zależności od modelu, wersji usługi lub regionu. Zalecamy zapoznanie się z oddzielną polityką prywatności, aby otrzymać szczegółowe informacje.

Zgodnie z niniejszą Polityką prywatności, „dane osobowe” oznaczają informacje, które mogą być wykorzystane do bezpośredniej lub pośredniej identyfikacji osoby, na podstawie tych samych informacji lub z tych informacji w połączeniu z innymi informacjami, do których Xiaomi posiada dostęp na temat danej osoby, z wyjątkiem przypadków wyraźnie określonych przez obowiązujące przepisy prawne w Twoim regionie. Będziemy wykorzystywali Twoje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności. Jeżeli wymaga tego kontekst, dane osobowe obejmują również poufne dane osobowe lub informacje, które można sklasyfikować zgodnie z obowiązującym prawem.

Jak możemy Ci pomóc

Pragniemy tego, co najlepsze dla wszystkich naszych użytkowników. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z naszą praktyką przetwarzania danych odnośnie danych osobowych, opisaną w niniejszej Polityce Prywatności, prosimy o kontakt przez https://privacy.mi.com/support w celu rozwiązania konkretnych problemów. W razie potrzeby, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

1. Jakie informacje gromadzimy i jak są one wykorzystywane

1.1 Jakie informacje gromadzimy

W celu świadczenia usług poprosimy Cię o podanie niezbędnych danych osobowych. Zbieramy tylko te informacje, które są niezbędne do określonych, konkretnych, jednoznacznych i legalnych celów i nie są dalej przetwarzane w sposób niezgodny z tymi celami. Posiadasz prawo, aby zdecydować o tym, czy chcesz podać informacje, których wymagamy; niemniej jednak w większości przypadków, jeśli nie podasz swoich danych osobowych, możemy nie być w stanie dostarczyć naszych produktów, usług lub odpowiedzieć na Twoje pytania.

W zależności od wybranej usługi możemy zbierać następujące rodzaje informacji:

1.1.1 Informacje, które nam przekazujesz

Możemy zbierać wszelkie dane osobowe, które nam przekazujesz, co jest niezbędne dla wybranej przez Ciebie usługi. Na przykład, możesz podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail, adres dostawy, informacje o zamówieniu, szczegóły faktury, numer konta bankowego, imię i nazwisko właściciela konta, numer karty kredytowej i inne informacje, jeśli korzystasz z usług detalicznych mi.com; możesz synchronizować materiały lub dane, jeśli korzystasz z usług Chmury Xiaomi, możesz podać płeć, informacje związane z bezpieczeństwem a także inne informacje, jeśli utworzysz konto; możesz podać nam swoją nazwę użytkownika, adres-email, zdjęcia, filmy lub inne potrzebne informacje, jeśli bierzesz udział w działaniach promocyjnych; możesz podać imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i adres, jesli kontaktujesz się z nami w sprawie naszych treści, marketingu lub gdy wygrasz nagrodę.

1.1.2 Informacje gromadzone przez nas podczas korzystania z usług

• Informacje związane z urządzeniem lub kartą SIM. Na przykład numer IMEI/OAID, numer GAID, numer IMSI, adres MAC, numer seryjny, wersja i typ systemu, wersja ROM, wersja Android, identyfikator Android, ID miejsca, operator karty SIM i jej obszar lokalizacji, informacje na ekranie, informacje o klawiaturze urządzenia, dane produceta urządzenia i nazwa modelu, czas aktywacji urządzenia, operator sieci, typ połączenia, podstawowe informacje o sprzęcie i informacje o użytkowaniu (takie jak procesor, pamięć, zużycie baterii, rozdzielczość ekranu i temperatura urządzenia, model obiektywu aparatu, ilość razy, gdy ekran został wybudzony lub odblokowany).

• Informacje o użytkowniku, które mogą być przypisywane przez zewnętrznych dostawców usług i naszych partnerów biznesowych: możemy gromadzić i wykorzystywać informacje, takie jak identyfikator reklamowy użytkownika przydzielony przez zewnętrznych dostawców usług i parterów biznesowych.

• Informacje związane z korzystaniem z aplikacji, w tym unikalne idenryfikatory aplikacji (np. numer VAID, OAID, AAID, identyfikator instancji) i podstawowe informacje o aplikacji, takie jak lista aplikacji, informacja o identyfikatorze aplikacji, wersja SDK, ustawienia aktualizacji systemu, ustawienia aplikacji (region, język, strefa czasowa, czcionka), czas, w którym aplikacjia wchodzi/wychodzi w stan aktywności i rejestr statusu aplikacji (np. pobieranie, instalowanie, aktualizowanie, usuwanie).

• Informacje generowanie podczas korzystania z usługi systemu Xiaomi, takie jak Twoje plakietki, oceny, dane logowania i historia przeglądania w Xiaomi Community; Twoje wiadomości w Xiaomi Community (widoczne wyłącznie dla odbiorcy i nadawcy); historię odtwarzania dźwięku i zapytania wyszukiwania w usługach muzycznych; Twoje polubienia, komentarze, ulubione, udostępnienia, zapytania wyszukiwania w usługach motywów; język systemu, kraj i region, stan sieci, lista aplikacji w Panelu informacyjnym; Twoje informacje o użytkowaniu, w tym region, adres IP, odpowiedni dostawca treści, częstotliwość zmiany tapety, wyświetlenia obrazów, tryb przeglądania obrazów, czas przeglądania obrazów, kliknięcia i ekspozycja artykułów oraz subskrypcje w Codziennych tapetach.

• Informacje o lokalizacji (tylko w przypadku określonych usług/funkcji): różne rodzaje informacji związanych z dokładną lub przybliżoną lokalizacją, jeśli korzystano z usług związanych z lokalizacją (nawigacja, Znajdź urządzenie itp.). Te informacje mogą zawierać region, numer kierunkowy, kod miasta, kod sieci komórkowej, mobilny numer kierunkowy, identyfikator komórki, informacje o długości i szerokości geograficznej, ustawienia strefy czasowej i ustawienia języka. W dowolnym czasie możesz ograniczyć dostep do lokalizacji dla wybranej aplikacji przechodząc do Ustawienia > Aplikacje > Uprawnienia > Uprawnienia > Lokalizacja.

• Informacje logów: informacje o funkcjach i aplikacjach używanych przez użytkownika oraz odwiedzanych witrynach. Mogą zawierać pliki cookie i inne technologie identyfikacyjne, adresy IP, informacje o żądaniach sieciowych, historie wiadomości tymczasowych, standardowe logi systemowe, informacje o awariach, informacje rejestrowania generowane przy użyciu usługi (takie jak czas rejestracji, czas dostępu, czas aktywności itp.).

• Inne informacje: wartość charakteryzująca środowisko (ECV) (tzn. wartość wygenerowana na podstawie ID konta Xiaomi, identyfikatora urządzenia, identyfikatora sieci Wi-Fi oraz lokalizacji).

1.1.3 Informacje ze źródeł zewnętrznych

Jeśli takie działanie jest zgodne z prawem, będziemy zbierać informacje o Tobie ze źródeł zewnętrznych. Na przykład:

• W przypadku niektórych usług, które obejmują między innymi rachunki oraz transakcje finansowe; możemy zatwierdzić za zgodą Użytkownika informacje dostarczone przez niego (np. numer telefonu) za pośrednictwem legalnych źródeł zewnętrznych w celach bezpieczeństwa i zapobiegania oszustwom;

• Optymalizacja modelu reklamowego odbywa się za pomocą wyznaczonych unikalnych identyfikatorów (takich jak IMEI/OAID/GAID uzyskanych od reklamodawców) i, w pewnych okolicznościach, częściowe dane dotyczące wydajności konwersji (takie jak kliknięcia) odpowiadające korzystaniu przez Ciebie z usług reklamowych będą również wykorzystywane do dostarczania reklam usługi.

• Możemy również uzyskać pewne informacje, takie jak identyfikator konta, nazwę użytkownika, zdjęcie profilowe i adres e-mail z zewnętrznych serwisów społecznościowych (np. gdy korzystasz z konta w sieci społecznościowej, aby zalogować się do usługi Xiaomi).

• Informacje o Tobie, które przekazują nam inni, takie jak adres dostawy, który inny użytkownik może nam przekazać, kupując dla Ciebie produkty za pośrednictwem usług mi.com.

1.1.4 Dane nieosobowe

Możemy również zbierać inne rodzaje informacji, które nie są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z osobą, i które nie mogą być zdefiniowane jako dane osobowe zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym. Takie informacje nazywane są danymi nieosobowymi. Możemy gromadzić, wykorzystywać, przekazywać i ujawniać informacje, które są danymi nieosobowymi. Oto kilka przykładów informacji, które zbieramy, oraz sposobów ich wykorzystania w zagregowanym formacie, które są danymi nieosobowymi:

• Informacje te mogą obejmować dane statystyczne generowane podczas korzystania z określonej usługi (np. informacje dotyczące urządzenia, które nie pozwalają na identyfikację, codzienne użytkowanie, wizyty na stronie, czas dostępu do strony i zdarzenia sesyjne);

• Dane z monitorowania sieci (np. czas żądania, liczba żądań lub zgłoszeń błędów itp.);

• Awarie aplikacji (np. logi generowane automatycznie po awarii aplikacji).

Celem gromadzenia jest doskonalenie świadczonych przez nas usług. Rodzaj i ilość zebranych informacji zależy od sposobu, w jaki korzystasz z naszych produktów i/lub usług.

Gromadzimy tego rodzaju informacje, aby dostarczyć Ci bardziej przydatne sugestie oraz ustalić, które części naszych stron internetowych, produkty i usługi najbardziej Cię interesują. Na przykład możemy potrzebować znać liczbę użytkowników, którzy są aktywni danego dnia, ale nie musimy wiedzieć, kto jest aktywny w tym dniu, dlatego do analizy statystycznej wystarczą dane zagregowane. Dołożymy wszelkich starań, aby odizolować Twoje dane osobowe od nieosobowych i zapewnić, że te dwa rodzaje danych są używane oddzielnie. Jeśli jednak połączymy dane nieosobowe z danymi osobowymi, takie połączone informacje będą traktowane jako dane osobowe tak długo, jak długo pozostaną połączone.

1.2 Jak wykorzystujemy gromadzone przez nas dane osobowe

Celem gromadzenia danych osobowych jest dostarczenie produktów/lub usług oraz zapewnienie, że przestrzegamy obowiązujących przepisów, regulacji i innych wymogów prawnych. To uwzględnia:

• Dostarczanie, przetwarzanie, utrzymywanie, ulepszanie i rozwijanie naszych produktów i/lub usług dla Ciebie, takich jak dostawa, aktywacja, weryfikacja, obsługa posprzedażowa, obsługa klienta i reklama.

• Wdrażanie i utrzymywanie zabezpieczeń w celu zapobiegania stratom i oszustwom, takich jak identyfikacja użytkowników i weryfikacja tożsamości. Wykorzystujemy informacje użytkowników do celów zwalczania nadużyć finansowych tylko wtedy, gdy spełnione są następujące dwa warunki: wystąpiła konieczność, a dane wykorzystywane do oceny są zgodne z uzasadnionymi interesami Xiaomi w celu ochrony użytkowników i usług.

• Obsługa pytań lub próśb dotyczących urządzeń i usług, uwzględniająca odpowiadanie na zapytania klientów, wysyłanie powiadomień o systemie i aplikacjach i zarządzanie Twoim udziałem w wydarzeniach i promocjach (np. w loteriach).

• Prowadzenie odpowiednich działań promocyjnych, takich jak dostarczanie materiałów marketingowych i promocyjnych oraz aktualizacji. Jeśli nie chcesz już otrzymywać niektórych rodzajów materiałów promocyjnych, możesz zrezygnować z metody podanej w wiadomości (takiej jak link rezygnacji z subskrypcji na dole wiadomości), chyba że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa określono inaczej. Zobacz także „Twoje prawa” poniżej.

• Cele wewnętrzne, takie jak analiza danych, badania i opracowywanie informacji statystycznych związanych z korzystaniem z naszych produktów lub usług w celu ulepszenia naszych produktów lub usług. Na przykład, szkolenie w zakresie uczenia maszynowego lub algorytmu modelowego odbywa się po przetworzeniu identyfikacji.

• Optymalizacja wydajności urządzenia, poprzez analizę wykorzystania pamięci lub wykorzystanie procesora w aplikacji.

• Przechowywanie i utrzymywanie związanych z Tobą informacji dla naszych operacji biznesowych (takich jak statystyki biznesowe) lub wypełnianie naszych zobowiązań prawnych.

• Przetwarzanie na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Xiaomi (w odpowiednich jurysdykcjach, np. na podstawie RODO). Uzasadnione interesy obejmują umożliwienie nam skuteczniejszego zarządzania i prowadzenia naszej działalności oraz dostarczania naszych produktów i usług; ochrona bezpieczeństwa naszych firm, systemów, produktów, usług i klientów (w tym w celu zapobiegania stratom i oszustwom); zarządzanie wewnętrzne; przestrzeganie wewnętrznych polityk i procesów; i inne uzasadnione interesy opisane w niniejszej polityce.

Na przykład, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych usług i pomóc nam lepiej zrozumieć stan działania naszych aplikacji, możemy rejestrować istotne informacje, takie jak częstotliwość użytkowania, informacje o logach awarii, ogólne wykorzystanie, dane dotyczące wydajności i źródło aplikacji. Aby uniemożliwić nieautoryzowanym sprzedawcom odblokowanie urządzeń, możemy gromadzić identyfikator konta Xiaomi, numer seryjny i adres IP obsługiwanego komputera oraz numer seryjny i informacje o urządzeniu mobilnym.

• Świadczenie lokalnych usług na urządzeniach końcowych, które nie wymagają komunikacji z naszymi serwerami, takich jak korzystanie z usługi Notatki na urządzeniu.

• Inne cele za Twoją zgodą.

Oto bardziej szczegółowe przykłady wykorzystania przez nas informacji (które mogą obejmować dane osobowe):

• Aktywowanie i rejestrowanie zakupionych przez użytkowników produktów lub usług Xiaomi.

• Tworzenie i utrzymywanie konta Xiaomi. Dane osobowe zgromadzone podczas tworzenia konta Xiaomi na naszych stronach internetowych lub za pośrednictwem naszych urządzeń mobilnych służą do tworzenia osobistego konta Xiaomi i profilu strony.

• Przetwarzanie Twojego zamówienia. Informacje dotyczące zamówień e-commerce są wykorzystywane do przetwarzania zamówienia zakupu i powiązanych usług posprzedażowych, w tym obsługi klienta i ponownej dostawy. Ponadto, numer zamówienia zostanie użyty do sprawdzenia zamówienia u partnera dostawy, a także do zarejestrowania dostawy paczki. Informacje o odbiorcy, w tym imię i nazwisko, adres, numer telefonu i kod pocztowy, zostaną wykorzystane w celach dostawy. Adres e-mail służy do przekazania użytkownikowi informacji o śledzeniu przesyłki. Lista zakupionych przedmiotów służy do drukowania faktury i umożliwia klientowi sprawdzenie, które przedmioty znajdują się w paczce.

• Udział w Xiaomi Community. Dane osobowe związane z Xiaomi Community lub innymi platformami internetowymi Xiaomi mogą być wykorzystywane do wyświetlania strony profilu, interakcji z innymi użytkownikami i uczestnictwa w Xiaomi Community

• Świadczenie usług systemowych. Następujące informacje są używane do aktywacji usług systemowych: informacje dotyczące urządzenia lub karty SIM, w tym numer GAID, numer IMEI, numer telefonu, idenryfikator urządzenia, system operacyjny urządzenia, adres MAC, typ urządzenia, informacje o systemie i wydajności oraz informacje o lokalizacji, w tym mobilny numer kierunkowy, kod sieci komórkowej, kod obszaru lokalizacji i identyfikator komórki.

• Diagnozowanie błędów aktywacji. Informacje powiązane z lokalizacją są wykorzystywane w celu wykrycia błędu aktywacji karty SIM (tzn. awarii bramki SMS i sieci), aby rozpoznać operatora sieci w danej usłudze i powiadomić operatora sieci o awarii.

• Świadczenie innych usług systemowych. Inne informacje zgromadzone podczas korzystania z usług systemowych Xiaomi mogą być wykorzystywane przez funkcje danej usługi w celu ułatwienia świadczenia jej z korzyścią dla użytkownika, np. pobierania, aktualizowania, rejestrowania lub optymalizowania działań związanych z usługami systemowymi. Na przykład, dane osobowe gromadzone przez Motywy mogą zapewniać spersonalizowane usługi rekomendacji motywów w oparciu o historię pobierania i przeglądania.

• Szukanie zgubionego urządzenia. Jeśli zgubiono urządzenie lub zostało ono skradzione, funkcja Znajdź urządzenie Xiaomi, może pomóc znaleźć i zabezpieczyć je. Możesz zlokalizować swoje urządzenie na mapie, korzystając z informacji o lokalizacji, zdalnie usunąć dane lub zablokować urządzenie. Podczas korzystania z funkcji Znajdź urządzenie informacje o lokalizacji są pobierane z urządzenia; w niektórych sytuacjach informacje te są uzyskiwane z wież komórkowych lub hotspotów Wi-Fi. W dowolnym momencie może włączyć lub wyłączyć tę funkcję przechodząc do Ustawienia > Konto Xiaomi > Chmura Xiaomi > Znajdź urządzenie.

• Zapisywanie informacji o lokalizacji w zdjęciach. Możliwe jest zapisywanie informacji o lokalizacji podczas robienia zdjęć. Informacje te będą widoczne w folderach zdjęć, a lokalizacja zostanie zapisana we właściwościach. Jeśli Użytkownik nie chce, aby podczas robienia zdjęć była zapisywana informacja o lokalizacji, może wyłączyć tę funkcję w dowolnym momencie w Ustawieniach aparatu w urządzeniu.

• Udostępnianie funkcji przesyłania wiadomości (np. Mi Talk, Mi Wiadomości). Jeśli pobierasz i używasz Mi Talk, informacje zebrane przez Mi Talk mogą być wykorzystane do aktywacji tej usługi, identyfikacji użytkownika i odbiorcy wiadomości. Ponadto historia wiadomości jest przechowywana w celu ułatwienia ponownego wczytania historii po ponownej instalacji aplikacji przez użytkownika oraz w celu synchronizacji na różnych urządzeniach. Informacje takie jak numery telefonów nadawcy i odbiorcy oraz identyfikatory Wiadomości Mi mogą być wykorzystywane przez Wiadomości Mi w celu aktywowania usługi i umożliwienia jej podstawowej funkcjonalności, w tym kierowania wiadomości.

• Świadczenie usług opartych na lokalizacji. W trakcie korzystania z usług systemu Xiaomi informacje o lokalizacji mogą być również wykorzystywane przez nas lub zewnętrznych dostawców usług i partnerów biznesowych (więcej informacji znajdziesz w „W jaki sposób udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe użytkowników” poniżej), aby świadczyć Ci usługę i podawać dokładne szczegóły dotyczące tej lokalizacji (takie jak informacje o pogodzie) w ramach platformy Android, aby zapewnić użytkownikom najlepszą możliwą wygodę. W każdej chwili możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne w Ustawieniach lub wyłączyć korzystanie z usług lokalizacyjnych dla poszczególnych aplikacji.

• Poprawa komfortu użytkowania dzięki analizie danych, sprzętu i oprogramowania. Niektóre funkcje opt-in, takie jak Program zadowolenia użytkownika, pozwalają Xiaomi analizować dane o tym, w jaki sposób użytkownicy korzystają z telefonu komórkowego, usług systemowych Xiaomi i innych usług świadczonych przez Xiaomi, aby poprawić wrażenia użytkownika, takie jak wysyłanie raportów o awariach. Xiaomi będzie przeprowadzać również analizę sprzętu i oprogramowania, aby jeszcze bardziej poprawiać komfort użytkowania.

• Świadczenie usługi Panelu Sterowania. Zebrane informacje mogą być wykorzystywane do celów bezpieczeństwa i utrzymania systemu w aplikacji Panel sterowania, takich jak Skanowanie bezpieczeństwa, Oszczędzanie baterii, Lista blokowanych, Sprzątacz itp. Niektóre z tych funkcji są obsługiwane przez zewnętrznych dostawców usług i/lub partnerów biznesowych (więcej informacji można znaleźć w „Jak udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe” poniżej). Informacje, takie jak listy zdefiniowanych wirusów, które nie są danymi osobowymi, służą do Skanowania bezpieczeństwa.

• Świadczenie usług push. ID konta Xiaomi, GAID, token FCM, Android ID i Space ID (tylko na urządzeniach Xiaomi z włączoną funkcją Drugiej przestrzeni) będą także wykorzystywane do świadczenia usług push i usług powiadomień Xiaomi, które oceniają skuteczność reklam i wysyłają powiadomienia systemowe o aktualizacjach oprogramowania lub ogłoszeniach o nowych produktach, w tym informacje o wyprzedażach i promocjach. Aby zapewnić powyższą usługę, będą również gromadzone odpowiednie informacje dotyczące aplikacji (identyfikator wersji aplikacji, nazwa pakietu aplikacji) oraz informacje dotyczące urządzenia (model, marka). Zgoda użytkownika na użycie jego danych osobowych do wysłania wiadomości push (poprzez wysyłanie wiadomości w ramach naszych usług, pocztą elektroniczną lub w inny sposób), które oferują lub reklamują nasze produkty i usługi i/lub produkty i usługi wybranych podmiotów zewnętrznych. Odbywa się to tylko za zgodą użytkowników, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo. Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania materiałów marketingowych od nas i podmiotów zewnętrznych poprzez zmianę preferencji w Ustawieniach lub zarządzanie preferencjami za pośrednictwem zewnętrznych aplikacji/stron internetowych korzystających z Xiaomi push. Zobacz także „Prawa Użytkownika” poniżej.

• Weryfikacja tożsamości użytkownika. Xiaomi używa ECV, aby zweryfikować tożsamość użytkownika i zapobiec nieautoryzowanemu logowaniu.

• Gromadzenie opinii użytkowników. Opinie, które zdecydujesz się przekazać są cenne, aby pomóc Xiaomi ulepszać usługi. Aby rozpatrzyć opinie, które nam przesłano, Xiaomi może nawiązać kontakt z użytkownikami za pomocą danych osobowych, które podano, a także może prowadzić dokumentację tej korespondencji w celu rozwiązywania problemów i poprawy jakości usług.

• Wysyłanie powiadomień. Od czasu do czasu możemy wykorzystywać dane osobowe do wysyłania ważnych powiadomień, takich jak powiadomienia o zakupach i zmiany naszych warunków, zasad i polityki. Ponieważ takie informacje mają kluczowe znaczenie dla Twojej interakcji z Xiaomi, zdecydowanie zalecamy wyrażenie zgody na otrzymywanie tych powiadomień.

• Prowadzenie działań promocyjnych. Jeśli weźmiesz udział w loterii, konkursie lub podobnej promocji za pośrednictwem platform mediów społecznościowych Xiaomi, możemy wykorzystać podane przez Ciebie dane osobowe do wysłania otrzymanych nagród.

• Dostarczanie spersonalizowanych usług i treści, w tym reklam. Aby chronić prywatność użytkowników używamy unikalnego identyfikatora zamiast imienia i nazwiska, adresu e-mail lub innych informacji, dzięki którym możliwa jest bezośrednia identyfikacja, w celu zapewnienia spersonalizowanych produktów, usług i treści, w tym reklam.

Możemy łączyć te informacje z innymi informacjami (w tym informacjami z różnych usług lub urządzeń, takich jak komputery, telefony komórkowe, inteligentne telewizory i inne podłączone urządzenia), w celu dostarczania i ulepszania naszych produktów, usług, treści i reklam.

Na przykład możemy wykorzystywać dane Twojego konta Xiaomi we wszystkich usługach, z których korzystasz. Ponadto, w celu zapewnienia lepszego doświadczenia i udoskonalenia naszych usług, przy zachowaniu zgodności z odpowiednimi przepisami prawa i regulacjami (gdy wymagane) za Twoją zgodą, możemy posortować informacje o różnych produktach, usługach lub sprzęcie od Ciebie lub związanego z Tobą, w celu stworzenia etykiety, dostarczenia sugestii, zawartości dostosowanej do indywidualnych potrzeb i spersonalizowanych funkcji.

Spersonalizowane reklamy będą dostarczane na podstawie działań użytkowników, użytkowania i preferencji związanych z naszymi aplikacjami i usługami. Tworzymy profile, analizując powyższe informacje i budując segmenty (grupy o określonych wspólnych cechach) oraz umieszczając Twoje dane osobowe w jednym lub kilku segmentach. Personalizacja reklam odbywa się to tylko za zgodą użytkowników, jeśli jest to wymagane przez obowiązujące prawo. Masz prawo do zrezygnowania w dowolnym momencie z otrzymywania spersonalizowanych reklam i sprzeciwienia się profilowaniu, w tym przeprowadzanych w celach marketingu bezpośredniego.

Zgodnie z powodami powyższej kombinacji oraz wymogami obowiązującego prawa, zapewnimy użytkownikom specjalne mechanizmy kontrolne dla takiej segmentacji i personalizacji. Użytkownicy mają prawo zrezygnować z otrzymywania od nas marketingu bezpośredniego i automatycznego podejmowania decyzji. Aby skorzystać z tych uprawnień, możesz w każdej chwili włączyć lub wyłączyć te funkcje przechodząc do Ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Prywatność > Usługi reklamowe lub ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Bezpieczeństwo systemu > Usługi reklamowe lub możesz skontaktować się z nami https://privacy.mi.com/support, lub zapoznaj się z mechanizmami kontroli opisanymi w oddzielnej polityce prywatności dla każdego produktu. Zobacz także „Prawa Użytkownika” poniżej.

2. Jak wykorzystujemy pliki cookie i inne technologie

Technologie takie jak pliki cookie, sygnały nawigacyjne w sieci web i znaczniki pikselowe są używane przez Xiaomi oraz naszych zewnętrznych dostawców usług i partnerów biznesowych (więcej informacji można znaleźć w sekcji "Jak udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe" poniżej). Technologie te są wykorzystywane do analizowania trendów, administrowania witryn, śledzenia ruchów użytkowników w witrynie i gromadzenia informacji demograficznych o naszej bazie użytkowników jako całości. Możemy otrzymywać raporty oparte na wykorzystaniu tych technologii przez te firmy zarówno w ujęciu indywidualnym, jak i zagregowanym. Technologie te pomagają nam lepiej zrozumieć zachowania użytkowników, powiedzieć nam, które części naszych stron internetowych odwiedzili ludzie, a także ułatwiają i mierzą skuteczność reklam i wyszukiwarek internetowych.

• Pliki dziennika: Tak jak w przypadku większości stron internetowych, zbieramy pewne informacje i przechowujemy je w plikach dziennika. Informacje te mogą obejmować adres IP, typ przeglądarki, dostawcę usług internetowych (ISP), strony odsyłające/wyjściowe, system operacyjny, znacznik daty/godziny i/lub dane dotyczące strumienia kliknięć. Nie łączymy automatycznie zbieranych danych z innymi informacjami zbieranymi o użytkownikach.

• Lokalna pamięć — HTML5/Flash: Korzystamy z tzw. obiektów przechowywanych lokalnie (LSO), takich jak technologie HTML5 i Flash, w celu przechowywania treści i informacji o preferencjach. Strony trzecie, z którymi współpracujemy w celu zapewnienia pewnych funkcji na naszych stronach lub wyświetlania reklam w oparciu o aktywność użytkowników w sieci, również wykorzystują pliki HTML5 lub pliki cookie technologii Flash, do zbierania i przechowywania informacji. Różne przeglądarki mają swoje własne narzędzia zarządzania do usuwania obiektów przechowywanych lokalnie HTML5. Aby zarządzać Flash Cookies kliknij tutaj.

• Pliki cookie reklamodawców: Współpracujemy z zewnętrznymi firmami dostarczającymi usługi i partnerami biznesowymi (więcej informacji można znaleźć w sekcji „W jaki sposób udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe użytkowników”, aby wyświetlać reklamy na naszej stronie lub zarządzać naszymi reklamami na innych stronach. Nasi zewnętrzni usługodawcy i partnerzy biznesowi mogą wykorzystywać reklamowe pliki cookie do zbierania informacji o Twoich działaniach i zainteresowaniach online oraz do dostarczania Ci reklam, które są najbardziej kompatybilne z Twoim profilem i zainteresowaniami. Uzyskamy uprzednią jednoznaczną zgodę użytkownika i podejmiemy wyraźne działania potwierdzające przed dostarczeniem Ci tej usługi reklamowej. Jeśli nie chcesz, aby te informacje były wykorzystywane w celu wyświetlania reklam opartych na zainteresowaniach, możesz zrezygnować, zmieniając ustawienia plików cookie.

• Analityka mobilna: W niektórych naszych aplikacjach mobilnych używamy analitycznych plików cookie do zbierania informacji o tym, jak odwiedzający korzystają z naszej witryny. Pliki cookie pozwalają rejestrować informacje o częstotliwości korzystania z aplikacji, zdarzenia mające miejsce w aplikacji, zbiorcze dane na temat korzystania z serwisu, dane o wydajności oraz informacje o miejscach występowania błędów w aplikacji. Nie łączymy informacji przechowywanych w oprogramowaniu analitycznym z żadnymi danymi osobowymi przekazywanymi przez użytkowników w ramach aplikacji.

3. W jaki sposób udostępniamy, przekazujemy i publicznie ujawniamy dane osobowe Użytkownika

3.1 Udostępnianie

Nie sprzedajemy żadnych danych osobowych osobom trzecim.

Czasami możemy udostępniać dane osobowe osobom trzecim lub innym firmom (jak opisano poniżej), w celu zapewnienia lub ulepszenia naszych produktów lub usług, w tym oferowania produktów lub usług w oparciu o wymagania Użytkownika. Dalsze informacje na temat udostępniania danych znajdują się poniżej.

3.1.1 Udostępnianie, które aktywnie wybierasz lub o które prosisz

Za Twoją zgodą lub na Twoją prośbę udostępnimy Twoje dane osobowe w zakresie udzielonej przez Ciebie zgody/wniosku określonym przez Ciebie osobom trzecim, np. gdy korzystasz z konta Xiaomi do logowania się na stronie internetowej lub w aplikacji strony trzeciej.

3.1.2 Udostępnianie informacji naszej grupie

Abyśmy mogli z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą oraz udostępnić wszystkie funkcje naszych produktów oraz usług, możemy czasem udostępnić dane osobowe innym podmiotom powiązanym z Xiaomi.

3.1.3 Udostępnianie informacji firmom należącym do naszego ekosystemu

Xiaomi współpracuje z grupą firm tworzących Ekosystem Xiaomi. Spółki Ekosystemu Xiaomi są niezależnymi podmiotami, inwestowanymi i inkubowanymi przez Xiaomi oraz ekspertami w swoich dziedzinach. Xiaomi może ujawniać dane osobowe użytkownika firmom wchodzącym w skład Ekosystemu Xiaomi, aby oferować i doskonalić atrakcyjne produkty i usługi (obejmujące sprzęt i oprogramowanie), należące do firm Ekosystemu Xiaomi. Niektóre z tych produktów lub usług będą występowały pod marką Xiaomi, podczas gdy inne mogą używać własnej marki. Firmy Ekosystemu mogą również udostępniać Xiaomi dane związane z produktami i usługami występującymi pod marką Xiaomi, aby oferować sprzęt i usługi programistyczne, przynosząc lepsze funkcje i wygodę użytkowania. Xiaomi podejmie odpowiednie środki organizacyjne i techniczne, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych użytkowników, w tym między innymi szyfrowania danych osobowych.

3.1.4 Udostępnianie informacji zewnętrznym dostawcom usług oraz partnerom biznesowym

W celu ulepszenia procesu dostarczania produktów i usług opisanych w niniejszej Polityce Prywatności możemy, w razie potrzeby, udostępniać dane osobowe użytkowników naszym zewnętrznym dostawcom usług i partnerom biznesowym.

Obejmuje to naszych dostawców usług, centra danych, miejsca do przechowywania danych, dostawców usług dla klientów, dostawców usług reklamowych i marketingowych oraz innych partnerów biznesowych. Te podmioty zewnętrzne mogą przetwarzać dane osobowe użytkowników w imieniu Xiaomi lub do jednego lub więcej celów niniejszej Polityki Prywatności. Zapewniamy, że udostępnianie danych osobowych niezbędnych do świadczenia usług jest stosowane jedynia dla uzasadnionych, zgodnych z prawem, koniecznych, konkretnych i jednoznacznych celów. Przed zawarciem umowy z zewnętrznymi dostawcami usług, Xiaomi zawsze przeprowadza due diligence zapewniając tym samym, że niezależne podmioty stosują się do obowiązujących przepisów dotyczących prywatności w danym kraju. Mogą zaistnieć sytuacje, w których zewnętrzni dostawcy usług będą korzystali z usług swoich podwykonawców.

Niektóre informacje (informacje nieosobowe) mogą być ujawnione w formie zagregowanej niezależnym podmiotom (takim jak reklamodawcy na naszych stronach internetowych), w celu zapewnienia pomiaru wydajności, analiz oraz innych usług biznesowych. Używamy tych informacji, aby pomóc reklamodawcom i innym partnerom biznesowym ocenić skuteczność i zasięg reklam oraz usług. Informacje są także wykorzystywane do rozpoznania grupy użytkowników, którzy korzystają z ich usług oraz sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję ze swoimi stronami internetowymi, aplikacjami oraz usługami. Możemy również udostępniać im ogólne trendy użytkowania naszych usług, takie jak liczba klientów w określonej grupie osób, które kupują określone produkty lub angażują się w określone transakcje.

3.1.5 Inne

Zgodnie z wymogami prawnymi, procedurami prawnymi, postępowaniami sądowymi i/lub żądaniami agencji publicznych i agencji rządowych, Xiaomi może ujawnić dane osobowe użytkownika. Jeśli zaszła konieczność ujawnienia w związku z bezpieczeństwem narodowym, egzekwowaniem prawa lub innych spraw publicznej wagi, w takiej sytuacji również możemy udostępnić informacje o użytkowniku.

Informacje o użytkowaniu mogą być również udostępnione, w celu wyegzekwowania naszych warunków lub ochrony naszej działalności, praw, aktywów lub produktów, lub w celu ochrony użytkowników, lub jeśli ujawnienie jest w uzasadniony sposób konieczne do następujących celów (wykrywanie, zapobieganie i rozwiązywanie oszustw, nieuprawnione użycie produktu, naruszenia naszych warunki lub zasady lub inne szkodliwe lub nielegalne działania). Xiaomi może gromadzić, wykorzystywać lub ujawniać dane osobowe użytkowników w zakresie, jaki wyraźnie przewidują lokalne przepisy o ochronie danych osobowych. Może to dotyczyć przekazywania danych osobowych do agencji publicznych lub rządowych bądź komunikowanie się z partnerami zewnętrznymi na temat wiarygodności konta w celu zapobiegania oszustwom, naruszeniom oraz innym szkodliwym działaniom.

Ponadto, możemy udostępniać dane osobowe użytkowników

• Naszym księgowym, rewidentom, prawnikom lub innym doradcom, których prosimy o świadczenie usług z zakresu profesjonalnego doradztwa;

• Inwestorom i innym odpowiednim podmiotom trzecim w przypadku faktycznej lub potencjalnej sprzedaży lub innej transakcji korporacyjnej związanej z podmiotem z Grupy Xiaomi; oraz

• Innym osoby trzecie, jak wyszczególniono w niniejszej Polityce Prywatności lub w inny sposób, o których użytkownicy zostali powiadomieni, w tym, jeśli zostały do tego upoważnione w związku z określonym ujawnieniem.

3.2 Przekazywanie danych

Xiaomi nie będzie przekazywać informacji Użytkownika żadnemu podmiotowi, z wyjątkiem następujących przypadków:

• Gdy uzyskaliśmy wyraźną zgodę;

• Jeśli Xiaomi bierze udział w fuzji, przejęciu lub sprzedaży całości lub części swoich aktywów, które mogą mieć wpływ na Twoje dane osobowe, powiadomimy Cię o wszelkich zmianach we własności, użytkowaniu i wszelkich możliwościach wyboru dotyczących Twoich danych osobowych przez e-mailem i/lub poprzez umieszczenie widocznej informacji na naszych stronach internetowych lub w inny odpowiedni sposób;

• W sytuacji opisanej w niniejszej Polityce Prywatności lub w inny sposób.

3.3 Publiczne ujawnienie danych

Xiaomi może publicznie ujawnić dane osobowe Użytkownika w następujących okolicznościach:

• Gdy musimy ogłosić zwycięzcę promocji, konkursu lub loterii, w którym to przypadku publikujemy tylko ograniczone informacje;

• Jeżeli użytkownicy wyrazili zgodę lub ujawnili informacje za pośrednictwem naszych usług, takich jak strony mediów społecznościowych lub fora publiczne; oraz

• Publiczne ujawnianie informacji na podstawie prawa lub uzasadnionych powodów: w tym przepisów ustawowych i wykonawczych, procedur prawnych, sporów sądowych lub na wniosek właściwych instytucji rządowych.

4. Jak przechowujemy i chronimy dane osobowe użytkownika

4.1 Ochrona i bezpieczeństwo stosowane przez Xiaomi

Zobowiązujemy się do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych Użytkownika. Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, ujawnieniu lub innym podobnym zagrożeniom, oraz aby chronić i zabezpieczyć informacje zbierane przez nas na urządzeniu przenośnym użytkowników i na stronach internetowych Xiaomi, wprowadziliśmy wszelkie wymagane prawem procedury fizyczne, elektroniczne i zarządcze. Zapewniamy ochronę danych osobowych Użytkownika zgodnie z obowiązującym prawem.

Na przykład, użytkownicy mogą wybrać dwuetapowy proces weryfikacji zwiększający poziom bezpieczeństwa podczas uzyskiwania dostępu do konta Xiaomi. Kiedy Twoje dane osobowe są przesyłane między Twoim urządzeniem Xiaomi a naszymi serwerami, upewniamy się, że są one szyfrowane przy użyciu protokołu Transport Layer Security (TLS) i odpowiednich algorytmów szyfrowania.

Wszystkie dane osobowe użytkowników przechowywane są na bezpiecznych serwerach chronionych w kontrolowanych obiektach. Dane osobowe użytkowników klasyfikujemy na podstawie poufności oraz ich wagi, a także dbamy o to, aby były objęte ochroną na wymaganym poziomie. Stosujemy specjalną kontrolę dostępu dla przechowywania danych w chmurze Xiaomi i regularnie sprawdzamy nasze warunki gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji, w tym fizyczne środki bezpieczeństwa, w celu ochrony przed nieautoryzowanym dostępem i wykorzystaniem.

Przeprowadzamy kontrolę typu „due diligence” naszych partnerów biznesowych i zewnętrznych dostawców usług. W ten sposób upewniamy się, że są w stanie chronić dane osobowe Użytkownika. Dbamy również o to, aby niezależne podmioty stosowały odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Z tego względu do umowy wprowadzamy odpowiednie ograniczenia, a gdy zajdzie taka konieczność, przeprowadzamy audyty i rewizje. Ponadto, nasi pracownicy, partnerzy biznesowi oraz zewnętrzni dostawcy usług, którzy uzyskują dostęp do danych osobowych, podlegają zobowiązaniom umownym dotyczącym poufności.

Aby zwiększyć świadomość naszych pracowników na temat znaczenia ochrony danych osobowych, prowadzimy szkolenia i testy z zakresu ochrony prywatności i bezpieczeństwa. Podejmiemy wszelkie możliwe i wymagane kroki prawne w celu ochrony danych osobowych Użytkownika. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z Internetu nie jest całkowicie bezpieczne, z tego powodu nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa ani integralności jakichkolwiek danych osobowych, które są przekazywane od użytkownika lub użytkownikowi przez Internet.

Zajmujemy się przypadkami naruszenia danych osobowych zgodnie z wymogami obowiązującego prawa o ochronie danych, co obejmuje, w razie potrzeby, powiadomienie o naruszeniu właściwego organu nadzorczego ds. ochrony danych oraz osób, których dane dotyczą.

Nasze zasady i procedury dotyczące bezpieczeństwa informacji są opracowywane w odniesieniu do międzynarodowych standardów i regularnie przechodzą zewnętrzne audyty w celu weryfikacji skuteczności. System informacyjny Xiaomi uzyskał certyfikat ISO/IEC 27001:2013 dla systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Xiaomi e-commerce i platforma Xiaomi Home IoT uzyskały certyfikat ISO/IEC 27701:2019 dla systemów zarządzania danymi osobowymi (PIMS). System operacyjny Xiaomi uzyskał certyfikat ISO/IEC 27018:2019 w zakresie ochrony danych osobowych w chmurze publicznej.

4.2 Co może zrobić użytkownik

Użytkownik może ustawić unikalne hasło dla Xiaomi i nie musi ujawniać nikomu swojego hasła dostępu lub informacji o koncie (chyba, że taka osoba jest przez Użytkownika należycie upoważniona), ponieważ w razie wycieku hasła z innych stron internetowych, mogłoby to zaszkodzić bezpieczeństwu konta Xiaomi. Nie zaleca się ujawniania nikomu otrzymanego kodu weryfikacyjnego Xiaomi (także tym osobom, które twierdzą, że są obsługą klienta Xiaomi). Podczas każdorazowego logowania jako Użytkownik konta Xiaomi w witrynach Xiaomi, zwłaszcza na cudzym komputerze lub z publicznych terminali internetowych, należy zawsze wylogować się po zakończeniu sesji.

Xiaomi nie ponosi odpowiedzialności za luki w zabezpieczeniach spowodowane dostępem osób trzecich do danych osobowych w wyniku niezachowania poufności takich danych. Niezależnie od powyższego, należy natychmiast powiadomić nas, jeśli wystąpi jakiekolwiek nieautoryzowane użycie konta przez innego użytkownika Internetu lub jakiekolwiek inne naruszenie bezpieczeństwa. Wsparcie ze strony użytkowników pomaga nam chronić prywatność danych osobowych.

4.3 Dostęp do innych funkcji urządzenia

Nasze aplikacje mogą wymagać dostępu do niektórych funkcji urządzenia, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail do kontaktów, przechowywanie wiadomości SMS oraz status sieci Wi-Fi. Informacje te są wykorzystywane, aby umożliwić aplikacjom działanie na urządzeniu oraz interakcje użytkownika z nimi. Użytkownicy w każdej chwili mogą wyłączyć funkcje na urządzeniu kontaktując się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support.

4.4 Zasady przechowywania

Dane osobowe przechowujemy na okres niezbędny do celów gromadzenia informacji opisanych w niniejszej Polityce Prywatności lub jakiejkolwiek odrębnej polityce prywatności przewidzianej dla określonego produktu, usługi lub zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe okresy przechowywania są opisane w konkretnej usłudze lub na odpowiedniej stronie danego produktu. Przestaniemy przechowywać i usuniemy lub zanonimizujemy dane osobowe, gdy cel ich gromadzenia zostanie osiągnięty lub po potwierdzeniu żądania o ich wymazanie lub po zakończeniu działania odpowiedniego produktu lub usługi. W miarę możliwości wskazaliśmy, jak długo zazwyczaj przechowujemy zidentyfikowane kategorie, typy lub elementy danych osobowych. Decydując się na te okresy przechowywania, wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria:

• Ilość, charakter i wrażliwość danych osobowych;

• Ryzyko szkody wynikającej z nieuprawnionego użycia lub ujawnienia;

• Cele, dla których przetwarzamy dane osobowe oraz jak długo potrzebujemy tych danych do osiągnięcia tych celów;

• Jak długo dane osobowe prawdopodobnie pozostaną dokładne i aktualne;

• Jak długo dane osobowe mogą mieć znaczenie dla ewentualnych przyszłych roszczeń prawnych; oraz

• Wszelkie obowiązujące wymogi prawne, księgowe, sprawozdawcze lub regulacyjne, które określają, jak długo należy przechowywać określone rekordy.

W zależności od jurysdykcji regionu mogą istnieć wyjątki od tej zasady w przypadku danych osobowych, które przetwarzamy w interesie publicznym, badaniach naukowych, historycznych lub w celach statystycznych. Przez okres dłuższy niż standardowy okres przechowywania, Xiaomi będzie nadal przechowywać tego rodzaju informacje, jeśli jest to dozwolone przez obowiązujące prawo lub na podstawie wniosku złożonego przez użytkownika, nawet jeśli dalsze przetwarzanie danych nie jest związane z pierwotnym celem uzyskiwania.

5. Prawa Użytkownika

Masz możliwość kontrolowania swoich danych osobowych.

5.1 Zarządzanie ustawieniami

Xiaomi zdaje sobie sprawę, że każdy Użytkownik inaczej podchodzi do kwestii prywatności. Dlatego też prezentujemy szereg sposobów, za pomocą których Xiaomi pozwala użytkownikom ograniczać gromadzenie, wykorzystywanie, ujawnianie czy przetwarzanie swoich danych osobowych oraz zarządzanie ustawieniami prywatności:

• Włączanie i wyłączanie Programu zadowolenia użytkownika i funkcji lokalizacyjnych;

• Logowanie się i wylogowywanie z konta Xiaomi;

• Włączanie i wyłączanie synchronizacji z Chmurą Xiaomi;

• Usuwanie wszelkich informacji przechowywanych w Chmurze Xiaomi przez stronę https://i.mi.com.

• Włączanie/wyłączanie innych usług i funkcji wykorzystujących informacje wrażliwe lub poufne. Więcej szczegółowych informacji związanych ze statusem bezpieczeństwa urządzenia można uzyskać w Panelu sterowania.

Użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na wykorzystywanie swoich danych osobowych do wyżej wymienionych celów, mogą skontaktować się z nami przez https://privacy.mi.com/support, aby zmienić swoje preferencje.

5.2 Prawa użytkownika odnośnie danych osobowych

W zależności od obowiązujących przepisów, możesz posiadać prawo do dostępu, sprostowania, usunięcia (i niektórych innych praw) w odniesieniu do danych osobowych, które posiadamy na Twój temat (zwane dalej wnioskiem). Prawa te będą podlegać konkretnym wyjątkom na mocy obowiązujących przepisów.

Możesz również uzyskać dostęp i aktualizować szczegóły dotyczące danych osobowych na swoim koncie Xiaomi na stronie https://account.xiaomi.com lub logując się na konto na swoim urządzeniu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, należy skontaktować się z nami za pośrednictwem strony https://privacy.mi.com/support.

Wniosek zostanie szybciej rozpatrzony, jeśli będzie spełniać następujące warunki:

(1) Wniosek został przesłany za pośrednictwem wyłącznego kanału zapytań Xiaomi opisanego powyżej, a w celu ochrony bezpieczeństwa informacji wniosek powinien mieć formę pisemną (chyba że lokalne prawo wyraźnie uznaje wniosek ustny);

(2) Podano wystarczające informacje do zweryfikowania tożsamości, a także upewniono się, że dane należą do użytkownika lub jest on prawnie upoważniony do działania w imieniu osoby, której dane dotyczą.

Po uzyskaniu odpowiednich informacji, aby potwierdzić, że wniosek Użytkownika może zostać przetworzony, przystąpimy do jego rozpatrywania w dowolnym terminie określonym w obowiązujących przepisach dotyczących ochrony danych.

Szczegółowo:

• Użytkownicy mają prawo do uzyskania jasnych, przejrzystych i zrozumiałych informacji o swoich prawach i w jaki sposób wykorzystujemy dane osobowe. Dlatego udostępniamy informacje zawarte w niniejszej Polityce Prywatności.

• W oparciu o wymogi obowiązującego prawa, kopia zgromadzonych i przetwarzanych przez nas danych osobowych zostanie bezpłatnie przekazana użytkownikowi na jego wniosek. Za wszelkie dodatkowe wnioski o udzielenie odpowiednich informacji możemy pobrać opłatę w rozsądnej wysokości, opartą na rzeczywistych kosztach administracyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

• Jeśli jakiekolwiek informacje, które przechowujemy, są nieprawidłowe lub niekompletne, użytkownik ma prawo do poprawienia lub uzupełnienia swoich danych osobowych w zależności od celu ich wykorzystania.

• Zgodnie z wymogami obowiązującego prawa, użytkownik ma prawo zażądać wycofania lub usunięcia swoich danych osobowych, gdy nie ma żadnego powodu, aby kontynuować ich wykorzystywanie. Rozważymy podstawy wniosku, o usunięcie danych i podejmiemy uzasadnione kroki, łącznie z działaniami technicznymi. Należy pamiętać, że możemy nie być w stanie natychmiast usunąć informacji z systemu kopii zapasowych ze względu na obowiązujące prawo i/lub ograniczenia technologiczne. W takim przypadku zapewniamy bezpiecznie przechowywanie Twoich danych osobowych oraz zatrzymanie dalszego ich przetwarzania, dopóki kopia zapasowa nie zostanie usunięta lub stanie się anonimowa.

• Masz prawo sprzeciwić się niektórym rodzajom przetwarzania, w tym przetwarzaniu w celu marketingu bezpośredniego (uwzględniając także profilowanie) oraz w pewnych okolicznościach, gdy podstawą prawną przetwarzania (w tym profilowania) są nasze uzasadnione interesy.

Szczególnie na mocy prawa niektórych jurysdykcji:

• Masz prawo żądać od nas ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Rozważymy podstawę żądania użytkownika do ograniczenia przetwarzania danych. Jeżeli przyczyny mają zastosowanie do RODO, będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe tylko w odpowiednich okolicznościach w RODO i poinformujemy Cię przed zniesieniem ograniczenia przetwarzania danych.

• Masz prawo nie podlegać decyzji opartej wyłącznie na automatycznym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, które wywołuje skutki prawne dotyczące użytkownika lub ma na niego znaczący wpływ.

• Użytkownicy mają prawo otrzymywać swoje dane osobowe w uporządkowanym, powszechnie używanym formacie i przekazywać je do innego administratora danych (przenoszenie danych).

Mamy prawo odmówić rozpatrzenia wniosków lub tylko częściowo spełnić żądania, w przypadku których ma zastosowanie wyłączenie lub w inny sposób jesteśmy do tego uprawnieni na mocy obowiązujących przepisów, na przykład jeśli żądanie jest oczywiście bezzasadne lub oczywiście nadmierne lub wymagałoby ujawnienia informacji o osobach trzecich. W niektórych okolicznościach możemy naliczyć opłatę, jeśli zezwalają na to obowiązujące przepisy. Jeśli uznamy, że niektóre aspekty wniosku o usunięcie informacji mogą spowodować, że nie będziemy mogli legalnie wykorzystać tych informacji w celu ustalenia, wykonania lub obrony roszczeń prawnych lub powodów dozwolonych przez obowiązujące prawo, możemy taki wniosek odrzucić.

5.3 Wycofanie zgody

Użytkownik może wycofać uprzednio udzieloną nam zgodę w określonym celu poprzez złożenie wniosku uwzględniającego gromadzenie, wykorzystywanie i/lub ujawnianie jego danych osobowych będących w naszym posiadaniu lub pod naszą kontrolą. W zależności od konkretnej usługi, z której Użytkownik korzysta, może wycofać swoją zgodę, kontaktując się z nami za pośrednictwem strony: https://privacy.mi.com/support. Rozpatrzymy prośbę użytkownika w rozsądnym terminie od momentu jej złożenia, a następnie, zgodnie z wnioskiem, przestaniemy gromadzić, wykorzystywać i ujawniać jego dane osobowe.

W zależności od zakresu wycofania zgody, należy pamiętać, że użytkownik może nie być w stanie w pełni korzystać z produktów i usług Xiaomi. Wycofanie zgody lub upoważnienia nie unieważni procesu przetwarzania realizowanego na podstawie zgody aż do momentu wycofania.

5.4 Rezygnacja z usług lub konta

Jeśli chcesz anulować określony produkt lub usługę, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem https://privacy.mi.com/support.

Jeśli Użytkownik chce usunąć Konto Xiaomi, musi pamiętać o tym, że uniemożliwi mu to korzystanie z pełnej gamy produktów i usług Xiaomi. W pewnych okolicznościach usunięcie może zostać uniemożliwione lub opóźnione. Na przykład, jeśli wciąż widnieją zaległości pieniężne na koncie, takie jak nieopłacona usługa członkowska aplikacji Mi Muzyka, za płatny motyw w serwisie Motywy lub nieopłacona pożyczka w Mi Finanse itp. W takim przypadku wniosek użytkownika nie zostanie zaakceptowany.

Po zalogowaniu się do Xiaomi za pośrednictwem konta osoby trzeciej, należy złożyć wniosek o usunięcie konta od osoby trzeciej.

6. W jaki sposób dane osobowe Użytkownika są przesyłane globalnie

Xiaomi przetwarza i archiwizuje dane osobowe za pośrednictwem globalnej infrastruktury operacyjnej i kontrolnej. Obecnie, centra danych firmy Xiaomi znajdują się w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji i Singapurze. Twoje dane mogą być przekazywane do tych centrów danych zgodnie z obowiązującym prawem w celach, które zostały opisane w niniejszej Polityce Prywatności.

Możemy również przekazywać dane osobowe użytkownika zewnętrznym dostawcom usług i partnerom biznesowym. Te dane mogą być również przesyłane do innych krajów lub regionów. Jurysdykcja, w której znajdują się te globalne podmioty może, ale nie musi, chronić danych osobowych w ten sam sposób, w jaki są one chronione w obecnej jurysdykcji. Różne przepisy dotyczące ochrony danych wiążą się z różnymi zagrożeniami. Nie zmienia to jednak naszego zobowiązania do przestrzegania niniejszej Polityki Prywatności i ochrony danych osobowych.

W szczególności

• Dane osobowe, które gromadzimy i generujemy w ramach działalności na terytorium Chin kontynentalnych, przechowywane są w centrach danych zlokalizowanych na terytorium Chin kontynentalnych, z wyjątkiem transmisji transgranicznych dozwolonych przez obowiązujące przepisy prawa.

• Dane osobowe, które gromadzimy i generujemy w ramach naszej działalności w Rosji, są przetwarzane i przechowywane w centrach danych zlokalizowanych w Rosji, z wyjątkiem transmisji transgranicznych dozwolonych na mocy prawa rosyjskiego.

• Dane osobowe gromadzone i generowane podczas operacji w Indiach są przechowywane w centrach danych zlokalizowanych w Indiach.

Jeśli zajdzie konieczność przekazania danych osobowych poza jurysdykcję naszym podmiotom stowarzyszonym lub zewnętrznym dostawcom usług, będziemy przestrzegać obowiązujących tam przepisów prawa. Zapewniamy, że wszystkie tego rodzaju transmisje danych spełniają wymogi obowiązujących lokalnych przepisów o ochronie danych, wprowadzając jednolite zabezpieczenia. Możesz skontaktować się z nami na stronie https://privacy.mi.com/support, aby dowiedzieć się więcej o mechanizmach bezpieczeństwa.

Jeśli korzystasz z naszych produktów i usług w obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), funkcję administratora danych pełni Xiaomi Technology Netherlands B.V., natomiast Xiaomi Singapore Pte. Ltd. jest jednostką odpowiedzialną za przetwarzanie danych. Dane kontaktowe znajdują się w sekcji „Skontaktuj się z nami”.

Za każdym razem, gdy Xiaomi udostępnia dane osobowe użytkowników z EOG zewnętrznym dostawcom usług, którzy mogą (ale nie muszą) być jednostką Xiaomi poza EOG, udostępniamy je w zgodzie z klauzulami umownymi lub innymi środkami bezpieczeństwa zawartymi w RODO. Możesz skontaktować się z nami na stronie https://privacy.mi.com/support, aby dowiedzieć się więcej o mechanizmach bezpieczeństwa bądź zażądać kopii naszych standardowych klauzul umownych.

7. Ochrona nieletnich

Uważamy, że rodzice odpowiadają za nadzorowanie sposobu, w jaki ich dzieci korzystają z naszych produktów i usług. Jednocześnie nie oferujemy bezpośrednio usług dzieciom, ani nie wykorzystujemy danych osobowych dzieci do celów marketingowych.

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i uważasz, że osoba niepełnoletnia dostarczyła Xiaomi dane osobowe, skontaktuj się z nami pod adresem https://privacy.mi.com/support. W ten sposób możesz się również upewnić, że dane osobowe zostały natychmiast usunięte oraz że osoba niepełnoletnia została wycofana z subskrypcji odpowiednich usług Xiaomi.

8. Witryny internetowe oraz usługi podmiotów zewnętrznych

Nasza Polityka Prywatności nie dotyczy produktów i usług oferowanych przez strony trzecie. W zależności od używanego produktu lub usługi Xiaomi może zawierać produkty onnych firm, usługi obejmujące obsługę głosową, przetwarzanie kamer, odtwarzanie wideo, czyszczenie systemu i usługi związane z bezpieczeństwem, gry, statystyki, interakcje w mediach społecznościowych, przetwarzanie płatności, nawigację po mapach, udostępnianie, aktywne powiadomienia, filtrowanie informacji, metody wprowadzania itd. Niektóre z nich zostaną udostępnione w formie linków do stron internetowych niezależnych podmiotów, a niektóre będą dostępne w postaci zestawów SDK, interfejsów API itp. Twoje dane mogą być również gromadzone podczas korzystania z tych produktów lub usług. Dlatego też, po zapoznaniu się z naszą Polityką prywatności, zdecydowanie zalecamy przeczytanie polityki prywatności danej strony trzeciej. Nie odpowiadamy i nie możemy nadzorować, w jaki sposób niezależne podmioty wykorzystują zgromadzone dane osobowe użytkowników. Nasza Polityka Prywatności nie dotyczy witryn, do których prowadzą łącza w naszych usługach.

Poniżej znajdują się przykłady warunków i zasad ochrony prywatności stron trzecich, które mogą mieć zastosowanie w przypadku korzystania z określonych produktów wymienionych powyżej:

Gdy korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy w celu sfinalizowania i opłacenia zamówienia, dane osobowe podane podczas realizacji transakcji są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności danego niezależnego podmiotu.

W przypadku korzystania z funkcji Skanowanie bezpieczeństwa w Panelu sterowania zastosowanie ma jedna z poniższych Polityk Prywatności, w zależności od wybranej usługi:

• Polityka Prywatności i Bezpieczeństwa Avast: https://www.avast.com/privacy-policy

• Polityka Prywatności Antiy Mobile Security AVL SDK: https://www.avlsec.com/en/privacy-policy

• Polityka Prywatności Tencent: https://privacy.qq.com/

Podczas korzystania z funkcji Sprzątacz w aplikacji Panel sterowania, obowiązuje Polityka Prywatności Tencent:https://privacy.qq.com

Korzystając z usług reklamowych w kilku konkretnych aplikacjach systemowych, użytkownik wyraża zgodę na jeden z poniższych warunków, na podstawie wybranego przez niego serwisu:

• Polityka Prywatności Google: https://www.google.com/policies/privacy

• Polityka Prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

W przypadku korzystania z Metody wprowadzania Google, obowiązuje Polityka Prywatności Google: https://policies.google.com/privacy

Kiedy analizujemy statystyki, monitorujemy częstotliwość awarii aplikacji i zapewniamy możliwości kontroli chmury, korzystamy z Google Analytics dla Firebase lub Firebase Analytics dostarczonego przez Google Inc. Możesz przeczytać więcej o Polityce prywatności Google Firebase: https://policies.google.com/privacy i https://www.google.com/policies/privacy/partners/.

Aby wyświetlać reklamy w dowolnych aplikacjach systemu Xiaomi, zewnętrzni partnerzy reklamowi mogą gromadzić dane generowane na podstawie Twoich działań online, takich jak kliknięcia reklam i wyświetlenia treści lub inne działania w witrynach lub aplikacjach.

• Polityka Prywatności Google: https://www.google.com/policies/privacy

• Polityka Prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

• Polityka Prywatności Unity: https://unity3d.com/legal/privacy-policy

• Polityka Prywatności Vungle: https://vungle.com/privacy/

• Polityka Prywatności ironSource: https://developers.ironsrc.com/ironsource-mobile/air/ironsource-mobile-privacy-policy/

• Polityka Prywatności AppLovin: https://www.applovin.com/privacy/

• Polityka Prywatności Chartboost: https://answers.chartboost.com/en-us/articles/200780269

• Polityka Prywatności Mopub: https://www.mopub.com/legal/privacy/

• Polityka Prywatności Mytarget: https://legal.my.com/us/mail/privacy_nonEU/

• Polityka Prywatności Yandex: https://yandex.com/legal/privacy/

• Polityka Prywatności Tapjoy: https://www.tapjoy.com/legal/advertisers/privacy-policy/

• Polityka Prywatności AdColony: https://www.adcolony.com/privacy-policy/

Możemy gromadzić dane użytkowników i udostępniać je zewnętrznym firmom zajmującym się analizą autorstwa zgodnie z instrukcjami naszych partnerów reklamowych, aby generować raporty dla naszych partnerów reklamowych, w tym wskaźniki interakcji z naszymi reklamami (jeśli istnieją). W zależności od używanych aplikacji systemowych zewnętrzne firmy atrybucyjne mogą obejmować:

• Politykę Prywatności Adjust: https://www.adjust.com/terms/privacy-policy/

• Politykę Prywatności Appsflyer: https://www.appsflyer.com/privacy-policy/

• Politykę Prywatności Affise: https://affise.com/privacy-policy/

• Politykę Prywatności Miaozhen: https://www.miaozhen.com/en/privacy

• Politykę Prywatności Nielsen: https://www.nielsen.com/cn/en/legal/privacy-policy/

9. W jaki sposób aktualizujemy niniejszą Politykę Prywatności

Okresowo przeglądamy niniejszą Politykę Prywatności na podstawie zmian w biznesie, technologii, obowiązującym prawie i najlepszych praktykach i możemy aktualizować niniejszą Politykę Prywatności. Jeśli do niniejszej Polityki Prywatności wprowadzimy istotne zmiany, użytkownik zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości e-mail (wysłanej na adres wskazany w koncie) lub ogłosimy informację o zmianach na wszystkich witrynach Xiaomi lub przez nasze urządzenia mobilne, aby użytkownik wiedział, jakie informacje gromadzimy i jak je wykorzystujemy. Tego rodzaju zmiany w naszej Polityce Prywatności będą obowiązywać od dnia podanego w powiadomieniu lub na stronie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony w celu uzyskania najnowszych informacji dotyczących procedur ochrony prywatności. Używanie produktów i usług w witrynach, na telefonach komórkowych i na innych urządzeniach oznacza wyrażenie zgody na zaktualizowaną Politykę prywatności. Jeśli wymagają tego obowiązujące przepisy, poprosimy użytkowników o wyraźną zgodę podczas zbierania dodatkowych danych osobowych, gdy wykorzystamy lub rozpowszechnimy te dane osobowe do nowych celów.

10. Skontaktuj się z nami

W przypadku jakichkolwiek uwag lub pytań dotyczących niniejszej Polityki Prywatności bądź też kwestii związanych z gromadzeniem, wykorzystywaniem lub ujawnianiem danych osobowych przez Xiaomi należy skontaktować się z nami przez https://privacy.mi.com/support lub poniższy adres. W przypadku otrzymania wniosku dotyczącego danych osobowych lub prywatności bądź związanego z uzyskiwaniem dostępu do takich danych oraz z ich pobieraniem, nasz profesjonalny zespół się tym zajmie. Możemy poprosić Użytkownika o podanie większej ilości informacji, jeśli zapytanie dotyczy istotnej kwestii.

Jeśli Użytkownik nie jest usatysfakcjonowany otrzymaną od nas odpowiedzią w związku z ochroną danych osobowych, może wnieść skargę do odpowiednich organów regulujących ochronę danych osobowych w swojej jurysdykcji. Jeśli Użytkownik się z nami skonsultuje, przekażemy informacje na temat odpowiednich kanałów składania skarg, które mogą mieć zastosowanie w zależności od sytuacji.

Xiaomi Communications Co., Ltd. #019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian District, Beijing, China 100085

Xiaomi Singapore Pte. Ltd. 20 Cross Street, China Court #02-12 Singapore 048422

Dla użytkowników w Indiach:

Xiaomi Technology India Private Limited Building Orchid, Block E, Embassy Tech Village, Outer Ring Road, Devarabisanahalli, Bengaluru, Karnataka - 560103, India

Wszelkie rozbieżności i zażalenia dotyczące przetwarzania poufnych danych osobowych lub informacji należy zgłosić wyznaczonemu urzędnikowi ds. skarg, o którym mowa poniżej:

Imię i Nazwisko: Vishwanath C

Nr. telefonu: 080 6885 6286, pon.-sob. od 9:00 do 18:00

Adres e-mail: grievance.officer@xiaomi.com

Dla użytkowników w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG):

Xiaomi Technology Netherlands B.V. Prinses Beatrixlaan 582, The Hague 2595BM Netherlands

Dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności!

Co nowego

Dokonaliśmy następujących aktualizacji:

• Zaktualizowaliśmy niektóre z naszych danych kontaktowych.

• Zaktualizowaliśmy niektóre informacje, które są gromadzone przez nas i przez strony trzecie.

• Dokładniej określiliśmy, w jaki sposób wykorzystujemy dane nieosobowe.

• Zaktualizowaliśmy sposób, w jaki wykorzystujemy Twoje dane osobowe, w tym bardziej szczegółowo określając, kiedy przetwarzamy dane osobowe w oparciu o nasze uzasadnione interesy oraz w związku z korzystaniem przez Ciebie z usług push.

• Przedstawiliśmy więcej szczegółów dotyczących przechowywania danych.

• Bardziej jasno określiliśmy Twoje prawa do danych osobowych.