Xiaomi Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikamız 4 Eylül 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Lütfen gizlilik uygulamalarımıza bakmak için bir dakikanızı ayrın ve eğer herhangi bir sorunuz varsa bize bildiriniz.

Hakkımızda

Xiaomi Singapore Pte. Ltd., Xiaomi Technology Netherlands B.V., ve Xiaomi Group (bundan sonra “Xiaomi”, “biz”, “bizim” veya “biz” olarak adlandırılacaktır) grup altındaki bağlı şirketleri gizliliğinizi ciddi şekilde ele alacaklardır. Bu Gizlilik Politikası ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak ve kişisel bilgi toplama ve kullanım uygulamalarımız hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olmanız için tasarlanmıştır ve sonuçta Xiaomi’ye sağlanan kişisel bilgilerinizin kontrolü sizin elinizdedir.

Bu Gizlilik Politikası Hakkında

Bu Gizlilik Politikası, Bağımsız gizlilik politikası sağlayan belirli Xiaomi ürünleri veya hizmetleri dışında, bu Gizlilik Politikasını referans alan veya bağlanan tüm Xiaomi cihazları, internet siteleri veya uygulamaları için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası, internet sitelerinde bulunan ürünlerimizi ve hizmetlerimizi (https://www.mi.com, https://en.miui.com, https://account.xiaomi.com) ve mobil cihazlarımızda sunduğumuz uygulamalarımızı kullandığınız zaman, Xiaomi’nin, sizden aldığı veya sizin bize verdiğiniz kişisel bilgileri nasıl topladığını, kullandığını, açıkladığını, işlediğini ve koruduğunu açıklar. Eğer bir Xiaomi ürünü ayrı bir gizlilik politikası sağlıyorsa, ayrı Gizlilik Politikası uygulamada önceliğe sahiptir, kapsamadığı alanlar bu Gizlilik politikasının şartlarına tabi olacaktır. Ayrıca, belirli ürün ve hizmetlerin kişisel bilgilerinizi nasıl topladığı ve işlediği de model, hizmet sürümü veya bölgeye bağlı olarak değişebilir. Ayrıntılar için ayrı Gizlilik Politikasına bakmanızı öneririz.

Bölgenizdeki geçerli yasalar tarafından aksi belirtilmedikçe, bu Gizlilik Politikası uyarınca, “kişisel bilgi”, bir bireyi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamak için tek başına veya bireye ait Xiaomi tarafından erişim sağlanabilen diğer bilgiler ile birleştirilerek bu amaçta kullanılabilen bilgiler anlamına gelir. Kişisel bilgilerinizi kesinlikle Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanacağız.

Size nasıl yardımcı olabiliriz

Sonuçta, tüm kullanıcılarımız için istediğimiz en iyisi olandır. Bu Gizlilik Politikası'nın özetlendiği gibi veri işleme uygulaması ile herhangi bir endişeniz varsa, endişelerinizi gidermek için lütfen privacy@xiaomi.com adresi ile irtibata geçiniz. Sizden bir şeyler duymak bizi mutlu edecektir. Eğer bizim tatmin edici şekilde ele almadığımız, çözülmemiş gizlilik veya veri kullanım endişeleriniz varsa, Lütfen ABD merkezli üçüncü taraf uyuşmazlık çözüm sağlayıcımız (ücretsiz) https://feedback-form.truste.com/watchdog/request adresi ile irtibata geçiniz.

TRUSTe

1 Hangi bilgiler tarafımızca toplanır ve bu bilgiler nasıl kullanılır?

1.1 Tarafımızca ne gibi bilgiler toplanmaktadır

Hizmetlerimizi sunabilmek için, sizden bu hizmetler için gerekli kişisel bilgileriniz istenir. Sadece belirtilen, somut, açık ve meşru amaçlar için gerekli bilgileri toplayacak ve bu bilgileri, bu amaçlarla uyumlu olmayan şekillerde işlemeyeceğiz. Talep ettiğimiz bilgileri sağlamayı veya sağlamamayı seçme hakkınız vardır, ancak çoğu durumda kişisel bilgilerinizi sağlamazsanız, size ürünlerimizi veya hizmetlerimizi sunamayabilir veya sorularınızı yanıtlayamayabiliriz.

Seçtiğiniz hizmete bağlı olarak, aşağıdaki türlerde bilgi toplayabiliriz:

1.1.1 Bize sağladığınız bilgiler:

Seçtiğiniz hizmet için gerekli olan bize sağladığınız herhangi bir kişisel bilgiyi toplayabiliriz. Örneğin, mi.com perakende satış hizmetlerini kullanıyorsanız, adınızı, cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi, teslimat adresinizi, siparişinizi, fatura bilgilerinizi, banka hesap numaranızı, hesap sahibinin adını, kredi kartı numarasını ve diğer bilgileri sağlayabilirsiniz; Xiaomi Cloud hizmetlerini kullanıyorsanız materyalleri veya verileri senkronize edebilirsiniz; bir hesap oluşturursanız cinsiyet, güvenlikle ilgili bilgilerinizi ve diğerlerini sağlayabilirsiniz; MIUI Forumuna veya diğer Xiaomi platformuna katılırsanız, mevcut iş unvanını, eğitim geçmişini ve sosyal faaliyetlerinizle ilgili diğer bilgileri özgürce verebilirsiniz.

1.1.2 Hizmetlerimizi kullandığınızda topladığımız bilgiler

• Cihaz ya da SIM ile ilgili bilgiler. Örneğin, IMEI numarası, GAID numarası, IMSI numarası, MAC adresi, Seri numarası, MIUI sürümü ve türü, ROM sürümü, Android sürümü, Android Kimliği, Alan Kimliği, SIM kart operatörü ve konum alanı, ekran görüntüsü bilgisi, cihaz tuş takımı bilgisi, cihaz üreticisi ayrıntıları ve model adı, cihaz etkinleştirme süresi, şebeke operatörü, bağlantı tipi, temel donanım bilgileri ve kullanım bilgileri (CPU, depolama, pil kullanımı, ekran çözünürlüğü ve cihaz sıcaklığı, kamera lensi modeli gibi).

•Size üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve iş ortakları tarafından atanabilecek özel bilgiler: üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları tarafından atanan reklam kimliğiniz gibi bilgileri toplayabilir ve kullanabiliriz.

•Uygulama listesi, uygulama kimliği bilgisi, SDK sürümü, sistem güncelleme ayarları, uygulama ayarları (bölge, dil, saat dilimi, yazı tipi) ve uygulama durum kaydı gibi uygulama temel bilgileri dahil olmak üzere uygulama kullanımınıza ilişkin bilgiler (örneğin indirme, yükleme, güncelleme, silme).

• MIUI Forum hizmetindeki rozetleriniz, puanlarınız, oturum açma bilgileriniz ve tarama kayıtlarınız gibi bir hizmeti kullandığınızda oluşturulan bilgiler; MIUI Forumundaki mesajlarınız (sadece hem gönderen hem de alan taraflarca görülebilir); Mi push hizmetlerini kullanırken oluşturulan push içeriği; reklam hizmetleri için davranışlarınız (tıklama, tarama vb. gibi).

• Konum bilgisi (yalnızca belirli hizmetler/işlevler için): konumla ilgili hizmetleri (navigasyon yazılımı, hava durumu yazılımı ve cihaz bulma işlevine sahip yazılım) kullanıyorsanız, doğru veya yaklaşık konumunuzla ilgili çeşitli bilgiler. Örneğin, bölge, ülke kodu, şehir kodu, mobil şebeke kodu, mobil ülke kodu, hücre kimliği, boylam ve enlem bilgisi, saat dilimi ayarları, dil ayarları gibi. Her uygulamanın konum bilgisini telefon ayarları dahilinde istediğiniz zaman kapatabilirsiniz (Ayarlar- İzinler).

• İşlem kaydı bilgisi:: belirli işlevleri, uygulamaları ve internet sitelerini kullanımınızla ilgili bilgiler. Örneğin, çerezler ve diğer anonim tanımlayıcı teknolojiler, IP adresleri, ağ istek bilgileri, geçici mesaj geçmişi, standart sistem günlükleri, kilitlenme bilgileri, hizmetleri kullanarak oluşturulan günlük bilgileri (kayıt süresi, erişim süresi, etkinlik süresi vb. gibi).

• Diğer bilgiler: çevresel özellikler değeri (ÇÖD) (yani, Mi Hesap Kimliği, telefon cihaz kimliği, bağlı Wi-Fi Kimliği ve konum bilgisinden elde edilen değer).

1.1.3 Üçüncü taraf kaynaklardan bilgiler

Yasa tarafından izin verildiği zaman üçüncü taraf kaynaklardan hakkınızda bilgi toplayacağız. Örneğin,

• hesap ve finansal işlemleri içerebilecek bazı hizmetler için, yetkinizle, güvenlik ve sahtekarlık önleme amacıyla meşru üçüncü taraf kaynakları aracılığıyla sizin tarafınızdan verilen bilgileri (telefon numarası gibi) doğrulayabiliriz;

• size reklam hizmetleri sunmak için belirlenmiş tanıtıcı semboller (bir reklam verenden gelen IMEI gibi) alabiliriz;

• üçüncü taraf sosyal ağ hizmetlerinden (örneğin bir Xiaomi hizmetine giriş yapmak için bir sosyal ağ hesabı kullanırken) hesap kimlikleri ve takma adlar gibi belirli bilgileri de alabiliriz;

• Sizin hakkınızda başkalarının bize sağladığı bilgiler (örneğin, diğer kullanıcıların sizin için mi.com hizmetleri aracılığıyla ürünleri satın alırken bize sağlayabilecekleri teslimat adresiniz).

1.1.4 Tanımlanamayan bilgiler

Ayrıca, doğrudan veya dolaylı olarak bir bireye bağlı olmayan ve uygulanabilir yerel yasalara göre kişisel bilgi olarak tanımlanmayan başka türde bilgiler de toplayabiliriz. Bu bilgiler, belirli bir hizmeti (örneğin tanımlanamayan cihazla ilgili bilgiler, günlük kullanım olayları, sayfa erişim olayları, sayfa erişim süresi olay, oturum olayları) kullandığınızda oluşturulan istatistiksel verileri içerebilir; ağ izleme verileri (örneğin, istek süresi, istek sayısı veya hata isteği vb.); uygulama kilitlenme olayları. Bu tür verilerin toplanmasının amacı, size sunduğumuz hizmetleri iyileştirmektir. Toplanan bilgilerin türü ve miktarı, ürünlerimizi ve/veya hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Benzersiz cihaz tanımlayıcıları, cihaz modelleri, sistem sürüm numaraları ve internet sitelerimizdeki veya mobil uygulamalardaki etkinlikleriniz hakkındaki bilgiler gibi bilgileri topluyoruz. Size daha yararlı bilgiler sağlamak, internet sitelerimizin, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin hangi bölümleriyle en çok ilgilendiğinizi anlamak için bu tür bilgileri topluyoruz. Bu tür toplanmış veriler, sizi tanımlamak için kullanılamadığından kişisel bilgiler değildir. Ancak, kişisel olmayan bilgileri kişisel bilgilerle birleştirirsek, bu bilgiler kişisel bilgi olarak kabul edilecektir.

1.2 Topladığımız kişisel bilgileri nasıl kullanıyoruz

Kişisel bilgi toplamanın amacı, size ürün ve/veya hizmet sağlamak ve geçerli yasalara, düzenlemelere ve diğer yasal gerekliliklere uymamızı sağlamaktır. Şunları içerir:

• Teslimat, etkinleştirme, doğrulama, satış sonrası, müşteri desteği ve reklamcılık gibi ürünlerimizi ve/veya hizmetlerimizi sağlamayı, işlemeyi, bakımını yapmayı, geliştirmeyi ve ilerletmeyi.

• Kayıp ve sahtekarlıkları önlemek amacıyla kullanıcıları tanımlamaya yardımcı olmak, kullanıcı kimliğini doğrulamak gibi güvenlik önlemlerini uygulamayı ve sürdürmeyi. Bilgilerinizi dolandırıcılık karşıtı amaçlar için, yalnızca aşağıdaki iki koşul yerine getirildiğinde kullanırız: gerekli olduğunda ve değerlendirme amacıyla kullanılan verilerin, Xiaomi'nin kullanıcıları ve hizmetlerinin meşru çıkarlarına uygun olduğunda.

• Donanımınız, hizmetleriniz, sorularınız ve isteklerinizle ilgilenmek, örneğin müşteri taleplerini cevaplamak, sistem ve uygulama bildirimleri göndermek, çekilişler gibi faaliyetlerinizi yönetmek gibi.

• Pazarlama ve tanıtım araçları ve güncellemeleri sağlama, gibi ilgili tanıtım faaliyetlerini yürütmek. Artık belirli türden promosyon araçları almak istemiyorsanız, geçerli yasalarda aksi belirtilmedikçe, mesajda belirtilen yöntem ile (mesajın altındaki abonelikten çıkma bağlantısı gibi) vazgeçebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki “Haklarınız” bölümüne bakınız.

• Kişiselleştirilmiş hizmet ve içerik sağlama. Satın alma geçmişi, internet sitesi gezinme geçmişi ve coğrafi konum gibi ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanırken ürettiğiniz bilgilere dayanarak reklam dahil kişiselleştirilmiş ürünler, hizmetler ve etkinlikler önerebiliriz. İstediğiniz zaman kişiselleştirilmiş reklamlar almayı bırakma ve doğrudan pazarlama amacıyla yapılanlar da dahil olmak üzere profil oluşturmaya itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için, telefon ayarlarında istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz (Ayarlar - Ek ayarlar - Gizlilik - Reklam hizmetleri) veya bizimle privacy@xiaomi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki “Haklarınız” bölümüne bakınız.

• Genel forumlarda yorum yapmanıza izin verilmesi.

• Veri analizi, araştırma ve ürünlerimizi veya hizmetlerimizi daha iyi geliştirmek için ürünlerimizin veya hizmetlerimizin kullanımıyla ilgili istatistiksel bilgilerin geliştirilmesi gibi iç amaçlar. Örneğin, makine öğrenimi veya model algoritması eğitimi, tanımlama işleminden sonra gerçekleştirilir.

• Hafıza kullanımını veya uygulamanızın CPU kullanımını analiz etme gibi, cihazınızın performansını optimize etme.

• Ticari faaliyetlerimizi (iş istatistikleri gibi) veya yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için sizinle ilgili bilgileri saklamak ve korumak.

• Cihazınızda Notlar hizmetini kullanmak gibi, sunucularımızla iletişim gerektirmeyen yerel hizmetler sağlama.

• İzniniz ile diğer amaçlar.

Burada, bilgilerinizi nasıl kullandığımıza dair daha ayrıntılı örnekler (kişisel bilgiler içerebilir) bulunmaktadır:

• Satın aldığınız Xiaomi ürün veya hizmetlerinin, sizin için etkinleştirilmesi ve kaydedilmesi.

• Mi Hesabınızın oluşturulması ve bakımı. İnternet sitemiz veya mobil cihazlar üzerinden bir Mi Hesabı oluşturduğunuzda toplanan kişisel bilgiler, sizin için kişisel Mi Hesabı ve profil sayfası oluşturmak için kullanılır.

• Satın alma emrinizin işlenmesi. E-ticaret siparişleriyle ilgili bilgiler, müşteri desteği ve yeniden teslimat dahil olmak üzere satın alma siparişini ve ilgili satış sonrası hizmetleri işlemek için kullanılır. Buna ek olarak, sipariş numarası, teslimat ortağı ile siparişi karşılıklı kontrol etmek ve teslimatın kaydını yapmak için kullanılır. Alıcı bilgileri ad, adres, telefon numarası ve posta kodu da dahil olmak üzere teslimat amaçları için kullanılır. E-posta adresiniz size koli izleme bilgilerini göndermek için kullanılır. Satın alınan kalemlerin listesi, fatura yazdırmak için kullanılır ve müşterinin parselde hangi kalemlerin olduğunu görmesini sağlar.

• MIUI Forum'a katılmak. MIUI Forum veya diğer Xiaomi İnternet platformları ile ilgili kişisel bilgiler profil sayfasını görüntülemek, diğer kullanıcılar ile etkileşimi sağlamak ve forumda yer almak için kullanılır.

• Xiaomi Cloud ve diğer MIUI hizmetlerinin sağlanması. Aşağıdaki bilgiler: (GAID numarası, IMEI numarası, IMSI numarası, telefon numarası, cihaz kimliği, cihaz işletim sistemi, MAC Adresi, cihaz türü, sistem ve performans bilgileri dahil olmak üzere cihaz veya SIM kartla ilgili bilgiler ve mobil ülke kodu, mobil ağ kodu, konum alanı kodu ve hücre kimliği dahil konum bilgisi), Xiaomi Cloud, arama geçmişi senkronizasyonu, SMS senkronizasyonu, Cihaz bulma gibi Kullanıcı doğrulama ve hizmet etkinleştirme amacıyla MIUI hizmetlerini etkinleştirmek için kullanılır.

• Etkinleştirme hatalarının tanımlanması. Konumla ilgili bilgiler, servisin şebeke operatörünü tanımlamak ve bu hatanın şebeke operatörüne bildirmek için SIM kart etkinleştirme hatasına (örneğin Kısa Mesaj Servisi (SMS) ağ geçitleri ve şebeke arızaları) erişmek için kullanılır.

• Diğer MIUI hizmetlerinin sağlanması. MIUI hizmetleri tarafından toplanan bilgiler MIUI hizmetleri ile ilgili olarak hizmet optimizasyonu yaparken bu hizmetin, etkilikleri indirme, güncelleme, kaydetme, yürütme veya optimize etme gibi işlevlerini yerine getirmek için kullanılır. Örneğin, Tema mağazası tarafından toplanan kişisel bilgiler, indirme ve tarama geçmişinize bağlı olarak kişiselleştirilmiş tema öneri hizmetleri sağlayabilir.

• Cihazınızı bulma. Telefonunuz kaybolur ya da çalınırsa, Xiaomi'nin Cihaz Bulma özelliği ve telefonunuzu bulmanıza ve güvende olmasına yardımcı olabilir. Telefonunuz tarafından sağlanan konum bilgilerini kullanarak telefonunuzu bir harita üzerinde bulabilir, telefonunuzu silebilir veya telefonunuzu kilitleyebilirsiniz. Telefonunuzu aktif olarak ararken, mobil cihazınızdan konum bilgileri alınır; Bazı durumlarda, bu bilgiler baz istasyonlarından veya Wi-Fi bağlantı noktalarından elde edilir. Telefon ayarları içinde herhangi bir zamanda bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz. (Ayarlar - Mi Hesap - Xiaomi Cloud - Cihaz Bul).

• Fotoğraflarda konum bilgilerini kaydetme. Bir fotoğraf çekerken konum bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Bu bilgiler fotoğraf klasörünüzde görünecektir ve konum, fotoğraflarınızın özellik bilgilerine kaydedilir. Fotoğraf çekerken konum bilgilerinizin kaydedilmesini istemiyorsanız, bu özelliği herhangi bir anda cihazınızın kamera ayarlarından kapatabilirsiniz.

• Mesajlaşma fonksiyonlarını sağlama (Mi Talk, Mi Mesaj gibi). Eğer Mi Talk indirir ve kullanırsanız, Mi Talk tarafından toplanan bilgiler, bu hizmeti etkinleştirmek, kullanıcıyı ve mesaj alıcısını belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca sohbet geçmişi bir kullanıcının uygulamayı yeniden yüklemesinden sonra sohbet geçmişinin yeniden yüklenmesinin veya cihazlar arasında senkronizasyonun uygunluğu için saklanır. Bilgi (gönderenin ve alıcının telefon numaraları ve Mi Mesaj Kimlikleri), hizmetleri etkinleştirmek üzere Mi Mesaj için ve mesajların yönlendirilmesi de dahil olmak üzere hizmetin çalışmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir.

• Konum tabanlı hizmetler sunmak. MIUI hizmetlerini kullanma sürecinde, konum bilgileri tarafımızdan veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve iş ortakları (daha fazla bilgi için, aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” kısmına bakın) tarafından hizmetin en doğru sürümünü sunmak için de kullanılabilir ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi için bu konumla ilgili hava durumu ayrıntıları, konum erişimi (Android platformunun bir parçası olarak) gibi doğru ayrıntıları sağlar. Konum hizmetlerini ayarlar menüsünde kapatabilir veya herhangi bir uygulamanın konum hizmetlerinin kullanımını istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

• Kullanıcı deneyimini geliştirme. Kullanıcı Deneyimi Programı gibi bazı tercihler, Xiaomi'ye kullanıcıların cep telefonlarını ve MIUI hizmetlerini nasıl kullandıkları hakkında çökme raporları gönderme gibi kullanıcı deneyimini iyileştirmek için veri analizi yapmasına izin verir.

• Güvenlik Merkezi'nin kullanımına izin verme. Toplanan bilgiler, Güvenlik taraması, Pil tasarrufu, Engelli Listesi, Temizleyici vb. gibi Güvenlik uygulamasında güvenlik ve sistem koruma işlevleri için kullanılabilir. Bu işlevlerin bazıları üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve iş ortakları tarafından da kullanılabilir (daha fazla bilgi için, aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” kısmına bakın). Bilgi (virüs tanımı listeleri gibi kişisel olmayan bilgiler) Güvenlik taraması işlevleri için kullanılır.

• Push hizmetlerini sağlama. Ayrıca Mi Hesap Kimliği ve GAID/IMEI numarası, reklam performansını değerlendirmek ve MIUI'den yazılım güncellemeleri veya satış ve promosyonlar hakkında bilgiler de dahil olmak üzere yeni ürün duyuruları hakkında bildirimler göndermek için Xiaomi push hizmetini sağlamak için kullanılacaktır. Ayrıca, seçilen üçüncü tarafların yetkisi altında (aynı zamanda kişisel bilgilerinizin veri denetleyicileridir- daha fazla bilgi için aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” konusuna bakın), Xiaomi push hizmeti, MIUI’den gelen Mi Hesap Kimliğinizi ve IMEI numaralarınızı kullanarak reklam performansını da değerlendirebilir veya bildirim gönderebilir. Kişisel bilgilerinizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve/veya seçilen üçüncü şahısların ürünlerini ve hizmetlerini tekliflerini veya reklamlarını (hizmetlerimizi mesajlaşarak, e-postayla veya başka yollarla) iletmek amacıyla kullanabiliriz. Cihaz Ayarları altındaki tercihlerinizi değiştirerek veya Xiaomi push özelliğini kullanarak üçüncü taraf uygulaması/internet sitesi aracılığıyla tercihlerinizi yöneterek, istediğiniz zaman bizden ve üçüncü taraflardan pazarlama iletisi almamayı tercih edebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki "Haklarınız" bölümüne bakınız.

• Kullanıcı kimliğini doğrulama. Xiaomi kullanıcı kimliğini doğrulamak ve izinsiz giriş önlemek için ECV değerini kullanır.

• Kullanıcı geri bildirimi toplama. Sağlamayı seçtiğiniz geri bildirimler, Xiaomi'nin hizmetlerimizde iyileştirmeler yapmasına yardımcı olması için değerlidir. Sağlamayı seçtiğiniz geri bildirimleri takip etmek için, Xiaomi sağladığınız kişisel bilgileri kullanarak sizinle iletişime geçebilir ve problem çözme ve hizmet iyileştirme için bu yazışmaların kayıtlarını tutar.

• Bildirimler gönderme. Zaman zaman, satın alma ve şartlar, koşullar ve politikalardaki değişiklikler gibi önemli bilgiler hakkında bildirimler göndermek için kişisel bilgilerinizi kullanabiliriz. Bu tür bilgiler Xiaomi ile etkileşimleriniz için kritik olmasından dolayı, bu tür bilgileri almayı reddetmeniz önerilmez.

• Tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi. Xiaomi’nin sosyal medya platformları üzerinden bir çekilişe, yarışmaya veya benzer bir promosyona girerseniz, size bu ödülleri göndermek için verdiğiniz kişisel bilgileri kullanabiliriz.

• Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için cihaz analizi yapmak. Xiaomi, cihaz deneyimini daha da geliştirmek için donanım ve yazılım analizlerini gerçekleştirecektir.

Ürünlerimizi, hizmetlerimizi, içeriğimizi ve reklamlarımızı sağlamak ve geliştirmek için bu bilgileri başka bilgilerle (bilgisayarlar, cep telefonları, akıllı TV'ler ve diğer bağlı cihazlar gibi farklı hizmetler veya cihazlardaki bilgiler dahil) birleştirebiliriz. Örneğin, kullandığınız Mi Hesabı gerektiren tüm hizmetlerde Mi Hesabı ayrıntılarınızı kullanabiliriz. Ayrıca, size daha iyi bir deneyim sunmak ve hizmetlerimizi iyileştirmek için, ilgili yasa ve yönetmeliklere veya izninize uygun olarak, farklı ürünlerden, hizmetlerden veya ekipmanlardan gelen bilgileri sizden veya sizin ile ilgili bir etiket oluşturmak, öneriler sunmak, özelleştirilmiş içerik ve kişiselleştirilmiş özellikler sağlamak üzere ayrıştırabiliriz. Örneğin, Mi.com adresinde ilgilenebileceğiniz ürünleri veya hizmetleri önermek için tarayıcıdaki arama geçmişinizi kullanabiliriz. Ve yukarıdaki kombinasyonun nedenlerine ve geçerli yasaların gerektirdiklerine göre, bu gibi kombinasyon için size özel kontrol mekanizmaları sağlayacağız. Bizden doğrudan pazarlama reklamları alma ve otomatik karar verme vb. etkinliklerini bırakma tercih hakkınız vardır. Bu haklarınızı kullanmak için, privacy@xiaomi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da her bir ürün için ayrı gizlilik politikası içinde tanımlanan kontrol mekanizmasına bakabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki "Haklarınız" bölümüne bakınız.

2 Çerezler ve diğer teknolojiler

Çerezler, etiketler ve komut dosyaları gibi teknolojiler Xiaomi ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız tarafından da kullanılır (daha fazla bilgi için, aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” kısmına bakın). Bu teknolojiler, eğilimleri analiz etmek, siteyi yönetmek, kullanıcıların internet sitesindeki hareketlerini takip etmek ve bir bütün olarak kullanıcı tabanımız hakkında demografik bilgiler edinmek amacıyla kullanılır. Bu teknolojilerin bu şirketler tarafından bireysel ve toplu olarak kullanımı hakkında raporlar alınabilir. Bu teknolojiler, kullanıcıların davranışlarını daha iyi anlamamıza yardımcı olur, internet sitemizin hangi kısımlarının ziyaret edildiğini söyler, ayrıca reklamların ve internet aramalarının etkinliğini arttırmamızı ve ölçmemizi sağlar. Çerezler ve diğer teknolojiler tarafından toplanan bilgileri, İnternet Protokolü (IP) adresleri veya benzer tanımlayıcıların yerel yasalarla kişisel bilgiler olarak kabul ettiği durumlar dışında kişisel olmayan bilgiler olarak ele alıyoruz.

• Kayıt dosyaları: Çoğu internet sitesinde olduğu gibi, belirli bilgileri topluyoruz ve günlük dosyalarında saklıyoruz. Bu bilgiler arasında İnternet protokolü (IP) adresleri, tarayıcı türü, İnternet servis sağlayıcısı (ISS), yönlendirme/çıkış sayfaları, işletim sistemi, tarih/saat damgası ve/veya tıklama akışı verileri bulunabilir. Bu otomatik olarak toplanan verileri sizinle ilgili topladığımız diğer bilgilerle ilişkilendirmiyoruz.

• Reklam: Biz üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve iş ortakları ile internet sitemizde reklam göstermek ya da diğer sitelerde reklamlarımızı yönetmek için çalışmaktayız (daha fazla bilgi için, aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” kısmına bakın). Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız, tarama etkinliklerinize ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak reklamcılık hizmeti sunmak için bu sitedeki ve diğer sitelerdeki faaliyetleriniz hakkında bilgi toplamak için çerez gibi teknolojileri kullanabilir. Bu reklam hizmetleri tarafınıza sunulmadan önce, açık onayınız alınır ve açık bir onaylayıcı eylem istenir. Bu bilgilerin, size ilgi alanlarınıza dayalı reklamlar sunulması amacıyla kullanılmasını istemiyorsanız, http://preferences-mgr.truste.com bağlantısına tıklayarak devre dışı bırakabilirsiniz.

• Mobil Analiz: Mobil uygulamalarımızın bazılarında, telefonunuzdaki Mobil Yazılımlarımızın işlevselliğini daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek mobil analiz yazılımları kullanılır. Bu yazılım, uygulamayı ne sıklıkla kullandığınıza dair bilgileri, uygulama dahilinde meydana gelen olayları, toplu kullanım, performans verileri, ve uygulamada meydana gelen çökmeleri de içeren bilgileri kaydeder. Analiz yazılımlarında saklanan bilgiler, mobil uygulamanın kullanımı sırasında gönderdiğiniz kişisel bilgilerinizle ilişkilendirilmez.

• Yerel Depolama- HTML5/Flash: İçeriği ve tercihleri saklamak için HTML5 veya Flash gibi Yerel Depolama Nesneleri (LSO'lar) kullanırız. İnternet sitelerimizdeki bazı özellikleri sunmak veya İnternet gezinti etkinliklerinize dayalı reklamcılık faaliyetlerini yayınlamak amacıyla ortak çalıştığımız üçüncü taraflar da bilgi toplamak ve saklamak için HTML5 veya Flash çerezleri kullanmaktadır. Çeşitli tarayıcılar HTML5 LOS'ları kaldırmak için kendi yönetim araçlarını önerebilir. Flash çerezlerini yönetmek için lütfen buraya tıklayın: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager07.html.

3 Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız

3.1 Paylaşma

Hiçbir kişisel bilgi, üçüncü taraflara satılmamaktadır. Gereksinimlerinize dayalı ürünler veya hizmetler sunmak da dahil olmak üzere ürünlerimizi veya hizmetlerimizi sağlamak veya geliştirmek için bazen kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla (aşağıda açıklandığı şekilde) paylaşabiliriz. Bu bilgileri daha fazla paylaşmamıza izin vermek istemiyorsanız, lütfen bizimle privacy@xiaomi.com adresinden iletişime geçin.

3.1.1 Bilfiil kendinizin seçtiğini veya istediğini paylaşma

Açık onayınız veya isteğiniz üzerine, kişisel bilgilerinizi sizin belirlediğiniz üçüncü şahıslarla onayınız/talebiniz kapsamında paylaşacağız. Örneğin, Mi Hesabını bir üçüncü taraf internet sitesinde veya uygulamasında oturum açmak için kullandığınız zaman.

3.1.2 Grubumuz ile bilgi paylaşımı

İş operasyonlarını başarıyla yürütmek ve ürünlerimizin veya hizmetlerimizin tüm işlevlerini size sunmak için, kişisel bilgilerinizi zaman zaman diğer Xiaomi ortakları ile paylaşabiliriz.

3.1.3 Grubumuzun ekosistemindeki şirketler ile paylaşma

Xiaomi, beraber Mi Ekosistemi'ni oluşturdukları bir grup şirketle birlikte çalışmaktadır. Mi Ekosistemi'ne dahil şirketler, Xiaomi tarafından yatırım yapılan ve kurulan, alanlarında uzman, bağımsız kuruluşlardır. Xiaomi, kişisel verilerinizi, size Mi Ekosistem bünyesindeki şirketlerin heyecan verici ürün ve hizmetlerini (donanım ve yazılım) sağlamak veya bu ürün ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Mi Ekosistem bünyesindeki şirketlerle paylaşabilir. Bu ürün ve hizmetlerin bazıları Xiaomi markası altında bulunmakla birlikte, diğer ürün ve hizmetler kendi markaları altında faaliyet gösterebilirler. Mi Ekosistem şirketleri donanım ve yazılım hizmetleri sağlamak, daha iyi işlevler ve kullanıcı deneyimi sunmak için, zaman zaman Xiaomi markası altında bulunan, Xiaomi markası altındaki ürün veya hizmetlerle ilgili bilgileri Xiaomi ile paylaşabilir. Xiaomi kişisel bilgilerinizin şifrelenmesi de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel bilgi işleminizin güvenliğini sağlamak için uygun yönetim ve teknik önlemleri alacaktır.

3.1.4 Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları ile paylaşma

Size, bu Gizlilik Politikasında açıklanan ürünleri ve hizmetleri sağlamamıza yardımcı olması için, gerektiğinde kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.

Buna teslimat servis sağlayıcılarımız, veri merkezlerimiz, veri depolama tesislerimiz, müşteri servis sağlayıcılarımız, reklam ve pazarlama servis sağlayıcılarımız ve diğer iş ortaklarımız dahildir. Bu üçüncü taraflar kişisel bilgilerinizi, Xiaomi’nin adına veya bu Gizlilik Politikasının amaçlarından biri veya birkaçı için işleme koyabilir. Size hizmet sağlamak için gerekli kişisel bilgilerin paylaşımının yalnızca meşru, yasal, gerekli, özel ve açık amaçlar için olduğunu garanti ederiz. Xiaomi, gereken özeni gösterecektir ve üçüncü taraf servis sağlayıcılarının, bulunduğunuz bölgedeki yürürlükteki gizlilik yasalarına uymasını sağlamak için sözleşmeler yapacaktır. Üçüncü taraf servis sağlayıcıların alt işlemcileri olduğu durumlar olabilir.

Performans ölçümü, analizi ve diğer iş hizmetleri sağlamak için, bilgileri (kişisel olmayan bilgileri) üçüncü taraflarla (internet sitelerimizde reklam verenler gibi) kümeli halde paylaşabiliriz. Sahip olduğumuz bilgileri, reklam verenlerin ve diğer iş ortaklarının reklamlarının ve hizmetlerinin etkinliğini ve kapsamını değerlendirmelerine yardımcı olmak için ve hizmetlerini kullanan insanların türlerini ve insanların web siteleri, uygulamaları ve hizmetleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamaları için kullanırız. Ayrıca, belirli ürünleri satın alan veya belirli işlemlerde bulunan belirli bir gruptaki müşterilerin sayısı gibi, hizmetlerimizin genel kullanım eğilimlerini de onlarla paylaşabiliriz.

3.1.5 Diğerleri

Yasal gereklilikler, yasal prosedürler, davalar ve/veya kamu kurumlarından ve devlet kurumlarından gelen talepler doğrultusunda, Xiaomi kişisel bilgilerinizi paylaşabilir. Açıklama ulusal güvenlik, hukuki yaptırım veya diğer kamu yararı ile ilgili konularda gerekli veya uygunsa, sizinle ilgili bilgileri de açıklayabiliriz.

Şartlarımızı uygulamak veya işimizi, haklarımızı, varlıklarımızı veya ürünlerimizi korumak veya kullanıcıları korumak için veya ifşa aşağıdaki amaçlar için makul bir şekilde gerekliyse (dolandırıcılık tespit etme, önleme ve çözümleme, ürünün izinsiz kullanımı, şartlar veya politikaların ihlal edilmesi veya diğer zararlı veya yasa dışı faaliyetler), sizinle ilgili bilgileri de açıklayabiliriz. (Xiaomi'nin kişisel bilgilerinizi sizin rızanız olmadan ve yalnızca geçerli veri koruma yasalarına izin verildiği ölçüde izin vermesi durumunda toplayabileceği, kullanabileceği veya ifşa edebileceği durumlar olabilir). Bu, kişisel bilgilerinizi kamu veya devlet kurumlarına vermeyi içerebilir; dolandırıcılık, ihlal ve diğer zararlı davranışları önlemek için üçüncü taraf ortaklarla hesabınızın güvenilirliği hakkında iletişim kurmak.

Ek olarak, kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerle paylaşabiliriz:

• bize profesyonel danışmanlık sunmalarını istediğimizde muhasebecilerimiz, denetçilerimiz, avukatlarımız veya benzeri danışmanlarımız; ve

• fiili veya potansiyel satış veya Xiaomi Grubundaki bir işletme ile ilgili başka bir ticari işlem durumunda yatırımcılar ve diğer ilgili üçüncü taraflar; ve

• Belirli bir açıklama ile ilgili olarak sizin tarafınızdan yetki verilmişse, diğer üçüncü şahıslar.

3.2 Aktarım

Xiaomi aşağıdaki konular haricinde hiçbir konuda bilgilerinizi aktarmayacaktır:

• Açık onayınızı aldığımız yerlerde;

• Eğer Xiaomi birleşme, devralma işleminin tamamı veya bir kısmının satın alınması veya satılması durumu olduğu zaman, mülkiyet, kullanım üzerindeki herhangi bir değişikliği, e-posta yoluyla ve/veya web sitelerimizde belirgin bir bildirim yayınlayarak sahip olabileceğiniz kişisel bilgilerinizin herhangi bir seçimi ile haberdar edeceğiz.

3.3 Kamuya açıklama

Kazanan listesini tanımlanamaz biçimde yayınlarken kazanan kişinin cep telefonu numarasını veya Mi Hesap Kimliğini veya kullanıcı adını yayınlamaya ek olarak, Xiaomi, yalnızca aşağıdaki durumlarda kişisel bilgilerinizi kamuya açıklayacaktır:

• Açık onayınızı aldığımız yerlerde;

• Yasaya veya makul gerekçelere dayanarak kamuya açıklama: yasalar ve düzenlemeler, yasal prosedürler, davalar veya yetkili hükumet departmanlarının talebi üzerine.

4 Kişisel bilgilerinizi nasıl saklar ve koruruz

4.1 Xiaomi'nin güvenlik önlemleri

Kişisel bilgilerinizin güvenliğinin sağlanması tarafımızca taahhüt edilir. Yetkisiz erişim, paylaşım veya diğer benzer risklerden kaçınmak amacıyla, mobil cihazlarınızda ve Xiaomi internet sitelerinde topladığımız bilgileri korumak ve bu bilgilerin güvenliğini sağlamak için kanuni olarak şart koşulan tüm fiziksel, elektronik ve yönetimsel prosedürler uygulamaya konulmuştur. Kişisel bilgilerinizi yürürlükteki yasalara uygun olarak korunmasını sağlarız. Örneğin, Mi Hesabınıza eriştiğinizde, daha iyi güvenlik için iki adımlı doğrulama programını kullanmayı seçebilirsiniz. Xiaomi cihazınızdan sunucularımıza veri gönderip aldığınızda, bu verilerin Güvenli Yuva Katmanı ("GYK") ve diğer algoritmalar kullanılarak şifrelendiğinden emin olunur.

Tüm kişisel bilgileriniz, denetim altındaki tesislerde korunan güvenli sunucularda depolanmaktadır. Bilgilerinizi önem ve duyarlılığa göre sınıflandırır ve kişisel bilgilerinizin gerekli güvenlik seviyesine sahip olmasını sağlarız. Bulut tabanlı veri depolaması için özel erişim denetimlerimiz vardır ve yetkisiz erişime ve kullanıma karşı koruma sağlamak için fiziksel güvenlik önlemleri dahil olmak üzere bilgi toplama, depolama ve işleme uygulamalarımızı düzenli olarak gözden geçiririz.

Kişisel bilgilerinizi koruyabildiklerinden emin olmak için iş ortakları ve üçüncü taraf servis sağlayıcıları üzerinde gereken özeni gösteririz. Ayrıca, üçüncü taraflarca uygun güvenlik standartlarının uygun sözleşme kısıtlamaları uygulanarak ve gerektiğinde denetim ve değerlendirmelerle yerine getirilip getirilmediğini kontrol ederiz. Ek olarak, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve kişisel bilgilerinize erişen üçüncü taraf servis sağlayıcılarımız, gizlilik konusunda uygulanabilir sözleşmeye bağlı yükümlülüklere tabidir.

Çalışanlarımızın kişisel bilgileri korumanın önemi konusundaki farkındalığını arttırmak için güvenlik ve gizlilik koruma eğitim kursları ve testleri yapıyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için tüm uygulanabilir ve yasal olarak gerekli tutulan adımlar atılır. Ancak, internet kullanımının tamamen güvenli olmadığını bilmelisiniz, ve bu sebepten dolayı internet üzerinden gönderdiğiniz veya aldığınız kişisel bilgilerin güvenliğini veya bütünlüğünü garanti edemeyiz.

Kişisel veri ihlallerini, gerektiğinde ilgili veri koruma denetim otoritesine ve veri konularına ihlali bildirmek de dahil olmak üzere uygulanabilir veri koruma yasalarının gerektirdiği şekilde ele alıyoruz.

4.2 Siz ne yapabilirsiniz

Xiaomi’de hesap güvenliğine zarar verebilecek başka internet sitelerinin şifre sızıntısı olması durumunda, giriş şifrenizi veya hesap bilgilerinizi kimseye (bu kişi sizin tarafınızdan usulüne uygun şekilde yetkilendirilmedikçe) ifşa etmeyerek, Xiaomi için benzersiz bir şifre belirleyebilirsiniz. Mümkün olduğu zaman, lütfen herhangi bir kişiye aldığınız doğrulama kodunu ifşa etmeyin (Xiaomi müşteri servisi olduğunu iddia edenler dahil). Başka birinin bilgisayarından veya halka açık bilgisayarlardan Xiaomi internet sitelerindeki Mi Hesabınız ile oturum açtığınızda, oturumunuzun sonunda daima çıkış yapmalısınız.

Kişisel bilgilerinizi saklı tutamamanızdan kaynaklanan ve üçüncü kişiler tarafından kişisel bilgilerinize sağlanan erişim sonucu meydana gelen güvenlik ihmallerinden Xiaomi sorumlu tutulamaz. Yukarıdakilere bakılmaksızın, hesabınızın başka bir İnternet kullanıcısı tarafından izinsiz kullanımı durumunda veya herhangi bir güvenlik ihlali meydana geldiğinde bizi hemen haberdar etmelisiniz. Yardımlarınız, kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumak için gereklidir.

4.3 Cihazınızdaki diğer özelliklere erişme

Uygulamalarımız, e-postanın kişileri kullanmasına izin verme, SMS depolama ve Wi-Fi ağ durumu vb. gibi cihazınızın bazı özelliklerine erişebilir. Bu bilgiler uygulamaların cihazınızda çalışmasına izin vermek ve uygulamalarla etkileşime geçmenizi sağlamak için kullanılır. Bu izinleri istediğiniz zaman cihaz düzeyinde kapatarak veya bizimle privacy@xiaomi.com adresinden iletişime geçerek iptal edebilirsiniz.

4.4 Saklama politikası

Kişisel bilgileri, bu Gizlilik Politikasında açıklanan bilgi toplama amacıyla veya belirli bir ürün veya hizmet için sağlanan ayrı bir gizlilik politikası veya geçerli yasaların gerektirdiği şekilde saklı tutarız. Detaylı saklama süreleri belirli bir hizmette veya ilgili ürün sayfasında belirtilir. Toplama amacı yerine getirildiğinde veya silme isteğinizi onayladıktan sonra veya ilgili ürünün veya hizmetin çalışmasını sonlandırdıktan sonra kişisel bilgilerinizi saklamaya ve silmeye veya anonimleştirmeye son vereceğiz. Bunun bir istisnası, kamu yararı, bilimsel, tarihsel araştırma veya istatistiksel amaçlar için işlediğimiz kişisel bilgilerdir. Xiaomi bu tür bilgileri, daha fazla veri işleme orijinal toplama amacı ile ilgili olmasa bile, geçerli yasalara veya isteğinize dayanarak izin verildiği takdirde, standart saklama süresinden daha uzun süre saklamaya devam edecektir.

5 Haklarınız

Kişisel bilgilerinizi kontrol etme

5.1 Ayarları kontrol etme

Xiaomi, gizlilik kaygılarının kişiden kişiye değiştiğinin farkındadır. Bundan dolayı Xiaomi, kişisel bilgilerinizin toplanması, kullanımı, paylaşılması ve işlenmesini kısıtlayabilmeniz ve gizlilik ayarlarınızı kontrol edebilmeniz için birkaç örnek yol sunmaktadır:

• Kullanıcı Deneyimi Programı ve Konum Erişimi işlevleri için açma/kapama;

• Mi Hesabında oturum açma veya kapama;

• Xiaomi Cloud senkronizasyon işlevlerinin kapatılması/açılması; ve

i.mi.com yoluyla Xiaomi Cloud üzerinde saklanan tüm bilgileri silme;

• Hassas veya kişisel bilgileri kullanan diğer hizmet ve işlemlerin kapatılması/açılması. MIUI Güvenlik uygulamasında, cihazınızın güvenlik durumuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eğer kişisel bilgilerinizin yukarıda belirtilen amaçlar çerçevesinde kullanımına daha önce izin verdiyseniz, fikrinizi istediğiniz zaman bize privacy@xiaomi.com adresinden e-posta göndererek değiştirebilirsiniz.

5.2 Kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız

Geçerli yasalara ve düzenlemelere bağlı olarak, hakkınızda tuttuğumuz diğer tüm kişisel bilgilere erişme, düzeltme ve silme hakkınız vardır (bundan sonra istek olarak anılacaktır).

Ayrıca, Mi Hesabınızdaki kişisel bilgilerle ilgili ayrıntılara http://account.mi.com adresinden veya cihazınıza giriş yaparak hesabınıza erişebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ek bilgi için lütfen bize yazın veya aşağıdaki e-posta adresinden bize ulaşın. E-posta: privacy@xiaomi.com.

Bu Gizlilik Politikası, isteğinizin geçerli yasa ve düzenlemeleri ve aşağıdaki koşulları sağlamasını gerektirmektedir:

(1) Xiaomi'nin özel erişim istemi ve bilgi güvenliğinizi korumak için, isteğiniz yazılı olmalıdır (yerel yasa sözlü talebi açıkça tanımadığı sürece);

(2) Xiaomi’nin kimliğinizi doğrulayabilmesini sağlamak için yeterli bilgi sağlayın ve başvuru sahibinin, talep edilen bilgilere tabi olduğunu ya da yasal olarak yetkilendirilmiş bir kişi olmasını sağlayın.

İsteğinizin işleme alınabileceğini doğrulamak için yeterli bilgiyi edindiğimizde, isteğinize uygulanabilir veri koruma yasaları çerçevesinde belirlenen herhangi bir süre içerisinde yanıt vermeye devam ederiz.

Ayrıntılı olarak:

• Kişisel bilgilerinizi ve haklarınızı nasıl kullandığımız hakkında açık, şeffaf ve kolay anlaşılabilir bilgiler alma hakkınız vardır. Bu Gizlilik Politikasındaki bilgileri bu yüzden size sağlıyoruz.

• İlgili yasaların gereklerine göre, tarafımızdan toplanan ve işlenen kişisel verilerinizin bir kopyası, isteğiniz üzerine ücretsiz olarak temin edilecektir. Aynı bilgilerin fazladan talep edilmesi durumunda, yürürlükteki yasalar çerçevesinde fiili idari maliyetlere dayanan makul bir ücret talep edilebilir.

• Sizin hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir bilgi yanlış veya eksikse, kişisel bilgilerinizin kullanım amacına göre düzeltilmesini veya doldurulmasını isteme hakkınız vardır.

• Yürürlükteki yasaların gerekliliklerine dayanarak, kullanmaya devam etmemiz için zorunlu bir neden olmayan kişisel bilgilerinizin silinmesini veya kaldırılmasını talep etme hakkınız vardır. Silme isteğinizle ilgili gerekçeleri göz önünde bulunduracağız ve teknik önlemler dahil makul adımları atacağız. Bu hak desteklenirse, geçerli yasal ve güvenlik teknolojileri nedeniyle bilgileri derhal sistemden kaldıramayabiliriz. Bu durumda, kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayacağız ve yedekleme temizlenene ya da anonim hale getirilinceye kadar herhangi bir işlem yapmadan ayrı olarak tutacağız.

• Doğrudan pazarlama için işleme (profilin kullanıldığı yerler dahil) dahil olmak üzere, belirli işlem türlerine ve belirli koşullar altında işleme için yasal dayanağın (profil oluşturma dahil) meşru çıkarlarımız olduğu durumlarda itiraz etme hakkınız vardır.

Özellikle bazı yargı bölgelerinin yasaları uyarınca:

• Bizden kişisel bilgilerinizi işlemenin kısıtlamasını edinme hakkınız vardır. Kısıtlama talebinizle ilgili gerekçeler dikkate alınır. Eğer gerekçeler, GVKY ile uyumlu ise, kişisel bilgileriniz yalnızca GVKY çerçevesinde belirtilen uygulanabilir şartlar altında işlenir ve işleme kısıtlaması kaldırılmadan önce tarafınıza bilgi verilir.

• Sizinle ilgili yasal etkiler yaratan veya benzer şekilde sizi önemli ölçüde etkileyen profil oluşturma dahil, yalnızca otomatik işlemeye dayanan bir karara tabi olmama hakkınız bulunmaktadır.

• Kişisel bilgilerinize yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan bir formatta başvuru yapma ve bilgileri başka bir veri denetleyicisine gönderme hakkınız bulunmaktadır.

Bizim, anlamlı olmayan / karmaşık, başkalarının gizlilik hakkına zarar veren talepler, son derece gerçekçi olmayan talepler, orantısız teknik çalışma gerektiren talepler ve yerel yasalar uyarınca talep edilmeyen talepler, kamuya açıklanmış bilgiler, gizli şartlar altında verilen bilgileri işleme isteklerini reddetme hakkımız bulunmaktadır. Bilginin silinmesine veya erişilmesine yönelik talebin belirli yönlerinin olduğuna inanıyorsak, bilgileri yukarıda belirtilen sahtecilikle mücadele ve güvenlik amaçları için yasal olarak kullanmamamızla sonuçlanabilecek durumlar, ayrıca reddedilebilir.

5.3 Onayın geri çekilmesi

Kontrolümüzdeki kişisel bilgilerinizin toplanması, kullanımı ve/veya paylaşılması da dahil olmak üzere bize daha önce belirli bir amaç için vermiş olduğunuz onayı bir talep göndererek geri çekebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz belirli bir hizmeti temel alarak, https://account.xiaomi.com/pass/del adresindeki Mi Hesap yönetim merkezini ziyaret edebilir veyaprivacy@xiaomi.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. İsteğinizi, isteğin yapıldığı tarihten itibaren makul bir süre içinde işleme koyacağız ve daha sonra isteğinize göre kişisel bilgilerinizi toplamayacak, kullanmayacak ve/veya ifşa etmeyeceğiz.

Onayınızın geri çekilme derecesine bağlı olarak, Xiaomi’nin ürün ve hizmetlerinden tam olarak yararlanmaya devam edemeyeceğinizi lütfen unutmayın. İzninizin veya onayınızın geri çekilmesi, izniniz doğrultusunda yapılan işlemlerin geçerliliğini, çekilme noktasına kadar etkilemeyecektir.

5.4 Hizmet veya hesabın iptal edilmesi

Eğer, belirli bir ürün veya hizmeti iptal etmek isterseniz, çıkış hizmeti için privacy@xiaomi.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

Mi Hesabını iptal etmek istiyorsanız, iptal işleminin tüm Xiaomi ürün ve servislerini kullanmanızı engelleyeceğini lütfen unutmayın. Bazı durumlarda iptaller engellenebilir veya ertelenebilir. Örneğin, hesabınızda Mi Müzik'in ödenmemiş üye servisi, Tema Mağazasında ödenmiş tema veya Mi Finans'ınızda ödenmemiş kredi vb. gibi ödenmemiş paralar varsa, isteğinizi hemen gerçekleştiremeyiz.

Xiaomi’ye üçüncü taraf bir hesapla giriş yaptığınızda, hesabın iptali için üçüncü taraftan başvuru yapmalısınız.

6 Kişisel bilgileriniz nasıl global olarak aktarılır

Xiaomi, küresel bir işletme ve kontrol altyapısı aracılığıyla kişisel bilgileri işler ve yedekler. Mevcut olarak, Xiaomi'nin Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Rusya ve Singapur'da veri merkezleri bulunmaktadır. Gizlilik Politikası'nda açıklanan amaçlar doğrultusunda, bilgileriniz bu yasalara uygun olarak bu veri merkezlerine aktarılabilir.

Kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına ve iş ortaklarına da aktarabiliriz ve bu nedenle verileriniz başka ülkelere veya bölgelere de aktarılabilir. Bu küresel tesislerin bulunduğu yargı alanı, kişisel bilgileri yargı alanınızdaki standartlara göre koruyabilir veya koruyamayabilir. Farklı veri koruma yasaları altında farklı riskler vardır ve kişisel bilgilerinizi denizaşırı tesislere aktarabilir ve saklayabiliriz. Ancak bu, bu Gizlilik Politikasına uyma ve kişisel bilgilerinizi koruma taahhüdümüzü değiştirmez.

Özellikle,

• Çin Anakara sınırları dahilindeki operasyonlarda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler, ilgili yasaların izin verdiği sınır ötesi aktarımlar dışında, Çin Anakara'daki veri merkezlerinde saklanmaktadır.

• Rusya'daki operasyonlarımızda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler, Rusya yasalarına göre izin verilen sınır ötesi yayınlar dışında, Rusya'da bulunan veri merkezlerinde işlenir ve saklanır.

• Hindistan’daki operasyonlarda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler Hindistan’da bulunan veri merkezlerinde saklanmaktadır.

Kişisel bilgileri kendi yetki alanınız dışındaki bağlı kuruluşlarımıza veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımıza aktarmamız gerekirse, yürürlükteki ilgili yasalara uyacağız. Tüm bu aktarımların, tek tip koruma uygulayarak yürürlükteki yerel veri koruma yasalarının gerekliliklerini yerine getirmesini sağlıyoruz. Güvenlik tedbirlerini privacy@xiaomi.com adresinden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi Avrupa Ekonomik Bölgesi (AEB) alanında kullanıyorsanız, Xiaomi Technology Netherlands B.V. veri denetleyicisi olarak hareket edecektir ve Xiaomi Singapore Pte Ltd verilerin işlenmesinden sorumlu olacatır. İletişim bilgilerini "İletişim" bölümünde bulabilirsiniz.

Eğer Xiaomi, AEB'den kaynaklanan kişisel verileri AEB'nin dışındaki bir Xiaomi Grubu kuruluşuna ya da bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısına paylaşırsa, bunu AB standart sözleşmeli maddelerine veya GDPR'de öngörülen diğer güvencelere dayanarak yapacaktır.

7 Küçüklerin korunması

Çocukların, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanmalarını denetlemenin, ebeveynlerinin veya velilerinin sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Ancak, çocuklara doğrudan hizmet sunmuyor veya çocukların kişisel verilerini pazarlama amacıyla kullanmıyoruz.

Eğer bir ebeveyn ya da vasi iseniz ve reşit olmayan kişinin Xiaomi'ye kişisel bilgilerini verdiğine inanıyorsanız, kişisel bilgilerin derhal kaldırılmasını ve refakatçinin geçerli Xiaomi hizmetlerinden herhangi birinin aboneliğinden çıkmasını sağlamak için lütfen bizimle privacy@xiaomi.com adresinden iletişime geçin.

8 Herhangi bir üçüncü tarafın şart ve koşullarını kabul etmek zorunda mıyım?

Gizlilik Politikamız, üçüncü bir tarafça sunulan ürün veya hizmetler için geçerli değildir. Kullandığınız Xiaomi ürününe veya servisine bağlı olarak, üçüncü bir tarafın ürünlerini, ses desteği, kamera işleme, video oynatma, sistem temizliği ve güvenlikle ilgili hizmetleri, oyun, istatistik, sosyal medya etkileşimi, ödeme işleme, harita navigasyonu, paylaşma, push, bilgi filtreleme, giriş yöntemlerini içeren vb. hizmetleri içerebilir.. Bunların bir kısmı üçüncü tarafların internet sitelerine bağlantılı şeklinde sağlanacaktır ve bazılarına SDK'lar, API'ler vb. aracılığıyla erişilebilinecektir. Bu ürün veya hizmetleri kullandığınızda bilgileriniz de toplanabilir. Bu nedenle, üçüncü tarafın gizlilik politikasını bizimkileri okuduğunuz gibi okumanız için zaman ayırmanızı kesinlikle öneririz. Üçüncü tarafların sizden topladıkları kişisel bilgilerden biz sorumlu tutulamayız ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığını kontrol edemeyiz. Gizlilik Politikamız, hizmetlerimiz üzerinden bağlantı verilen diğer internet siteleri için geçerli değildir.

Yukarıda listelenen belirli ürünleri kullanırken üçüncü taraf hükümlerinin ve gizlilik politikalarının ne zaman geçerli olabileceğinin örnekleri aşağıda verilmektedir:

• Siparişinizi kesinleştirmek ve ödeme yapmak için üçüncü taraf bir kullanıma alma servis sağlayıcısı kullandığınızda, çıkış sırasında sağladığınız kişisel bilgiler, üçüncü tarafın gizlilik politikasına uygun olarak kullanılır.

• MIUI Güvenlik uygulamasında güvenlik taraması özelliğini kullandığınızda, hizmet seçiminize bağlı olarak aşağıdakilerden biri geçerli olacaktır:

• Avast’ın Gizlilik ve Bilgi Güvenliği Politikası: https://www.avast.com/privacy-policy

• Mobil için AVL SDK için Lisans Sözleşmesi: http://co.avlsec.com/License.en.html?l=en

• Tencent’in Gizlilik Politikası: https://privacy.qq.com

• MIUI Güvenlik uygulamasında Temizlik özelliğini kullandığınızda, hizmet seçiminize bağlı olarak aşağıdakilerden biri geçerli olacaktır:

• Tencent’in Gizlilik Politikası: https://privacy.qq.com

• Reklamcılık hizmetlerini MIUI'deki bazı belirli uygulamalarda kullandığınız zaman, hizmet seçiminize bağlı olarak aşağıdakilerden biri geçerli olacaktır:

• Google Gizlilik Politikası: https://policies.google.com/privacy

• Facebook Gizlilik Politikası: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

• Google Giriş Yöntemi kullandığınızda, Google Gizlilik Politikası https://policies.google.com/privacy geçerlidir

9 Bu Gizlilik Politikasını nasıl güncelleriz

İşletme ve teknolojideki değişikliklere dayanarak Gizlilik Politikasını periyodik olarak gözden geçiririz ve bu Gizlilik Politikasını güncelleyebiliriz. Bu Gizlilik Politikasında önemli bir değişiklik yaparsak, e-posta gibi kayıtlı iletişim bilgileriniz (hesabınızda belirtilen e-posta adresine gönderilen) ile bilgilendiririz veya Xiaomi web sitelerinde yayınlayarak veya topladığımız bilgileri ve bunları nasıl kullandığımızı öğrenebilmeniz için sizi mobil cihazlar aracılığıyla bilgilendireceğiz. Gizlilik Politikasında yapılan bu değişiklikler, bildirimlerde veya web sitesinde belirtilen yürürlük tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Gizlilik uygulamalarımız hakkında en son bilgiler için bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz. Internet sitesinde, mobil cihazlarda ve/veya başka herhangi bir cihazda ürün ve hizmetleri kullanmaya devam etmeniz halinde, güncellenmiş Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılır. Sizden ek kişisel bilgiler topladığımızda veya kişisel bilgilerinizi yeni amaçlar için kullandığımızda veya ifşa ettiğimizde açık izninizi isteyeceğiz.

10 Diğerleri

10.1 Tek seferlik oturum açma

Yargı alanına bağlı olarak, OAuth hizmetleri tarafından sağlanan çeşitli giriş bilgilerini kullanarak internet sitemize giriş yapabilirsiniz. Bu hizmetler kimliğinizi doğrulayacak, size ait kişisel bilgileri (adınız ve e-posta adresiniz gibi) bizimle paylaşma ve kayıt formumuzu önceden doldurma seçeneği sunacaktır. OAuth hizmetleri, ağınızdaki diğer kişilerle paylaşmak için bu internet sitesindeki kişisel etkinlikleriniz hakkında bilgileri profil sayfanıza göndermeyi isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlar.

11 Bize ulaşın

Bu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir yorumunuz veya sorunuz varsa veya Xiaomi’nin kişisel bilgilerinizi toplanması, kullanması veya ifşa etmesi ile ilgili sorularınız varsa, lütfen “Gizlilik Politikası” referansı ile aşağıdaki adresten bizimle iletişime geçin. Erişim/indirme istekleriyle ilgili gizlilik veya kişisel bilgi soruları aldığımız zaman, sorunlarınızı çözmek için profesyonel bir ekibimiz bulunmaktadır. Sorunuz önemli bir konuyu içeriyorsa, sizden daha fazla bilgi isteyebiliriz. Aldığınız cevaptan memnun kalmazsanız, şikayetinizi bulunduğunuz bölgedeki ilgili düzenleyici makamlara iletebilirsiniz. Bize danışırsanız, mevcut durumunuza göre uygulanabilecek ilgili şikayet kanalları hakkında bilgi sağlayacağız.

Xiaomi Communications Co., Ltd. #019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian District, Beijing, China 100085

Xiaomi Singapore Pte. Ltd. 20 Cross Street, China Court #02-12 Singapore 048422 Email: privacy@xiaomi.com

Avrupa Ekonomik Alanındaki (AEA) kullanıcılar için: Xiaomi Technology Netherlands B.V. Room 04-106, Wework Strawinskylaan 4117 4th Floor, Atrium North Tower Amsterdam, 1017XD

Gizlilik politikamızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!