Xiaomi Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikamız, 15 Ocak 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Lütfen gizlilik uygulamalarımıza bakmak için bir dakikanızı ayırın ve eğer herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.

Hakkımızd

Xiaomi Singapore Pte. Ltd., Xiaomi Technology Netherlands B.V. Ltd. ve Xiaomi Grubu dahilindeki bağlı şirketler (Xiaomi Corporation'ın en son yıllık raporunda açıklanan Xiaomi tüzel kişilerini ifade eder; ayrıntılı "Son kazançlar raporu" belgesini bulmak için lütfen buraya tıklayın) (bundan böyle "Xiaomi", "biz", "bizim" veya "bize" olarak anılacaktır) olarak gizliliğinizi çok ciddiye alırız. Bu Gizlilik Politikası ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak ve kişisel bilgi toplama ve kullanım uygulamalarımız hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olmanız için tasarlanmıştır ve sonuçta Xiaomi’ye sağlanan kişisel bilgilerinizin kontrolü sizin elinizdedir.

Bu Gizlilik Politikası Hakkında

Bağımsız bir gizlilik politikası sunan belirli Xiaomi ürün veya hizmetleri hariç olmak üzere, işbu Gizlilik Politikası, işbu Gizlilik Politikası'na referans veren tüm Xiaomi cihazları, internet siteleri veya uygulamaları için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası, internet sitelerinde bulunan ürünlerimizi ve hizmetlerimizi (https://www.mi.com, https://en.miui.com, https://account.xiaomi.com) ve mobil cihazlarımızda sunduğumuz uygulamalarımızı kullandığınız zaman, Xiaomi’nin sizden aldığı veya sizin bize verdiğiniz kişisel bilgileri nasıl topladığını, kullandığını, açıkladığını, işlediğini ve koruduğunu açıklar. Bir Xiaomi ürününde ayrıca bir gizlilik politikası sunuluyorsa söz konusu ayrı gizlilik politikası öncelikli uygulama alacak iken özel olarak kapsanmamış olan her şey işbu Gizlilik Politikası'nın şartlarına tabi olacaktır. Ayrıca, belirli ürün ve hizmetlerin kişisel bilgilerinizi nasıl topladığı ve işlediği de model, hizmet sürümü veya bölgeye bağlı olarak değişebilir. Daha fazla ayrıntı için söz konusu ayrı gizlilik politikasına başvurmalısınız.

Bölgenizdeki geçerli yasalar tarafından aksi belirtilmedikçe, bu Gizlilik Politikası uyarınca, "kişisel bilgi", bir bireyi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamak için tek başına veya bireye ait Xiaomi tarafından erişim sağlanabilen diğer bilgiler ile birleştirilerek bu amaçla kullanılabilen bilgiler anlamına gelir. Kişisel bilgilerinizi kesinlikle Gizlilik Politikası'na uygun olarak kullanacağız. Bağlam gerektirdiğinde, ilgili hukuk altında kategorize edilebilen şekilde, kişisel bilgiler aynı zamanda hassas kişisel veri ve bilgiler de içerir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz

Sonuçta, tüm kullanıcılarımız için istediğimiz en iyisi olandır. İşbu Gizlilik Politikasında özetlenen şekilde veri işleme uygulamalarımız hakkında sorularınız olduğu takdirde lütfen özel endişelerinizi belirtmek için https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçin. Sizden bir şeyler duymak bizi mutlu edecektir. Eğer bizim tatmin edici şekilde ele almadığımız, çözülmemiş gizlilik veya veri kullanım endişeleriniz varsa, Lütfen ABD merkezli üçüncü taraf uyuşmazlık çözüm sağlayıcımız ile (ücretsiz) https://feedback-form.truste.com/watchdog/request adresinden iletişime geçiniz. Lütfen ayrıca aşağıdaki "Bize ulaşın" bölümüne de bakın.

alt

1 Hangi bilgiler tarafımızca toplanır ve bu bilgiler nasıl kullanılır?

1.1 Tarafımızca ne gibi bilgiler toplanmaktadır

Hizmetlerimizi sunabilmek için, sizden bu hizmetler için gerekli kişisel bilgileriniz istenir. Sadece belirli, somut, açık ve meşru maksatlar için gerekli olan bilgileri toplarız ve bilgilerin bu amaçlara uygun olmayacak şekilde daha fazla işleme alınmayacağını garanti ederiz. Talep ettiğimiz bilgileri sağlamayı veya sağlamamayı seçme hakkınız vardır, ancak çoğu durumda kişisel bilgilerinizi sağlamazsanız, size ürünlerimizi veya hizmetlerimizi sunamayabilir veya sorularınızı yanıtlayamayabiliriz.

Seçtiğiniz hizmete bağlı olarak, aşağıdaki türlerde bilgi toplayabiliriz:

1.1.1 Bize sağladığınız bilgiler

Seçtiğiniz hizmet için gerekli olan bize sağladığınız herhangi bir kişisel bilgiyi toplayabiliriz. Örneğin, mi.com perakende hizmetlerini kullanıyorsanız adınızı, cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi, teslimat adresinizi, sipariş, faturalandırma bilgilerinizi, banka hesap numaranızı, hesap sahibi adını, kredi kartı numaranızı ve diğer bilgilerinizi sunabilirsiniz; Xiaomi Cloud hizmetlerini kullanıyorsanız materyalleri veya verileri senkronize edebilirsiniz; hesap oluşturuyorsanız cinsiyet, güvenlikle ilgili bilgilerinizi ve diğer bilgilerinizi sunabilirsiniz; promosyon faaliyetlerine giriyorsanız bize rumuzunuzu, e-posta adresinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve gerekli olan diğer bilgilerinizi sunabilirsiniz; bizimle, içeriğimizle veya pazarlamamızla işlem yapıyorsanız veya ödül kazandıysanız adınızı, cep telefonu numaranızı ve adresinizi sunabilirsiniz.

1.1.2 Hizmetlerimizi kullandığınızda topladığımız bilgiler

• Cihaz veya SIM ile ilgili bilgiler. Örneğin, IMEI numarası/OAID numarası, GAID numarası, IMSI numarası, MAC adresi, seri numarası, MIUI sürümü ve türü, ROM sürümü, Android sürümü, Android Kimliği, Space Kimliği, SIM kart operatörü ve konumu, ekran görüntüsü bilgisi, cihaz tuş takımı bilgileri, cihaz imalatçı bilgileri ve model adı, cihaz aktivasyon zamanı, ağ operatörü, bağlantı türü, temel donanım bilgileri, satış kanalı ve kullanım bilgileri (CPU, depolama alanı, pil kullanımı, ekran çözünürlüğü ve cihaz sıcaklığı, kamera lens modeli, parlak ekran süreleri ve ekran kilidi açılma süreleri gibi).

• Size üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve iş ortakları tarafından atanabilecek özel bilgiler: üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları tarafından atanan reklam kimliğiniz gibi bilgileri toplayabilir ve kullanabiliriz.

• Uygulamaya ilişkin eşsiz kimlik tanımlayıcılar (ör. VAID numarası, OAID numarası, AAID numarası, Örnek Kimliği) da dahil olmak üzere uygulamayı kullanımınızla ilgili bilgiler uygulama listesi, uygulama kimlik bilgileri, SDK sürümü, sistem güncelleme ayarları, uygulama ayarları (bölge, dil, saat dilimi, yazı tipi) gibi uygulamanın temel bilgileri, uygulamanın ön alana girdiği/çıktığı saat ve uygulama durum kaydı (ör. indirme, yükleme, güncelleme, silme).

• Mi Topluluğundaki rozetleriniz, puanlarınız, giriş bilgileriniz ve gezinme kayıtlarınız gibi MIUI hizmeti kullanırken oluşturulan bilgiler; Mi Topluluğundaki mesajlarınız (sadece hem gönderen hem de alıcı taraflara görünür); müzik hizmetlerindeki ses çalma geçmişiniz ve arama sorgularınız; tema hizmetlerindeki beğenileriniz, yorumlarınız, favorileriniz, paylaşımlarınız, arama sorgularınız; sistem dili, ülke ve , ağ , Uygulama Kasası'ndaki uygulama listesi, bölge, IP, ilgili içerik sağlayıcısı, duvar kağıdı değiştirme sıklığı, görüntü görüntüleme, görüntü göz atma modu, görüntü göz atma süresi, makale tıklama ve açma, Duvar Kağıdı Döngüsündeki abonelikler gibi kullanım bilgileriniz.

• Konum bilgisi (yalnızca belirli hizmetler/işlevler için): konumla ilgili hizmetleri (navigasyon yazılımı, hava durumu yazılımı ve cihaz bulma işlevine sahip yazılım) kullanıyorsanız, doğru veya yaklaşık konumunuzla ilgili çeşitli bilgiler. Örneğin, bölge, ülke kodu, şehir kodu, mobil ağ kodu, mobil ülke kodu, hücre kimliği, boylam ve enlem bilgisi, saat dilimi ayarları, dil ayarları gibi. Her uygulamanın konum bilgisini telefon ayarları dahilinde istediğiniz zaman kapatabilirsiniz (Ayarlar- İzinler).

• İşlem kaydı bilgisi: belirli işlevleri, uygulamaları ve internet sitelerini kullanımınızla ilgili bilgiler. Örneğin, çerezler ve diğer tanımlayıcı teknolojiler, IP adresleri, ağ istek bilgileri, geçici mesaj geçmişi, standart sistem günlükleri, çökme bilgileri, hizmetleri kullanarak oluşturulan giriş bilgileri (kayıt saati, erişim zamanı, aktivite saati vb. gibi).

• Diğer bilgiler: Çevresel özellikler değeri (ÇÖD) (yani, Mi Hesabı Kimliği, cihaz kimliği, bağlı Wi-Fi Kimliği ve konum bilgisinden oluşturulan değer).

1.1.3 Üçüncü taraf kaynaklardan bilgiler

Yasa tarafından izin verildiği zaman üçüncü taraf kaynaklardan hakkınızda bilgi toplayacağız. Örneğin,

• hesap ve finansal işlemleri içerebilecek bazı hizmetler için, yetkinizle, güvenlik ve sahtekarlık önleme amacıyla meşru üçüncü taraf kaynakları aracılığıyla sizin tarafınızdan verilen bilgileri (telefon numarası gibi) doğrulayabiliriz;

• size reklam hizmetleri sunmak için belirlenmiş tanıtıcı sembolleri (bir reklam verenden gelen IMEI/OADI/GAID gibi) alabiliriz;

• üçüncü taraf sosyal ağ hizmetlerinden (ör. bir Xiaomi hizmetine giriş yapmak için bir sosyal ağ hesabı kullandığınızda) hesap kimlikleri, takma adlar, avatar ve e-posta adresi gibi belirli bilgileri de alabiliriz;

• sizin hakkınızda başkalarının bize sağladığı bilgiler (örneğin, diğer kullanıcıların sizin için mi.com hizmetleri aracılığıyla ürünleri satın alırken bize sağlayabilecekleri teslimat adresiniz).

1.1.4 Kişisel olarak tanımlamayan bilgiler

Ayrıca, doğrudan veya dolaylı olarak bir bireye bağlı olmayan ve uygulanabilir yerel yasalara göre kişisel bilgi olarak tanımlanmayan başka türde bilgiler de toplayabiliriz. Bu bilgilere kişisel olarak tanımlamayan bilgiler denir. Kişisel olarak tanımlamayan bilgileri toplayabilir, kullanabilir, aktarabilir ve ifşa edebiliriz. Topladığımız bilgiler ve bunları kişisel olarak tanımlamayan toplu bir biçimde kullanabilme şeklimize ilişkin bazı örnekler şunlardır:

• Belirli bir hizmeti (ör. tanımlanamayan cihazla ilgili bilgiler, günlük kullanım olayları, sayfa erişim olayları, sayfa erişim süresi olayları ve oturum olayları) kullandığınızda oluşturulan istatistiksel verileri dahil edebiliriz;

• Ağ izleme verileri (ör. talep saati, talep sayısı veya hata talebi vb.);

• Uygulama çökme olayları (ör. uygulama çöktükten sonra otomatik olarak oluşturulan kayıt, vb.)

Bu tür verilerin toplanmasının amacı, size sunduğumuz hizmetleri iyileştirmektir. Toplanan bilgilerin türü ve miktarı, ürünlerimizi ve/veya hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Söz konusu bilgileri sizlere daha faydalı bilgiler sunmak ve internet sitelerimizin, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin en çok hangi kısımlarıyla ilgilendiğinizi anlamak amacıyla toplarız. Örneğin, sadece bir gün içinde aktif olan kullanıcı sayısına ihtiyaç duyabiliriz ve o gün kimin aktif olduğunu bilmeye ihtiyaç duymayız, bu nedenle istatistiksel analiz için veri toplama yeterli olur. Kişisel verileri kişisel olarak tanımlamayan bilgilerden ayırmak için çabalarız ve iki veri türünün ayrı ayrı kullanılmasını sağlarız. Ancak, kişisel olarak tanımlamayan bilgileri kişisel bilgilerle birleştirirsek söz konusu birleştirilen bilgiler, birleşik kaldığı sürece kişisel bilgiler olarak değerlendirilecektir.

1.2 Topladığımız kişisel bilgileri nasıl kullanıyoruz

Kişisel bilgi toplamanın amacı, size ürün ve/veya hizmet sağlamak ve geçerli yasalara, düzenlemelere ve diğer yasal gerekliliklere uymamızı sağlamaktır. Şunları içerir:

•Teslimat, etkinleştirme, doğrulama, satış sonrası, müşteri desteği ve reklamcılık gibi ürünlerimizi ve/veya hizmetlerimizi sağlamayı, işlemeyi, bakımını yapmayı, geliştirmeyi ve ilerletmeyi.

• Kayıp ve sahtekarlıkları önlemek amacıyla kullanıcıları tanımlamaya yardımcı olmak, kullanıcı kimliğini doğrulamak gibi güvenlik önlemlerini uygulamayı ve sürdürmeyi. Bilgilerinizi dolandırıcılık karşıtı amaçlar için, yalnızca aşağıdaki iki koşul yerine getirildiğinde kullanırız: gerekli olduğunda ve değerlendirme amacıyla kullanılan verilerin, Xiaomi'nin kullanıcıları ve hizmetlerinin meşru çıkarlarına uygun olduğunda.

• Müşteri sorularını cevaplamak, sistem ve uygulama bildirimleri göndermek ve aktivitelerinizi yönetmek (ör. çekilişler) gibi cihaz ve hizmetler hakkındaki soru veya taleplerinizi ele almak.

• Pazarlama ve reklam materyalleri ve güncellemeleri sunmak gibi ilgili reklam faaliyetlerini gerçekleştirmek. Artık bu tür reklam materyalleri almak istemiyorsanız ilgili yasalar altında aksi belirtilmedikçe mesajda sunulan yöntemle (mesajın alt kısmında bulunan abonelikten çık bağlantısı gibi) abonelikten çıkabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki "Haklarınız" bölümüne bakınız.

• Dahili amaçlar, araştırma ve ürünlerimizi veya hizmetlerimizi geliştirmek için ürünlerimizin veya hizmetlerimizin kullanımıyla ilgili istatistiksel bilgilerin geliştirilmesi gibi dahili amaçlar. Örneğin, makine öğrenimi veya model algoritması eğitimi, tanımlama işleminden sonra gerçekleştirilir.

• Hafıza kullanımını veya uygulamanızın CPU kullanımını analiz etme gibi, cihazınızın performansını optimize etme.

• Ticari faaliyetlerimiz (iş istatistikleri gibi) veya yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için sizinle ilgili bilgileri saklamak ve korumak.

• Xiaomi'nin meşru menfaatlerine (ilgili yargı yetkilerinde, örneğin GVKY altında) dayalı olarak işlem yapmak. İşletmemizi daha verimli bir şekilde yönetip işletebilmemizi ve ürün ve hizmetlerimizi sunmamızı sağlamak; işletmelerimizin, sistemlerimizin, ürünlerimizin, hizmetlerimizin ve müşterilerimizin güvenliğini korumak (zararı önleme ve dolandırıcılıkla mücadele maksatları da dahil); kurum içi yönetim, kurum içi politika ve süreçlere uymak; ve işbu politikada açıklanan diğer meşru menfaatler. Örneğin, hizmetlerimizin güvenliğini sağlamak ve uygulamalarımızın performans durumunu daha iyi anlamamıza yardımcı olması amacıyla kullanım sıklığınız, çökme günlükleri bilgisi, uygulamanın genel kullanımı, performans veri ve kaynağı gibi ilgili bilgileri kayıt altına alabiliriz; yetkisiz satıcıların cihazların kilidini açmasını önlemek amacıyla Mi Hesabı, seri numarası ve işlem yapılan bilgisayarın IP adresi, seri numarası ve telefonunuzun cihaz bilgilerini toplayabiliriz.

• Cihazınızda Notlar hizmetini kullanmak gibi sunucularımızla iletişim gerektirmeyen terminal cihazlarda hizmetleri yerel olarak sunmak.

• İzniniz ile diğer amaçlar.

Burada, bilgilerinizi nasıl kullandığımıza dair daha ayrıntılı örnekler (kişisel bilgiler içerebilir) bulunmaktadır:

• Satın aldığınız Xiaomi ürün veya hizmetlerinin, sizin için etkinleştirmek ve kaydetmek.

• Mi Hesabınızın oluşturulması ve bakımı. İnternet sitemiz veya mobil cihazlar üzerinden bir Mi Hesabı oluşturduğunuzda toplanan kişisel bilgiler, sizin için kişisel Mi Hesabı ve profil sayfası oluşturmak için kullanılır.

• Satın alma emrinizin işlenmesi. E-ticaret siparişleriyle ilgili bilgiler, müşteri desteği ve yeniden teslimat dahil olmak üzere satın alma siparişini ve ilgili satış sonrası hizmetleri işlemek için kullanılır. Buna ek olarak, sipariş numarası, teslimat ortağı ile siparişi karşılıklı kontrol etmek ve teslimatın kaydını yapmak için kullanılır. Alıcı bilgileri ad, adres, telefon numarası ve posta kodu da dahil olmak üzere teslimat amaçları için kullanılır. E-posta adresiniz size paketi izleme bilgilerini göndermek için kullanılır. Satın alınan ögelerin listesi, fatura yazdırmak için kullanılır ve müşterinin pakette hangi ögelerin olduğunu görmesini sağlar.

• Mi Topluluğuna katılmak. Mi Topluluğu veya diğer Xiaomi İnternet platformları ile ilgili kişisel bilgiler profil sayfasını görüntülemek, diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunmak ve Mi Topluluğuna katılmak için kullanılabilir.

• MIUI hizmetlerini sunmak. Aşağıdaki bilgiler: (GAID numarası, IMEI numarası, IMSI numarası, telefon numarası, cihaz kimliği, cihaz işletim sistemi, MAC Adresi, cihaz türü, sistem ve performans bilgileri dahil olmak üzere cihaz veya SIM kartla ilgili bilgiler ve mobil ülke kodu, mobil ağ kodu, konum alanı kodu ve hücre kimliği dahil konum bilgisi), MIUI hizmetlerini etkinleştirmek için kullanılır.

• Etkinleştirme hatalarının tanımlanması. Konumla ilgili bilgiler, servisin şebeke operatörünü tanımlamak ve bu hatanın şebeke operatörüne bildirmek için SIM kart etkinleştirme hatasına (örneğin Kısa Mesaj Servisi (SMS) ağ geçitleri ve şebeke arızaları) erişmek için kullanılır.

• Diğer MIUI hizmetlerini sunmak. MIUI hizmetlerini kullanırken toplanan bilgiler, ör. MIUI hizmetleri ile ilgili aktiviteleri indirmek, güncellemek, kaydolmak, gerçekleştirmek veya optimize etmek gibi hizmet optimizasyonu sunarken o hizmetin işlevlerini yerine getirmek amacıyla kullanılır. Örneğin, Temalar tarafından toplanan kişisel bilgiler, indirme ve tarama geçmişinize bağlı olarak kişiselleştirilmiş tema öneri hizmetleri sağlayabilir.

• Cihazınızı bulma. Telefonunuz kaybolur ya da çalınırsa, Xiaomi'nin Cihazı Bul özelliği, telefonunuzu bulmanıza ve güvende olmasına yardımcı olabilir. Telefonunuz tarafından sağlanan konum bilgilerini kullanarak telefonunuzu bir harita üzerinde bulabilir, verileri uzaktan silebilir veya telefonunuzu kilitleyebilirsiniz. Telefonunuzu aktif olarak ararken, mobil cihazınızdan konum bilgileri alınır; bazı durumlarda, bu bilgiler baz istasyonlarından veya Wi-Fi bağlantı noktalarından elde edilir. Telefon ayarları içinde herhangi bir zamanda bu özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz (Ayarlar - Mi Hesabı - Xiaomi Cloud - Cihazı Bul).

• Fotoğraflarda konum bilgilerini kaydetme. Bir fotoğraf çekerken konum bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Bu bilgiler fotoğraf klasörünüzde görünecektir ve konum, fotoğraflarınızın özellik bilgilerine kaydedilecektir. Fotoğraf çekerken konum bilgilerinizin kaydedilmesini istemiyorsanız, bu özelliği herhangi bir anda cihazınızın kamera ayarlarından kapatabilirsiniz.

• Mesajlaşma fonksiyonlarını sağlama (Mi Talk, Mi Mesaj gibi). Eğer Mi Talk indirir ve kullanırsanız, Mi Talk tarafından toplanan bilgiler, bu hizmeti etkinleştirmek, kullanıcıyı ve mesaj alıcısını belirlemek için kullanılabilir. Ek olarak, sohbet geçmişi bir kullanıcının uygulamayı yeniden yüklemesinden sonra sohbet geçmişinin yeniden yüklenmesinin veya cihazlar arasında senkronizasyonun uygunluğu için saklanır. Bilgi (gönderenin ve alıcının telefon numaraları ve Mi Mesaj Kimlikleri), hizmetleri etkinleştirmek üzere Mi Mesaj için ve mesajların yönlendirilmesi de dahil olmak üzere hizmetin çalışmasını sağlamak amacıyla kullanılabilir.

• Konuma dayalı hizmetler sunmak. MIUI hizmetlerini kullanma sürecinde, konum bilgileri, ayrıca, bizim tarafımızdan veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları tarafından (daha fazla bilgi için, aşağıdaki “Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?” kısmına bakın) sizlere hizmeti sunmak ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi için o konum hakkında ör. hava durumu bilgileri, konum erişimi gibi doğru bilgiler (Android platformunun parçası olarak) vermek amacıyla da kullanılabilir. Konum hizmetlerini ayarlar menüsünde kapatabilir veya herhangi bir uygulamanın konum hizmetlerinin kullanımını istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

• Veri, donanım ve yazılım analizi ile kullanıcı deneyimini iyileştirmek. Kullanıcı Deneyimi Programı gibi bazı tercihler, Xiaomi'nin, çökme raporları gönderme gibi kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla kullanıcıların cep telefonlarını, MIUI hizmetlerini ve Xiaomi tarafından sunulan diğer hizmetleri nasıl kullandıkları hakkındaki verileri analiz edebilmesine olanak sağlar. Xiaomi, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için donanım ve yazılım analizi de gerçekleştirecektir.

• Güvenlik'in kullanımına izin verme. Toplanan bilgiler, Güvenlik taraması, Pil tasarrufu, Engellenenler Listesi, Temizleyici vb. gibi Güvenlik uygulamasındaki güvenlik ve sistem koruma işlevleri için kullanılabilir. Bu işlevlerin bazıları üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar ve/veya iş ortakları tarafından işletilir (daha fazla bilgi için aşağıdaki "Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız?" kısmına bakın). Bilgi (virüs tanımı listeleri gibi kişisel olmayan bilgiler) Güvenlik taraması işlevleri için kullanılır.

• Push hizmeti sunmak. Mi Hesabı Kimliği, GAID, FCM token, Android Kimliği ve Space Kimliği (sadece İkinci alan özelliği açık olan Xiaomi cihazlarında), aynı zamanda, satış ve reklamlar hakkında bilgi de dahil olmak üzere yazılım güncellemeleri veya yeni ürün duyuruları hakkında MIUI'den bildirim göndermek ve reklam performansını değerlendirmek amacıyla Xiaomi push hizmetini ve Mi Bildirim Hizmeti'ni sunmak için kullanılacaktır. Sizlere yukarıdaki hizmeti sunabilmek amacıyla uygulamayla ilgili bilgiler (uygulama sürüm kimliği, uygulama paket adı) ve cihazla ilgili bilgiler (model, marka) de toplanacaktır. Kişisel bilgilerinizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve/veya seçilen üçüncü tarafların ürünlerini ve hizmetlerini tekliflerini veya reklamlarını (hizmetlerimizi mesajlaşarak, e-postayla veya başka yollarla) iletmek amacıyla kullanabiliriz. Bu, sadece ilgili yasalar altında gerekli olduğunda sizin rızanızla yapılır. Ayarlar menüsündeki tercihlerinizi değiştirerek veya Xiaomi push kullanarak üçüncü taraf uygulaması/internet sitesi aracılığıyla tercihlerinizi yöneterek dilediğiniz zaman bizden ve üçüncü taraflardan pazarlama bilgileri alma aboneliğinden ayrılabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki "Haklarınız" bölümüne bakınız.

• Kullanıcı kimliğini doğrulama. Xiaomi kullanıcı kimliğini doğrulamak ve izinsiz giriş önlemek için ECV değerini kullanır.

• Kullanıcı geri bildirimi toplama. Sağlamayı seçtiğiniz geri bildirimler, Xiaomi'nin hizmetlerimizde iyileştirmeler yapmasına yardımcı olması için değerlidir. Sağlamayı seçtiğiniz geri bildirimleri takip etmek için, Xiaomi sağladığınız kişisel bilgileri kullanarak sizinle iletişime geçebilir ve problem çözme ve hizmet iyileştirme için bu yazışmaların kayıtlarını tutar.

• Bildirimler gönderme. Zaman zaman, satın alma ve şartlar, koşullar ve politikalardaki değişiklikler gibi önemli bilgiler hakkında bildirimler göndermek için kişisel bilgilerinizi kullanabiliriz. Bu tür bilgiler Xiaomi ile etkileşimleriniz için kritik olmasından dolayı, bu tür bilgileri almayı reddetmeniz önerilmez.

• Tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi. Xiaomi’nin sosyal medya platformları üzerinden bir çekilişe, yarışmaya veya benzer bir promosyona girerseniz, size bu ödülleri göndermek için verdiğiniz kişisel bilgileri kullanabiliriz.

• Reklamlar da dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş hizmet ve içerik sunmak. Size reklam da dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş ürün, hizmet ve aktiviteler sunmak amacıyla gizliliğinizi korumak için isminiz, e-postanız veya doğrudan kimliğinizi tanımlayabilen diğer bilgiler dışında eşsiz bir kimlik tanımlayıcı kullanırız.

Ürünlerimizi, hizmetlerimizi, içeriğimizi ve reklamlarımızı sağlamak ve geliştirmek için bu bilgileri başka bilgilerle (bilgisayarlar, cep telefonları, akıllı TV'ler ve diğer bağlı cihazlar gibi farklı hizmetler veya cihazlardaki bilgiler dahil) birleştirebiliriz.

Örneğin, kullandığınız Mi Hesabı gerektiren tüm hizmetlerde Mi Hesabı ayrıntılarınızı kullanabiliriz. Ayrıca, deneyiminizi ve hizmetlerimizi iyileştirmek amacıyla, ilgili yasa ve yönetmeliklere uyarak ve (gerektiğinde) sizin rızanızla, sizden veya sizinle ilgili farklı ürün, hizmet veya ekipmanlardan alınan bilgileri etiket oluşturmak, öneriler sunmak, özelleştirilmiş içerik ve kişiselleştirilmiş özellikler sağlamak üzere ayrıştırabiliriz.

Kişiselleştirilmiş reklamlar için bunlar, örneğin, uygulama ve hizmetlerimizle ilgili aktivitelerinize, kullanımınıza ve tercihlerinize göre sunulacaktır. Yukarıda belirtilen bilgileri analiz ederek ve segmentler oluşturarak (özel paylaşılmış özelliklerle gruplar oluşturmak) ve kişisel bilgilerinizi bir veya daha fazla segmente yerleştirerek profiller oluştururuz. Hedefli reklamcılık sadece sizin rızanızla, geçerli yasalar uyarınca gerekli olduğunda yapılır. İstediğiniz zaman kişiselleştirilmiş reklamlar almayı bırakma ve doğrudan pazarlama amacıyla yapılanlar da dahil olmak üzere profil oluşturmaya itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Ve yukarıdaki kombinasyonun nedenlerine ve geçerli yasaların gerektirdiklerine göre, bu gibi kombinasyon için size özel kontrol mekanizmaları sağlayacağız. Bizden doğrudan pazarlama reklamları alma ve otomatik karar verme vb. etkinliklerini bırakma tercih hakkınız vardır. Bu haklarınızı kullanabilmeniz için bunu dilediğiniz zaman Ayarlar kısmında (Ayarlar > Şifreler & güvenlik > Gizlilik > Reklam hizmetleri veya Ayarlar > Şifreler & güvenlik > Sistem güvenliği > Reklam hizmetleri) açabilir veya kapatabilirsiniz ya da https://privacy.mi.com/support adresinden bize ulaşabilir veya her bir ürüne ilişkin ayrı gizlilik politikasında açıklanan kontrol mekanizmalarına danışabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki "Haklarınız" bölümüne bakınız.

2 Çerezler ve diğer teknolojiler

Çerezler, internet işaretçileri ve piksel etiketleri gibi teknolojiler Xiaomi ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları tarafından kullanılır (daha fazla bilgi için aşağıdaki "Kişisel bilgileri nasıl paylaşırız, aktarırız ve herkese açık hale getiririz kısmına bakın). Bu teknolojiler, eğilimleri analiz etmek, siteyi yönetmek, kullanıcıların internet sitesindeki hareketlerini takip etmek ve bir bütün olarak kullanıcı tabanımız hakkında demografik bilgiler edinmek amacıyla kullanılır. Bu teknolojilerin bu şirketler tarafından bireysel ve toplu olarak kullanımı hakkında raporlar alınabilir. Bu teknolojiler, kullanıcıların davranışlarını daha iyi anlamamıza yardımcı olur, internet sitemizin hangi kısımlarının ziyaret edildiğini söyler, ayrıca reklamların ve internet aramalarının etkinliğini arttırmamızı ve ölçmemizi sağlar.

• Kayıt dosyaları: Çoğu internet sitesinde olduğu gibi, belirli bilgileri topluyoruz ve günlük dosyalarında saklıyoruz. Bu bilgiler arasında İnternet Protokolü (IP) adresleri, tarayıcı türü, İnternet servis sağlayıcısı (ISS), yönlendirme/çıkış sayfaları, işletim sistemi, tarih/saat damgası ve/veya tıklama akışı verileri bulunabilir. Bu otomatik olarak toplanan verileri sizinle ilgili topladığımız diğer bilgilerle ilişkilendirmiyoruz.

• Yerel Depolama - HTML5/Flash: İçerik ve tercihleri depolamak için HTML5 veya Flash gibi Yerel Depolama Nesnelerini (LSOs) kullanmaktayız. İnternet sitelerimizdeki bazı özellikleri sunmak veya İnternet gezinti etkinliklerinize dayalı reklamcılık faaliyetlerini yayınlamak amacıyla ortak çalıştığımız üçüncü taraflar da bilgi toplamak ve saklamak için HTML5 veya Flash çerezleri kullanmaktadır. Çeşitli tarayıcılar HTML5 LOS'ları kaldırmak için kendi yönetim araçlarını önerebilir. Flash çerezlerini yönetmek için lütfen buraya tıklayın.

• Reklam çerezleri: İnternet sitemizde reklam göstermek ya da diğer sitelerde reklamlarımızı yönetmek amacıyla üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları ile ortaklık kurarız (daha fazla bilgi için aşağıdaki "Kişisel bilgileri nasıl paylaşırız, aktarırız ve herkese açık hale getiririz" kısmına bakın). Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız çevrim içi aktiviteleriniz ve ilgi alanlarınız hakkında bilgi toplamak ve size profiliniz ve ilgi alanlarınızla en ilişkili reklamları sunmak için reklam çerezleri kullanabilir. Bu reklam hizmetleri tarafınıza sunulmadan önce açık onayınız alınır ve açık bir onaylayıcı eylem istenir. Bu bilgilerin size ilgi alanlarına dayalı reklamlar sunmak maksadıyla kullanılmasını istemiyorsanız Çerez Ayarlarınızı değiştirerek bu hizmetten ayrılabilirsiniz. http://preferences-mgr.truste.com.

• Mobil analiz: Mobil uygulamalarımızın bazılarında ziyaretçilerin internet sitemizi nasıl kullandığı hakkında bilgi toplamak için analiz çerezleri kullanırız. Bu çerezler, uygulamayı ne sıklıkla kullandığınız, uygulama içinde meydana gelen olaylar, biriken kullanım, performans verileri ve uygulamanın hangi kısımlarında çökmelerin yaşandığı gibi bilgileri toplar. Analiz yazılımlarında saklanan bilgiler, mobil uygulamanın kullanımı sırasında gönderdiğiniz kişisel bilgilerinizle ilişkilendirilmez.

3 Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşır, aktarır ve kamuya açıklarız

3.1 Paylaşma

Hiçbir kişisel bilgi, üçüncü taraflara satılmamaktadır.

Gereksinimlerinize dayalı ürünler veya hizmetler sunmak da dahil olmak üzere ürünlerimizi veya hizmetlerimizi sağlamak veya geliştirmek için bazen kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla (aşağıda açıklandığı şekilde) paylaşabiliriz. Veri paylaşımı hakkında daha fazla bilgi aşağıda belirtilmiştir.

3.1.1 Aktif olarak kendinizin seçtiğini veya istediğini paylaşma

Onayınız veya talebiniz üzerine onayınız/talebiniz kapsamı dahilinde kişisel bilgilerinizi sizin tarafınızdan belirlenmiş belirli üçüncü taraflarla paylaşırız. Örneğin, Mi Hesabını bir üçüncü taraf internet sitesinde veya uygulamasında oturum açmak için kullandığınız zaman.

3.1.2 Grubumuz ile bilgi paylaşımı

İş operasyonlarını başarıyla yürütmek ve ürünlerimizin veya hizmetlerimizin tüm işlevlerini size sunmak için, kişisel bilgilerinizi zaman zaman diğer Xiaomi ortakları ile paylaşabiliriz.

3.1.3 Grubumuzun ekosistemindeki şirketler ile paylaşma

Xiaomi, beraber Mi Ekosistemi'ni oluşturdukları bir grup şirketle birlikte çalışmaktadır. Mi Ekosistemi'ne dahil şirketler, Xiaomi tarafından yatırım yapılan ve kurulan, alanlarında uzman, bağımsız kuruluşlardır. Xiaomi, kişisel verilerinizi, size Mi Ekosistem bünyesindeki şirketlerin heyecan verici ürün ve hizmetlerini (donanım ve yazılım) sağlamak veya bu ürün ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Mi Ekosistem bünyesindeki şirketlerle paylaşabilir. Bu ürün ve hizmetlerin bazıları Xiaomi markası altında bulunmakla birlikte, diğer ürün ve hizmetler kendi markaları altında faaliyet gösterebilirler. Mi Ekosistem şirketleri donanım ve yazılım hizmetleri sağlamak, daha iyi işlevler ve kullanıcı deneyimi sunmak için, zaman zaman Xiaomi markası altında bulunan, Xiaomi markası altındaki ürün veya hizmetlerle ilgili bilgileri Xiaomi ile paylaşabilir. Xiaomi kişisel bilgilerinizin şifrelenmesi de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel bilgi işleminizin güvenliğini sağlamak için uygun yönetim ve teknik önlemleri alacaktır.

3.1.4 Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları ile paylaşma

Size, bu Gizlilik Politikasında açıklanan ürünleri ve hizmetleri sağlamamıza yardımcı olması için, gerektiğinde kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımızla paylaşabiliriz.

Buna teslimat hizmet sağlayıcılarımız, veri merkezlerimiz, veri depolama tesislerimiz, müşteri hizmeti sağlayıcılarımız, reklam ve pazarlama hizmet sağlayıcılarımız ve diğer iş ortaklarımız dahildir. Bu üçüncü taraflar kişisel bilgilerinizi, Xiaomi’nin adına veya bu Gizlilik Politikası'nın amaçlarından biri veya birkaçı için işleme koyabilir. Sizlere hizmet sunmak için gerekli olan kişisel bilgi paylaşımının sadece meşru, yasal, gerekli, özel ve açık maksatlarla olmasını sağlayacağımızı taahhüt ederiz. Xiaomi, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının sizin ülkenizdeki geçerli gizlilik yasalarına uygunluk sağlaması için gerekli özeni gösterecek ve sözleşmeleri gerçekleştirecektir. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların alt işlemcileri olduğu durumlar olabilir.

Performans ölçümü, analizi ve diğer iş hizmetleri sağlamak için, bilgileri (kişisel olmayan bilgileri) üçüncü taraflarla (internet sitelerimizde reklam verenler gibi) toplu formda paylaşabiliriz. Sahip olduğumuz bilgileri, reklam verenlerin ve diğer iş ortaklarının reklamlarının ve hizmetlerinin etkinliğini ve kapsamını değerlendirmelerine yardımcı olmak için ve hangi tarz insanların, hizmetlerini kullandığını ve internet siteleri, uygulamaları ve hizmetleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamaları için kullanırız. Ayrıca, belirli ürünleri satın alan veya belirli işlemlerde bulunan belirli bir gruptaki müşterilerin sayısı gibi, hizmetlerimizin genel kullanım eğilimlerini de onlarla paylaşabiliriz.

3.1.5 Diğer

Yasal gereklilikler, yasal prosedürler, davalar ve/veya kamu kurumlarından ve devlet kurumlarından gelen talepler doğrultusunda, Xiaomi kişisel bilgilerinizi paylaşabilir. Açıklama ulusal güvenlik, hukuki yaptırım veya diğer kamu yararı ile ilgili konularda gerekli veya uygunsa, sizinle ilgili bilgileri de açıklayabiliriz.

Şartlarımızı uygulamak veya işimizi, haklarımızı, varlıklarımızı veya ürünlerimizi korumak veya kullanıcıları korumak için veya ifşa aşağıdaki amaçlar için makul bir şekilde gerekliyse (dolandırıcılık tespit etme, önleme ve çözümleme, ürünün izinsiz kullanımı, şartlar veya politikaların ihlal edilmesi veya diğer zararlı veya yasa dışı faaliyetler), sizinle ilgili bilgileri de açıklayabiliriz. (Xiaomi, ilgili veri koruma yasaları altında izin verildiği takdirde ve sadece izin verildiği ölçüde kişisel bilgilerinizi toplayabilir, kullanabilir veya ifşa edebilir). Bu, kişisel bilgilerinizi kamu veya devlet kurumlarına vermeyi içerebilir; dolandırıcılık, ihlal ve diğer zararlı davranışları önlemek için üçüncü taraf ortaklarla hesabınızın güvenilirliği hakkında iletişim kurmak.

Ek olarak, kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerle paylaşabiliriz:

• bize profesyonel danışmanlık sunmalarını istediğimizde muhasebecilerimiz, denetçilerimiz, avukatlarımız veya benzeri danışmanlarımız; ve

• fiili veya potansiyel satış veya Xiaomi Grubundaki bir işletme ile ilgili başka bir ticari işlem durumunda yatırımcılar ve diğer ilgili üçüncü taraflar; ve

• işbu Gizlilik Politikasında veya belirli bir ifşa ile ilgili olarak bunu yapmak için sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olanlar da dahil olmak üzere size bildirilen başka bir şekilde açıklanan diğer üçüncü taraflar.

3.2 Aktarım

Xiaomi aşağıdaki konular haricinde hiçbir konuda bilgilerinizi aktarmayacaktır:

• Açık onayınızı aldığımız yerlerde;

• Xiaomi, kişisel verilerinizi etkileyebilecek bir birleşme, devralma veya varlıklarının tamamını veya bir kısmının satışına dahil olduğu takdirde kişisel bilgilerinizle ilgili sahip olabileceğiniz mülkiyet, kullanım ve herhangi bir tercihte yapılabilecek tüm değişiklikleri e-posta yoluyla ve/veya internet sitelerimizde öne çıkan bir bildiri yayınlayarak veya diğer uygun araçlarla size bildireceğiz;

• İşbu Gizlilik Politikası'nda açıklanan veya size başka şekilde bildirilen koşullarda.

3.3 Kamuya açıklama

Xiaomi, aşağıdaki koşullar altında kişisel bilgilerinizi kamuya ifşa edebilir:

• Sadece sınırlı bilgi yayınladığımız, bir promosyon, rekabet veya çekilişin kazananını ilan etmemiz gerektiğinde;

• Açık rızanızı aldığımızda veya sosyal medya sayfaları veya herkese açık forumlar gibi yerlerde hizmetlerimiz aracılığıyla bilgileri ifşa etmişseniz;

• Yasaya veya makul gerekçelere dayanarak kamuya açıklama: yasalar ve düzenlemeler, yasal prosedürler, davalar veya yetkili hükümet departmanlarının talebi üzerine.

4 Kişisel bilgilerinizi nasıl saklar ve koruruz

4.1 Xiaomi'nin güvenlik önlemleri

Kişisel bilgilerinizin güvenliğinin sağlanması tarafımızca taahhüt edilir. Yetkisiz erişim, paylaşım veya diğer benzer risklerden kaçınmak amacıyla, mobil cihazlarınızda ve Xiaomi internet sitelerinde topladığımız bilgileri korumak ve bu bilgilerin güvenliğini sağlamak için kanuni olarak şart koşulan tüm fiziksel, elektronik ve yönetimsel prosedürler uygulamaya konulmuştur. Kişisel bilgilerinizin yürürlükteki yasalara uygun olarak korunmasını sağlarız.

Örneğin, Mi Hesabınıza erişim sağladığınızda daha iyi güvenlik için iki aşamalı doğrulama programımızı kullanmayı seçebilirsiniz ve bunu yapmanızı şiddetle öneririz. Kişisel bilgileriniz Xiaomi cihazınız ile sunucularımız arasında iletilirken verilerin Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) ve uygun şifreleme algoritmalarını kullanarak şifrelendiğinden emin oluruz.

Tüm kişisel bilgileriniz, denetim altındaki tesislerde korunan güvenli sunucularda depolanmaktadır. Bilgilerinizi önem ve duyarlılığa göre sınıflandırır ve kişisel bilgilerinizin gerekli güvenlik seviyesine sahip olmasını sağlarız. Cloud tabanlı veri depolaması için özel erişim denetimlerimiz vardır ve yetkisiz erişime ve kullanıma karşı koruma sağlamak için fiziksel güvenlik önlemleri dahil olmak üzere bilgi toplama, depolama ve işleme uygulamalarımızı düzenli olarak gözden geçiririz.

Kişisel bilgilerinizi koruyabildiklerinden emin olmak için iş ortakları ve üçüncü taraf servis sağlayıcıları üzerinde gereken özeni gösteririz. Ayrıca, üçüncü taraflarca uygun güvenlik standartlarının uygun sözleşme kısıtlamaları uygulanarak ve gerektiğinde denetim ve değerlendirmelerle yerine getirilip getirilmediğini kontrol ederiz. Ek olarak, çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve kişisel bilgilerinize erişen üçüncü taraf servis sağlayıcılarımız, gizlilik konusunda uygulanabilir sözleşmeye bağlı yükümlülüklere tabidir.

Çalışanlarımızın kişisel bilgileri korumanın önemi konusundaki farkındalığını arttırmak için güvenlik ve gizlilik koruma eğitim kursları ve testleri yapıyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için tüm uygulanabilir ve yasal olarak gerekli tutulan adımlar atılır. Ancak, internet kullanımının tamamen güvenli olmadığını bilmelisiniz ve bu sebepten dolayı internet üzerinden gönderdiğiniz veya aldığınız kişisel bilgilerin güvenliğini veya bütünlüğünü garanti edemeyiz.

Kişisel veri ihlallerini, gerektiğinde ilgili veri koruma denetim otoritesine ve veri konularına ihlali bildirmek de dahil olmak üzere uygulanabilir veri koruma yasalarının gerektirdiği şekilde ele alıyoruz.

Bilgi güvenliği politika ve prosedürlerimiz, uluslararası standartlara referans ile tasarlanmış olup güvenlik önlemlerinin verimliliğini doğrulamak amacıyla düzenli olarak üçüncü taraf denetimlerinden geçmektedir. Xiaomi bilgi sistemi, bilgi güvenliği yönetim sistemleri (ISMS) için ISO/IEC 27001:2013 sertifikası almıştır. Xiaomi e-ticaret ve Mi Ev IoT platformu, kişisel bilgi yönetim sistemleri (PIMS) için ISO/IEC 27701:2019 sertifikası almıştır. MIUI, herkese açık cloud kişisel bilgi koruması için ISO/IEC 27018:2019 sertifikası almıştır.

4.2 Siz ne yapabilirsiniz

Xiaomi'de hesap güvenliğinize zarar verebilecek diğer internet sitelerine şifre sızıntılarını önlemek amacıyla oturum açma şifrenizi veya hesap bilgilerinizi hiç kimseye (söz konusu kişi sizin tarafınızdan usulüne göre yetkilendirilmedikçe) ifşa etmeden Xiaomi için eşsiz bir şifre belirleyebilirsiniz. Mümkün olduğu zaman, lütfen herhangi bir kişiye aldığınız doğrulama kodunu ifşa etmeyin (Xiaomi müşteri hizmeti olduğunu iddia edenler dahil). Başka birinin bilgisayarından veya halka açık bilgisayarlardan Xiaomi internet sitelerindeki Mi Hesabınız ile oturum açtığınızda, oturumunuzun sonunda daima çıkış yapmalısınız.

Kişisel bilgilerinizi saklı tutamamanızdan kaynaklanan ve üçüncü kişiler tarafından kişisel bilgilerinize sağlanan erişim sonucu meydana gelen güvenlik ihmallerinden Xiaomi sorumlu tutulamaz. Yukarıdakilere bakılmaksızın, hesabınızın başka bir İnternet kullanıcısı tarafından izinsiz kullanımı durumunda veya herhangi bir güvenlik ihlali meydana geldiğinde bizi hemen bilgilendirmelisiniz. Yardımlarınız, kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumak için gereklidir.

4.3 Cihazınızdaki diğer özelliklere erişme

Uygulamalarımız, cihazınızda, kişileri, SMS depolama alanını ve Wi-Fi ağ durumunu vb. kullanmak amacıyla e-postayı etkinleştirmek gibi belirli özelliklere erişim sağlayabilir. Bu bilgiler uygulamaların cihazınızda çalışmasına izin vermek ve uygulamalarla etkileşime geçmenizi sağlamak için kullanılır. İzinlerinizi, cihaz düzeyinde kapatarak veya https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçerek dilediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

4.4 Alıkoyma politikası

Kişisel bilgileri, bu Gizlilik Politikası'nda açıklanan bilgi toplama amacıyla veya belirli bir ürün veya hizmet için sağlanan ayrı bir gizlilik politikası veya geçerli yasaların gerektirdiği şekilde saklı tutarız. Detaylı saklama süreleri belirli bir hizmette veya ilgili ürün sayfasında belirtilir. Toplama amacı yerine getirildiğinde veya silme isteğinizi onayladıktan sonra veya ilgili ürünün veya hizmetin çalışmasını sonlandırdıktan sonra kişisel bilgilerinizi saklamaya ve silmeye veya anonimleştirmeye son vereceğiz. Mümkün olduğunda tanımlı kişisel veri kategorileri, türleri veya ögelerini genellikle ne kadar süreyle sakladığımızı belirttik. Bu alıkoyma sürelerine karar verirken aşağıdaki kriterleri hesaba kattık:

• kişisel verilerin miktarı, yapısı ve hassasiyeti

• yetkisiz kullanım veya ifşadan zarar riski

• kişisel verileri işleme maksatlarımız ve bu maksatlara ulaşmak için belirli verilere ne kadar süreyle ihtiyacımız olduğu

• kişisel verilerin ne kadar süreyle doğru ve güncel kalabileceği

• kişisel verilerin gelecekteki olası kanuni hak talepleri ile ne kadar süre ilgili olabileceği

• belirli kayıtların ne kadar süreyle saklanması gerektiğini belirten ilgili yasal şartlar, muhasebe, raporlama şartları veya düzenleyici şartlar.

Ülkenize bağlı olarak kamu yararı, bilimsel, tarihi araştırma veya istatistiksel maksatlarla işlediğimiz kişisel bilgiler için bir istisna olabilir. Xiaomi, daha fazla veri işleme ilk toplama maksadı ile ilgili olmasa bile gerektiğinde ve ilgili yasalara veya talebinize göre izin verildiğinde standart alıkoyma süresinden daha uzun süre bu bilgi türlerini saklamaya devam edebilir.

5 Haklarınız

Kişisel bilgilerinizi kontrol etme

5.1 Ayarları kontrol etme

Xiaomi, gizlilik kaygılarının kişiden kişiye değiştiğinin farkındadır. Bundan dolayı Xiaomi, kişisel bilgilerinizin toplanması, kullanımı, paylaşılması ve işlenmesini kısıtlayabilmeniz ve gizlilik ayarlarınızı kontrol edebilmeniz için birkaç örnek yol sunmaktadır:

• Kullanıcı Deneyimi Programı ve Konum erişimi işlevleri için açma/kapama;

• Mi Hesabında oturum açma veya kapama;

• Xiaomi Cloud senkronizasyon işlevlerinin kapatılması/açılması; ve

https://i.mi.com yoluyla Xiaomi Cloud üzerinde saklanan tüm bilgileri silme;

• Hassas veya kişisel bilgileri kullanan diğer hizmet ve işlemlerin kapatılması/açılması. MIUI Güvenlik uygulamasında, cihazınızın güvenlik durumuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Daha önce yukarıda belirtilen maksatlarla kişisel bilgilerinizi kullanmamızı kabul etmişseniz dilediğiniz zaman https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçerek fikrinizi değiştirebilirsiniz.

5.2 Kişisel bilgilerinizle ilgili haklarınız

İlgili yasa ve yönetmeliklere bağlı olarak, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerle ilgili olarak bunlara erişim sağlama, bunları düzeltme, silme hakkınız (ve diğer belirli haklar) olabilir (bundan sonra talep olarak bahsedilecektir). Bu haklar, ilgili yasalar altında muaf ve istisnalara tabi olacaktır.

Ayrıca, Mi Hesabınızdaki kişisel bilgilerle ilgili ayrıntılara https://account.xiaomi.com adresinden veya cihazınızda hesabınıza giriş yaparak erişebilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen https://privacy.mi.com/support adresinden bize ulaşın.

Aşağıdaki koşulları karşıladığı takdirde talebinizi en verimli şekilde yerine getirebilmemize yardımcı olacaktır:

(1) Talep, Xiaomi'nin yukarıda belirtilen özel talep kanalı aracılığıyla gönderilir ve bilgi güvenliğinizin korunması için talebiniz yazılı olmalıdır (yerel hukuk açıkça sözlü talebi tanımadığı sürece);

(2) Xiaomi’nin kimliğinizi doğrulayabilmesini sağlamak ve veri konusunun siz olduğunuzu veya veri konusu adına yasal olarak hareket etme yetkiniz olduğunu garanti etmek amacıyla yeterli bilgi sunarsınız.

İsteğinizin işleme alınabileceğini doğrulamak için yeterli bilgiyi edindiğimizde, isteğinize uygulanabilir veri koruma yasaları çerçevesinde belirlenen herhangi bir süre içerisinde yanıt vermeye devam ederiz.

Ayrıntılı olarak:

• Kişisel bilgilerinizi ve haklarınızı nasıl kullandığımız hakkında açık, şeffaf ve kolay anlaşılabilir bilgiler alma hakkınız vardır. Bu Gizlilik Politikası'ndaki bilgileri bu yüzden size sağlıyoruz.

• İlgili yasaların gereklerine göre, tarafımızdan toplanan ve işlenen kişisel verilerinizin bir kopyası, isteğiniz üzerine ücretsiz olarak temin edilecektir. İlgili bilgilere yönelik ekstra talepler için ilgili yasalara göre ve ilgili yasalarca izin verildiği takdirde gerçek idari maliyetlere dayalı makul bir ücret alabiliriz.

• Sizin hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir bilgi yanlış veya eksikse, kişisel bilgilerinizin kullanım amacına göre düzeltilmesini veya doldurulmasını isteme hakkınız vardır.

• Yürürlükteki yasaların gerekliliklerine dayanarak, kullanmaya devam etmemiz için zorunlu bir neden olmayan kişisel bilgilerinizin silinmesini veya kaldırılmasını talep etme hakkınız vardır. Silme isteğinizle ilgili gerekçeleri göz önünde bulunduracağız ve teknik önlemler dahil makul adımları atacağız. İlgili yasa ve/veya teknolojik kısıtlamalar nedeniyle yedekleme sisteminden bilgileri hemen kaldıramayabileceğimizi lütfen unutmayın. Durum bu ise, kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayacak ve bunları yedekleme silinene veya isimsiz hale getirilene kadar başka herhangi bir işlemden ayrı tutacağız.

• Doğrudan pazarlama için işleme (profilin kullanıldığı yerler dahil) dahil olmak üzere, belirli işlem türlerine ve belirli koşullar altında işleme için yasal dayanağın (profil oluşturma dahil) meşru çıkarlarımız olduğu durumlarda itiraz etme hakkınız vardır.

Özellikle bazı yargı bölgelerinin yasaları uyarınca:

• Bizden kişisel bilgilerinizi işlemenin kısıtlamasını edinme hakkınız vardır. Kısıtlama talebinizle ilgili gerekçeler dikkate alınır. Eğer gerekçeler, GVKY ile uyumlu ise, kişisel bilgileriniz yalnızca GVKY çerçevesinde belirtilen uygulanabilir şartlar altında işlenir ve işleme kısıtlaması kaldırılmadan önce tarafınıza bilgi verilir.

• Sizinle ilgili yasal etkiler yaratan veya benzer şekilde sizi önemli ölçüde etkileyen profil oluşturma dahil, yalnızca otomatik işlemeye dayanan bir karara tabi olmama hakkınız bulunmaktadır.

• Kişisel bilgileriniz için yapılandırılmış, ortak kullanılan bir biçimde başvuru yapma ve bilgileri başka bir veri kontrolörüne iletme (veri taşınabilirliği) hakkına sahipsiniz.

Talebin açıkça asılsız veya açıkça aşırı olması veya üçüncü taraflar hakkında bilgi ifşası gerektirmesi gibi bir istisna uygulandığında veya ilgili yasalar altında bunu yapma yetkimiz olduğu takdirde talepleri işlemeyi reddetme veya sadece taleplere sadece kısmen uygunluk sağlama hakkına sahibiz. Bazı koşullarda, ilgili yasalar altında izin verildiğinde bir ücret alabiliriz. Bilgileri silme talebinin belirli yönlerinin ilgili yasa ile izin verilen kanuni hak talepleri veya sebeplerin belirlenmesi, kullanılması veya savunması için bilgileri yasal olarak kullanamamamıza sebep olduğu takdirde de reddedilebilir.

5.3 Onayın geri çekilmesi

Kontrolümüzdeki kişisel bilgilerinizin toplanması, kullanımı ve/veya paylaşılması da dahil olmak üzere bize daha önce belirli bir amaç için vermiş olduğunuz onayı bir talep göndererek geri çekebilirsiniz. Kullandığınız ilgili hizmete göre https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçerek onayınızı geri çekebilirsiniz. İsteğinizi, isteğin yapıldığı tarihten itibaren makul bir süre içinde işleme koyacağız ve daha sonra isteğinize göre kişisel bilgilerinizi toplamayacak, kullanmayacak ve/veya ifşa etmeyeceğiz.

Onayınızın geri çekilme derecesine bağlı olarak, Xiaomi’nin ürün ve hizmetlerinden tam olarak yararlanmaya devam edemeyeceğinizi lütfen unutmayın. İzninizin veya onayınızın geri çekilmesi, izniniz doğrultusunda yapılan işlemlerin geçerliliğini, çekilme noktasına kadar etkilemeyecektir.

5.4 Hizmet veya hesabın iptal edilmesi

Belirli bir ürün veya hizmeti iptal etmek istediğiniz takdirde https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mi Hesabı iptal etmek istiyorsanız, iptal işleminin tüm Xiaomi ürün ve hizmetlerini kullanmanızı engelleyeceğini lütfen unutmayın. Bazı durumlarda iptaller engellenebilir veya ertelenebilir. Örneğin, hesabınızda Mi Müzik'in ödenmemiş üye hizmeti, Temalar'da ödenmiş tema veya Mi Finans'ınızda ödenmemiş kredi vb. gibi ödenmemiş paralar varsa, isteğinizi hemen gerçekleştiremeyiz.

Xiaomi’ye üçüncü taraf bir hesapla giriş yaptığınızda, hesabın iptali için üçüncü taraftan başvuru yapmalısınız.

6 Kişisel bilgileriniz nasıl global olarak aktarılır

Xiaomi, küresel bir işletme ve kontrol altyapısı aracılığıyla kişisel bilgileri işler ve yedekler. Mevcut olarak, Xiaomi'nin Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Rusya ve Singapur'da veri merkezleri bulunmaktadır. Gizlilik Politikası'nda açıklanan amaçlar doğrultusunda, bilgileriniz geçerli yasalara uygun olarak bu veri merkezlerine aktarılabilir.

Kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına ve iş ortaklarına da aktarabiliriz ve bu nedenle verileriniz başka ülkelere veya bölgelere de aktarılabilir. Bu küresel tesislerin bulunduğu yargı alanı, kişisel bilgileri yargı alanınızdaki standartlara göre koruyabilir veya koruyamayabilir. Farklı veri koruma kanunları altında farklı riskler bulunmaktadır. Ancak bu, bu Gizlilik Politikasına uyma ve kişisel bilgilerinizi koruma taahhüdümüzü değiştirmez.

Özellikle,

• Çin Anakara sınırları dahilindeki operasyonlarda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler, ilgili yasaların izin verdiği sınır ötesi aktarımlar dışında, Çin Anakara'daki veri merkezlerinde saklanmaktadır.

• Rusya'daki operasyonlarımızda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler, Rusya yasalarına göre izin verilen sınır ötesi yayınlar dışında, Rusya'da bulunan veri merkezlerinde işlenir ve saklanır.

• Hindistan’daki operasyonlarda topladığımız ve ürettiğimiz kişisel bilgiler Hindistan’da bulunan veri merkezlerinde saklanmaktadır.

Kişisel bilgileri kendi yetki alanınız dışındaki bağlı kuruluşlarımıza veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımıza aktarmamız gerekirse, yürürlükteki ilgili yasalara uyacağız. Tüm bu aktarımların, tek tip koruma uygulayarak yürürlükteki yerel veri koruma yasalarının gerekliliklerini yerine getirmesini sağlıyoruz. https://privacy.mi.com/support adresinden bize ulaşarak sahip olduğumuz teminatlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi Avrupa Ekonomik Bölgesi (AEB) alanında kullanıyorsanız, Xiaomi Technology Netherlands B.V. veri denetleyicisi olarak hareket edecektir ve Xiaomi Singapore Pte. Ltd. verilerin işlenmesinden sorumlu olacaktır. İletişim bilgilerini "İletişim" bölümünde bulabilirsiniz.

Eğer Xiaomi, AEB'de tarafınızdan kaynaklanan kişisel verileri AEB'nin dışındaki bir Xiaomi Grubu kuruluşuna ya da bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısına paylaşırsa, bunu AB standart sözleşmeli maddelerine veya GDPR'de öngörülen diğer güvencelere dayanarak yapacaktır. https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçerek sahip olduğumuz belirli teminatlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya bir kopyasını talep edebilirsiniz.

7 Küçüklerin korunması

Çocukların, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanmalarını denetlemenin, ebeveynlerinin veya vasilerinin sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Ancak, pazarlama maksatlarıyla doğrudan bir çocuğa hizmetler sunmayız veya çocukların kişisel bilgilerini kullanmayız.

Ebeveyn veya vasi iseniz ve çocuğunuzun Xiaomi'ye kişisel bilgi sunduğuna inanıyorsanız kişisel bilgilerin derhal kaldırılmasını ve reşit olmayan çocuğun tüm ilgili Xiaomi hizmetlerinin aboneliğinden ayrılmasını sağlamak amacıyla lütfen https://privacy.mi.com/support adresinden bizimle iletişime geçin.

8 Herhangi bir üçüncü tarafın şart ve koşullarını kabul etmek zorunda mıyım?

Gizlilik Politikamız, üçüncü bir tarafça sunulan ürün veya hizmetler için geçerli değildir. Kullandığınız Xiaomi ürün veya hizmetine bağlı olarak üçüncü tarafların, ses desteği, kamera işleme, video oynatma, sistem temizliği ve güvenlikle ilgili hizmetler, oyun, istatistikler, sosyal medya etkileşimi, ödeme işleme, harita navigasyon, paylaşım, push, bilgi filtreleme, giriş yöntemleri, vb. kapsayan ürün veya hizmetlerini içerebilir. Bunların bir kısmı üçüncü tarafların internet sitelerine bağlantılı şeklinde sağlanacaktır ve bazılarına SDK'lar, API'ler vb. aracılığıyla erişilecektir. Bu ürün veya hizmetleri kullandığınızda bilgileriniz de toplanabilir. Bu nedenle, üçüncü tarafın gizlilik politikasını bizimkileri okuduğunuz gibi okumanız için zaman ayırmanızı kesinlikle öneririz. Üçüncü tarafların sizden topladıkları kişisel bilgilerden biz sorumlu tutulamayız ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığını kontrol edemeyiz. Gizlilik Politikamız, hizmetlerimiz üzerinden bağlantı verilen diğer internet siteleri için geçerli değildir.

Yukarıda listelenen belirli ürünleri kullanırken üçüncü taraf hükümlerinin ve gizlilik politikalarının ne zaman geçerli olabileceğinin örnekleri aşağıda verilmektedir:

Siparişinizi tamamlamak ve ödeme yapmak için üçüncü taraf bir ödeme hizmeti sağlayıcısı kullandığınızda, çıkış sırasında sağladığınız kişisel bilgiler, üçüncü tarafın gizlilik politikasına uygun olarak kullanılır.

MIUI Güvenlik uygulamasında Güvenlik tarama özelliğini kullandığınızda hizmet tercihinize bağlı olarak aşağıdakilerden biri uygulanır:

• Avast Gizlilik ve Bilgi Güvenliği Politikası: https://www.avast.com/privacy-policy

• Antiy Mobil Güvenlik AVL SDK Gizlilik Politikası: https://www.avlsec.com/en/privacy-policy

Tencent Gizlilik Politikası: https://privacy.qq.com

MIUI Güvenlik uygulamasında Temizleyici özelliğini kullandığınızda, Tencent'in Gizlilik Politikası uygulanır: https://privacy.qq.com

MIUI'de çeşitli belirli uygulamalarda reklam kullandığınızda hizmet tercihinize bağlı olarak aşağıdakilerden biri uygulanır:

• Google Gizlilik Politikası: https://www.google.com/policies/privacy

• Facebook Gizlilik Politikası: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

Google Giriş Yöntemini kullandığınızda Google Gizlilik Politikası uygulanır: https://policies.google.com/privacy

İstatistikleri gerçekleştirirken, Uygulama çökme hızını izlerken ve cloud kontrol kabiliyetlerini sunarken Google Inc tarafından sunulan Firebase veya Firebase Analytic için Google Analytics kullanırız. Google Firebase Gizlilik Politikası hakkında daha fazlasını okuyabilirsiniz: https://policies.google.com/privacy ve https://www.google.com/policies/privacy/partners/.

MIUI sistem uygulamalarında reklam sunmak için üçüncü taraf reklam ortakları, reklam tıklama ve içerik görüntüleme veya internet siteleri veya uygulamalardaki diğer aktiviteler gibi çevrim içi aktivitelerinizden elde edilen verileri toplayabiliriz.

• Google Gizlilik Politikası: https://www.google.com/policies/privacy

• Facebook Gizlilik Politikası: https://www.facebook.com/about/privacy/update?ref=old_policy

• Unity Gizlilik Politikası: https://unity3d.com/legal/privacy-policy

• Vungle Gizlilik Politikası: https://vungle.com/privacy/

• IronSource Gizlilik Politikası: https://developers.ironsrc.com/ironsource-mobile/air/ironsource-mobile-privacy-policy/

• Applovin Gizlilik Politikası: https://www.applovin.com/privacy/

• Chartboost Gizlilik Politikası: https://answers.chartboost.com/en-us/articles/200780269

• Mopub Gizlilik Politikası: https://www.mopub.com/legal/privacy/

• Mytarget Gizlilik Politikası: https://legal.my.com/us/mytarget/

• Yandex Gizlilik Politikası: https://yandex.com/legal/privacy/

• Tapjoy Gizlilik Politikası: https://www.tapjoy.com/legal/advertisers/privacy-policy/

• AdColony Gizlilik Politikası: https://www.adcolony.com/privacy-policy/

Bilgilerinizi toplayabilir ve reklamlarımızla etkileşiminizin (varsa) ölçümleri de dahil olmak üzere reklam ortaklarımız için raporlar oluşturmak amacıyla reklam ortaklarımızın talimatlarına göre üçüncü taraf sıfatındaki şirketlerle paylaşabiliriz. Kullandığınız MIUI sistem uygulamalarına bağlı olarak üçüncü taraf sıfatındaki şirketler şunları içerebilir:

• Adjust Gizlilik Politikası: https://www.adjust.com/terms/privacy-policy/

• Appsflyer Gizlilik Politikası: https://www.appsflyer.com/privacy-policy/?utm_source=google

• Affise Gizlilik Politikası: https://affise.com/privacy-policy/

• Miaozhen Gizlilik Politikası: https://www.miaozhen.com/en/privacy

• Nielsen Gizlilik Politikası: https://www.nielsen.com/cn/en/legal/privacy-policy/

9 Bu Gizlilik Politikasını nasıl güncelleriz

Gizlilik Politikası'nı işletme, teknoloji ve ilgili yasa ve iyi uygulamalardaki değişikliklere göre periyodik olarak inceleriz ve işbu Gizlilik Politikası'nı güncelleyebiliriz. Bu Gizlilik Politikası'nda önemli bir değişiklik yaparsak, e-posta gibi kayıtlı iletişim bilgileriniz (hesabınızda belirtilen e-posta adresine gönderilen) aracılığı ile sizi bilgilendireceğiz veya Xiaomi internet sitelerinde yayınlayarak veya topladığımız bilgileri ve bunları nasıl kullandığımızı öğrenebilmeniz için mobil cihazlar aracılığıyla bilgilendireceğiz. Gizlilik Politikası'nda yapılan bu değişiklikler, bildirimlerde veya internet sitesinde belirtilen yürürlük tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Gizlilik uygulamalarımız hakkında en son bilgiler için bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz. İnternet sitesinde, mobil ve/veya tüm diğer cihazlarda ürün ve hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, güncellenmiş Gizlilik Politikası'na tabi olacaktır. İlgili yasalarca gerekli görüldüğünde, sizden ilave kişisel bilgiler toplarken veya yeni maksatlarla kişisel bilgilerinizi kullanırken veya ifşa ederken açık onayınızı isteriz.

10 İletişim

İşbu Gizlilik Politikası hakkında yorum veya sorularınız ya da Xiaomi'nin kişisel bilgilerinizi toplaması, kullanımı veya ifşası ile ilgili sorularınız olduğu takdirde lütfen https://privacy.mi.com/support adresinden veya aşağıdaki adresten bize ulaşın. Kişisel bilgilere erişim sağlama veya kişisel bilgileri indirme hakkında gizlilik veya kişisel bilgi taleplerinizi aldığımızda sorunlarınızı çözecek profesyonel bir ekibimiz bulunmaktadır. Sorunuz önemli bir konuyu içeriyorsa, sizden daha fazla bilgi isteyebiliriz.

Kişisel bilgilerinizle ilgili bizden aldığınız yanıttan memnun değilseniz şikayeti yargı alanınızdaki ilgili veri koruma düzenleyici makamına iletebilirsiniz. Bize danışırsanız, mevcut durumunuza göre uygulanabilecek ilgili şikayet kanalları hakkında bilgi sağlayacağız.

Xiaomi Communications Co., Ltd. #019, 9th Floor, Building 6, 33 Xi'erqi Middle Road, Haidian District, Beijing, China 100085

Xiaomi Singapore Pte. Ltd. 20 Cross Street, China Court #02-12 Singapore 048422

Hindistan'daki kullanıcılar için:

Xiaomi Technology India Private Limited Building Orchid, Block E, Embassy Tech Village, Outer Ring Road, Devarabisanahalli, Bengaluru, Karnataka - 560103, India

Hassas kişisel veri veya bilgilerin işlenmesi bakımından yaşanan uyuşmazlık ve şikayetler aşağıda belirtilen ilgili Şikayet Yetkilisine bildirilir.

Adı: Vishwanath C

Telefon: 080 6885 6286, Pzt-Cmt : 09:00 - 18:00

E-posta: grievance.officer@xiaomi.com

Avrupa Ekonomik Alanındaki (AEA) kullanıcılar için:

Xiaomi Technology Netherlands B.V. Prinses Beatrixlaan 582, The Hague 2595BM Netherlands

Gizlilik politikamızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!

Ne yenilikler var

Aşağıdaki şekilde çeşitli güncellemeler yaptık:

• İletişim bilgilerimizden bazılarını güncelledik.

• Bizim tarafımızdan ve üçüncü taraflarca toplanan bilgilerin bazılarını güncelledik.

• Kişisel olarak tanımlamayan bilgileri kullanma biçimimizi daha açık bir şekilde ifade ettik.

• Meşru menfaatlerinize göre ve push hizmetlerini kullanımınızla ilgili olarak kişisel bilgilerinizi işlediğimizde daha fazla ayrıntı belirtmek de dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi kullanma biçimimizi güncelledik.

• Veri alıkoyma hakkında daha fazla ayrıntı sunduk.

• Kişisel bilgilerinize yönelik haklarınızı daha açık bir şekilde belirttik.